Dell Venue 8 Pro: najlepszy konkurs iPada Mini na Windows 8?

Dell Windows 8.1 Venue 8 Pro Windows 8.1 to jeden z najciekawszych tabletów do rozważenia przy zakupie, a my dokonujemy najciekawszej recenzji, aby dojść do wniosku.
Recenzje Dell Venue 8 Pro
Właśnie zakończyliśmy porównywanie Dell Venue 8 Pro z Lenovo Miix 2 w bitwie o tanie, niezawodne i małe tablety z systemem Windows 8.1. Teraz nadszedł czas, aby zobaczyć, co recenzenci mówią o Dell Venue 8 Pro, aby, jeśli mogę to powiedzieć, opracować zestawienie osądów od osób, które przetestowały tablet.

To, co musisz wiedzieć, to zamieszanie między tym tabletem a smartfonem Dell Venue 8, więc bądź ostrożny. Jeśli chcesz, możesz także zapoznać się z instrukcją obsługi Dell Venue 8 Pro. Przypomnienie o specyfikacjach, które zawiera Dell Venue 8 Pro, można również znaleźć w naszym kawałku vs z Lenovo Miix 2, więc nie będziemy tego szczegółowo omawiać, więc oto główne funkcje:

Specyfikacje Dell Venue 8 Pro

  • 8-calowy wyświetlacz IPS 1280 × 800 HD w Active Digitizer (więcej na ten temat później)
  • Czterordzeniowy procesor Intel Bay Trail Z3740D 1,33 GHz z grafiką Intel HD
  • 2 GB pamięci RAM DDR3
  • 32 lub 64 GB pamięci eMMC
  • Office Home and Student 2013
  • Wymiary: 216,2 mm (8,51 ”) x 130 mm (5,11”) x 9 mm (0,35 ”); 405 g (0,89 funta)
  • Porty: Micro USB 2.0, microSD, gniazdo słuchawkowe
  • Przednie kamery 1,2 MP i tylne 5 MP

Podsumowanie recenzji Dell Venue 8 Pro

Recenzje Dell Venue 8 Pro są długie i jeśli jesteś zainteresowany zakupem produktu, jestem pewien, że przejrzałeś już kilka z nich. Ale skupię się tutaj na wnioskach i liniach podsumowujących, które zwykle mają znaczenie przy wydawaniu ostatecznej opinii na temat określonego produktu. Oto te, które uważam za najbardziej rozstrzygające.

David Pierce z The Verge znalazł następujące mocne i słabe strony

  • Dobry towar — Świetna cena za tablet Windows, dobra żywotność baterii, solidna wydajność
  • Złe rzeczy — Zepsuta automatyczna jasność, brak Micro HDMI do korzystania z aplikacji komputerowych, złe umieszczanie kluczy w systemie Windows

Dell Venue 8 Pro to najlepsza konkurencja dla systemu Windows na iPada mini, ale wciąż daleka od dopasowania do tabletu Apple. Po wygaśnięciu ekranu ściemnianie wyświetlacza jest niewybaczalne w nowoczesnym urządzeniu, a dziwna decyzja Dell o umieszczeniu klawisza Windows na górze tabletu jest równie zagadkowa. Brak aplikacji Windows 8 nieco wstrzymuje ten typ urządzenia, ale potencjał jest obiecujący. Microsoft położył solidne fundamenty pod Windows 8.1 i pozwoli ci czytać, surfować, słuchać muzyki i oglądać filmy. Właśnie o to chodzi w tego typu tabletach: konsumpcja.

Paul Thurott z Winsupersite:

Naprawdę miałem nadzieję zaoferować coś definitywnego w tym dobrze wykonanym urządzeniu, aby móc wydać jakieś ogólne zalecenie, które może wytrzymać głębszą analizę. Ale Dell Venue 8 Pro jest ofiarą interfejsu Sklepu Windows i kilku dziwnych decyzji projektowych, i choć niektórzy z nich nie podejmą żadnego problemu, wielu będzie. I musisz zdawać sobie sprawę z ograniczeń. Bardzo podoba mi się to urządzenie. To prawie dowodzi, że mini-tablet Windows może działać i działać dobrze. Czy mogę to polecić? Nie bez zastrzeżeń i bez dyskusji na temat tych problemów ekosystemu.

Ale tak, jest to maszyna wysokiej jakości i teraz zastanawiam się nad jej większym bratem, Dell Venue 11 Pro, który jest dostępny w niskiej jakości wersji, która ma wewnętrzne elementy podobne do Venue 8 Pro. Zastanawiam się również nad konkurowaniem ze sobą mini-tablety z systemem Windows 8, takie jak Lenovo Miix 2 i Toshiba Encore. Być może czas przyjrzeć się jednemu z nich.

Ef Jay z UmpcPortal:

Podsumowując, Dell przypomina raczej zwykły komputer z pełną mocą niż tablet zbudowany do codziennego użytku. Zadania są wykonywane szybko, z wyjątkiem takich rzeczy, jak instalowanie programów lub rozpakowywanie plików, ponieważ nadal jest to zależne od stosunkowo wolnego magazynu eMMC, ale po zainstalowaniu programów działa z nimi i porusza się po systemie operacyjnym, czuje się responsywny i szybki w taki sposób, że nie czujesz, że używasz systemu budżetowego.

Tylko porównanie obok siebie z mocniejszym komputerem ujawni ograniczenia Dell, ale w oderwaniu może z łatwością działać jako główny system do przetwarzania pracy, przeglądania stron internetowych, a nawet niektórych lekkich gier komputerowych. W porównaniu ze starymi urządzeniami Atom, w tym tymi, które zostały uruchomione z Windows 8, Dell Venue 8 Pro i inne tablety Bay Trail są znacznie lepszym i satysfakcjonującym doświadczeniem i wreszcie spełniają marzenie o posiadaniu pełnego komputera w ręku bez uszczerbku dla wydajności, przenośności lub żywotność baterii.

Preston Gralla z ComputerWorld

Jeśli szukasz niedrogiego, dobrze działającego tabletu z systemem Windows 8.1, to Dell Venue 8 Pro jest tym, który dostaniesz. Biorąc pod uwagę jego rozmiar, nadaje się tylko jako tablet i nie będzie pełnić podwójnej funkcji jako ultrabook, jak może to znacznie droższe urządzenie Surface Pro 2 z klawiaturą. Jeśli 8-calowy ekran nie jest dla Ciebie wystarczająco duży, możesz rozważyć zakup Dell Venue 11 Pro za 500 USD, który ma rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli i 10,8 cala. ekran, może obsłużyć do 8 GB pamięci i do 256 GB pamięci, ma 2-megapikselowy przedni aparat i 8-megapikselowy tylny aparat, a także pełny port USB 3.0, a także port Mini HDMI. Venue 8 Pro może nie być całkiem idealny — ale spójrzmy prawdzie w oczy, 300 $ nie kupi ci perfekcji. Jednak kupi całkiem niezły tablet z systemem Windows 8.1, a to świetna wiadomość dla miłośników systemu Windows.

Czytaj także: Nowy system Windows 8.1 Toshiba Ultrabook ma niesamowitą żywotność baterii wynoszącą 22 godziny

Teraz, po przeczytaniu tych recenzji, bez wątpienia zamierzam umieścić je na mojej krótkiej liście tabletów z systemem Windows 8 na te wakacje. A ty?

Link do głównej publikacji