Czy instalacja systemu Windows 10 utknęła? Napraw to w zaledwie 4 szybkich krokach

Pamiętam, że kiedy zainstalowałem Windows 10 na moim laptopie, zatrzymał się na 10% przez dłuższy czas.

Moja kopia systemu Windows 10 była oryginalna (choć nie zapłaciłem za nią, ponieważ dostałem ją za darmo w programie uniwersyteckim), więc naturalnie obawiałem się, że się nie uda.

Ten problem dotyczy wszystkich użytkowników systemu Windows, od Windows 7 do Windows 10. Poniżej postaramy się znaleźć kilka podstawowych rozwiązań, które mogą ci pomóc.
instalacja systemu Windows 8 utknęła w różnych punktachNastępnie zadzwoniłem do moich przyjaciół i zapytałem, jak dla nich działa instalacja systemu Windows 10. Co ciekawe, żaden z nich nie był zadowolony z procesu instalacji systemu Windows 10.

Jeśli uważasz, że nie możesz rozwiązać tego problemu z zablokowaną instalacją systemu Windows 10, być może powinieneś spróbować skontaktować się z obsługą klienta systemu Windows 10.

Instalacja systemu Windows 10 utknęła na różnych etapach

Problem miałem tylko na początku instalacji, kiedy pokazał tylko 10%. Ale byłem zaskoczony odkryciem różnych wersji. Możesz znaleźć wśród nich swój problem:

  • Instalacja systemu Windows 10 utknęła na poziomie 10%
  • Instalacja systemu Windows 10 utknęła na poziomie 90%
  • Instalacja systemu Windows 10 utknęła przy „przygotowywaniu systemu”
  • Instalacja systemu Windows 10 utknęła przy logo systemu Windows
  • Instalacja systemu Windows 10 utknęła przy „proszę czekać”
  • Instalacja systemu Windows 10 utknęła na czarnym ekranie
  • Instalacja systemu Windows 10 utknęła przy „przygotowywaniu urządzeń”

Co mogę zrobić, jeśli mój proces instalacji Windows 10 utknie?

1. Zainstaluj ostateczną wersję — większość z tych problemów wystąpi w przypadku wersji systemu Windows 10, które nie są ostateczne. Próbowałem instalacji z ostateczną wersją systemu Windows 10, więc udało mi się rozwiązać problemy tylko … czekając.

Ale jeśli blokujesz instalację systemu Windows 10 na różnych etapach i nie używasz ostatecznej wersji (lub pirackiej, nielegalnej), zdecydowanie zalecamy wybranie ostatecznej, legalnej wersji.

2. Odłącz wszystkie urządzenia zewnętrzne — Pamiętam, że kilka lat temu, kiedy instalowałem system Windows 7, miałem ten sam problem. Moja mysz była podłączona, moja drukarka, kabel USB do mojego smartfona.

Jak tylko odłączyłem to wszystko, moja instalacja została wznowiona i zakończyła się bardzo szybko. Spróbuj to zrobić, a powinno minąć ten utknięty punkt.

3. Po prostu poczekaj — Wiem, nie trzeba być technikiem, aby to zrobić, ale czujesz się inaczej, gdy ludzie mówią ci, że to naturalne, że to się dzieje.

Nie martw się, będziesz mógł sfinalizować instalację systemu Windows 10. Weź książkę, otwórz telewizor i pozwól mu wykonać swoją pracę.

4. Zaktualizuj system BIOS — poinformował o tym nasz czytelnik, Charan. Wypróbował podstawowe porady, które ci daliśmy, ale nie zadziałały. Sprawdź, czy BIOS jest nieaktualny, a jeśli tak, to zaktualizuj go. Jeszcze raz dziękuję, Charan!

Aktualizowanie systemu BIOS wydaje się przerażające? Ułatw wszystko dzięki temu przydatnemu przewodnikowi.

Czasami możesz chcieć ponownie sprawdzić, czy Twój komputer jest zgodny z systemem Windows 10, ale chyba że instalujesz go na czymś bardzo starym, nie powinieneś mieć tego problemu.

To także nie jest rada, ponieważ nie jestem pewien w 100%, czy to jest prawdziwe. Przed zainstalowaniem systemu Windows 10 upewnij się, że masz trochę więcej miejsca niż tylko to, co jest wymagane. Tak więc, jeśli potrzebujesz 16 GB dla systemu Windows 10, upewnij się, że masz co najmniej 25, na przykład.

Jeśli instalujesz system Windows 10 z dysku DVD, nie zapomnij wysunąć dysku DVD, jeśli nie jest już potrzebny lub gdy jest to wymagane. Jeśli zapomnisz to zrobić, proces instalacji może rozpocząć się od nowa.

Wypróbuj powyższe rozwiązania, a jeśli nie zadziałają, daj nam znać w sekcji komentarzy, a my postaramy się wspólnie wypracować rozwiązanie, ale zazwyczaj nie ma się o co martwić.

Uaktualnij do najnowszych wersji systemu Windows

Jeśli korzystasz z systemu Windows 8 lub 8.1, prawdopodobnie masz już tego dość, ale tak naprawdę — powinieneś przejść do wersji Windows 10.

Oprócz różnych problemów bezpieczeństwa, które możesz napotkać, starsze systemy operacyjne również nie zwracają wystarczającej uwagi ze strony Microsoft.

Jeśli masz inne pytania lub sugestie, zostaw je w sekcji komentarzy poniżej, a my je sprawdzimy.

Link do głównej publikacji