Serwer DNS nie jest autorytatywny dla błędu strefy w wierszu polecenia [FIX]

Wiersz polecenia jest wbudowanym narzędziem wiersza polecenia systemu Windows, którym w innym przypadku jest DOS w oknie. Niektórzy użytkownicy powiedzieli, że Serwer DNS nie jest autorytatywny dla strefy komunikat o błędzie pojawia się w wierszu polecenia podczas wprowadzania poleceń.

Jeden użytkownik stwierdził w dedykowanym wątku na forum.

Za każdym razem, gdy próbuję wprowadzić lokalizację na komputerze za pomocą wiersza polecenia,
na przykład C: \ Users \ Owner \ workspace \ swarm. Ciągle powraca z „Serwer DNS nie jest autorytatywny dla tej strefy”, co powinienem zrobić?

Dowiedz się, jak rozwiązać ten błąd, wykonując poniższe czynności.

Jak naprawić błąd serwera DNS, który nie jest autorytatywny dla błędu strefy?

1. Uruchom skanowanie System File Checker

 1. Niektórzy użytkownicy potwierdzili, że uruchomienie skanowania System File Checker w wierszu polecenia naprawiło błąd. Aby to zrobić w Win 10, naciśnij klawisz Windows + klawisz skrótu X.
 2. Kliknij Wiersz polecenia (administrator) aby otworzyć okno CP.
 3. Przed uruchomieniem skanowania SFC wpisz „DISM.exe / Online / Cleanup-image / Restorehealth” w wierszu polecenia i naciśnij klawisz Return.
 4. Następnie wpisz „sfc / scannow” w wierszu polecenia i naciśnij klawisz Enter.sfc scannow cmd
 5. Poczekaj na zakończenie skanowania SFC, co może potrwać około 30 minut lub dłużej. Jeśli wyniki skanowania wskazują, że Ochrona zasobów systemu Windows coś naprawiła, uruchom ponownie komputer stacjonarny lub laptop.

2. Otwórz wiersz polecenia z jego folderu

 1. Błąd „Serwer DNS nie jest autorytatywny dla strefy” może być spowodowany tym, że użytkownicy uruchamiają go z niestandardowych lokalizacji skrótów, takich jak pasek szybkiego uruchamiania. Spróbuj otworzyć wiersz polecenia z jego folderu, naciskając klawisz Windows + klawisz skrótu S.
 2. Wpisz „cmd” w otwartym polu wyszukiwania.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia, aby wybrać Otwórz lokalizację pliku, który otwiera folder pokazany bezpośrednio poniżej.system Windows wiersza poleceń
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia w folderze System Windows i wybierz Uruchom jako administrator.

3. Skonfiguruj nowy skrót wiersza polecenia

 1. Niektórzy użytkownicy naprawili również błąd „Serwer DNS nie jest autorytatywny dla strefy”, ustawiając nowe skróty wiersza polecenia. Aby to zrobić, kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy i wybierz Nowy > Skrót.
 2. Następnie wpisz „% COMSPEC%” w Wpisz lokalizację pole tekstowe.utwórz skrót do wiersza polecenia
 3. wciśnij Kolejny przycisk.
 4. Wpisz „Wiersz polecenia” w polu tekstowym Wpisz nazwę.nazwij wiersz polecenia skrótu
 5. Wybierz koniec opcja dodania skrótu do pulpitu, jak na poniższym zrzucie.skrót pulpitu cmd.exe
 • 4. Kto potrzebuje wiersza polecenia?

  Pamiętaj, że istnieje wiele alternatyw dla wiersza polecenia. Na początek użytkownicy mogą zamiast tego korzystać z programu PowerShell w systemie Windows 10. Wpisz „PowerShell” w polu wyszukiwania Cortany i kliknij Windows PowerShell, aby otworzyć to narzędzie wiersza polecenia.

  skorupa mocy

  Ponadto istnieje również wiele alternatywnych opcji wiersza polecenia innych firm. Konsola 2, PowerCMD i terminal Windows to tylko trzy godne uwagi alternatywne oprogramowanie innych firm. Te narzędzia wiersza polecenia innych firm zawierają karty i więcej ustawień dostosowywania niż wbudowane Wiersz polecenia.

  Tak więc użytkownicy, którzy nadal nie mogą naprawić Serwer DNS nie jest autorytatywny dla strefy może sprawdzić niektóre z tych opcji wiersza polecenia.

Link do głównej publikacji