Dlaczego mój komputer mówi wszystko, co robię? Oto poprawka

Jako platforma Windows oferuje wiele interesujących narzędzi do poprawy komfortu użytkowania. Możemy spierać się o prawdziwą wartość niektórych z tych narzędzi i funkcji, ale wciąż są dostępne, abyś mógł spróbować. A mnóstwo funkcji rzadko jest złą rzeczą. Jednak niektórzy mniej przyzwyczajeni użytkownicy mieli trudności z komputerami osobistymi. Mianowicie mieli problem z komputer mówi wszystko, co robią, a dla nowicjusza może to być przeszkodą.

Dlatego przygotowaliśmy ten artykuł, aby Ci pomóc i pokazać, jak wyłączyć tę funkcję. Jeśli nie masz pewności, co to jest lub dlaczego robi to, co robi, sprawdź wyjaśnienie poniżej.

Jak wyłączyć Windows Narrator

Program Windows Ease of Access oferuje różne funkcje, które znacznie poprawiają użytkowanie dla użytkowników z ograniczoną odpowiedzialnością. Ponieważ jest to niepełnosprawność wizualna lub inna niepełnosprawność, istnieją sposoby do pewnego stopnia ulepszenia interfejsu użytkownika. Na przykład użytkownicy niedowidzący mogą poprawić korzystanie z Narratora Windows, który dzięki funkcji zamiany tekstu na mowę odczytuje wszystko, co robisz. W tym cokolwiek wpiszesz lub klikniesz.

 • Jeśli jednak nie potrzebujesz tego narzędzia, Narrator systemu Windows może być dość irytujący. I to jest w zasadzie dziś temat tego artykułu. Jak wyłączyć Windows Narrator, który, no cóż, ciągle opowiada wszystko, co robisz. A wyłączenie to dość proste zadanie, jeśli oczywiście wiesz, gdzie szukać.

  Oto jak wyłączyć Windows Narrator w kilku prostych krokach:

  1. Otwórz pasek wyszukiwania systemu Windows i wpisz Narrator.
  2. Otwórz Narratora z listy wyników.
  3. Po wyświetleniu wyskakujących okienek systemu Windows kliknij opcję Wyłącz Narratora.dlaczego mój komputer mówi wszystko, co robię

  Możesz także wyłączyć skrót klawiaturowy, wybierając Ustawienia> Łatwość dostępu. W sekcji Narrator odznacz „Zezwól klawiszowi skrótu na uruchomienie Narratora”.

  Potem nie usłyszysz narratora, który głośno mówi o każdym twoim ruchu. Jeśli nadal jesteś w pułapce, sugerujemy poinformowanie nas w sekcji komentarzy, a możemy pomóc. Jest tuż poniżej, więc możesz nam powiedzieć.

  Zatwierdź

Link do głównej publikacji