CZĘŚĆ STEROWNIKA MUSI BYĆ NIEPAGANA błąd w systemie Windows 10 [EXPERT FIX]

Błędy niebieskiego ekranu śmierci mogą być spowodowane zarówno problemami ze sprzętem, jak i oprogramowaniem, a wspólne dla wszystkich tych błędów jest to, że powodują awarię systemu Windows 10 i uruchamiają ponownie komputer, aby zapobiec uszkodzeniom. Ponieważ te błędy są poważne, dzisiaj pokażemy, jak naprawić błąd DRIVER_PORTION_MUST_BE_NONPAGED.

Jak naprawić błąd DRIVER_PORTION_MUST_BE_NONPAGED BSoD

Spis treści:

 1. Zaktualizuj sterowniki i aktualizuj system Windows 10
 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem 
 3. Uruchom skanowanie SFC
 4. Uruchom DISM
 5. Odinstaluj problematyczną aplikację lub sterownik
 6. Zresetuj system Windows 10
 7. Sprawdź swój sprzęt

Poprawka — DRIVER_PORTION_MUST_BE_NONPAGED Błąd systemu Windows 10

Rozwiązanie 1 — Zaktualizuj sterowniki i aktualizuj system Windows 10

Nieaktualne lub błędne sterowniki mogą powodować pojawienie się błędów niebieskiego ekranu śmierci w systemie Windows 10, dlatego ważne jest, aby były one aktualne. Aktualizacja sterowników jest stosunkowo prosta i możesz pobrać wszystkie niezbędne sterowniki bezpośrednio ze strony internetowej producenta sprzętu.

Błąd DRIVER_PORTION_MUST_BE_NONPAGED czasami może powiedzieć, który plik spowodował awarię, a przy niewielkich badaniach można znaleźć sterownik, który należy zaktualizować. Jeśli nie masz pewności, który sterownik powoduje ten błąd, zazwyczaj najlepiej jest zaktualizować wszystkie sterowniki.

Pobieranie sterowników jest ważne, jeśli chcesz zapobiec błędom BSoD, ale ważne jest również, aby pobrać najnowsze aktualizacje systemu Windows 10. Firma Microsoft stale rozwiązuje problemy ze sprzętem i oprogramowaniem, a najnowsze aktualizacje można pobierać za pomocą usługi Windows Update. Mimo że poprawki te rozwiązują wiele problemów ze sprzętem i oprogramowaniem, oferują także ulepszenia zabezpieczeń i nowe funkcje, dlatego jeśli chcesz, aby Twój komputer był bezpieczny i wolny od błędów, zdecydowanie zalecamy częstą aktualizację systemu Windows 10.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 2 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem 

Inną rzeczą, którą możemy wypróbować, jest uruchomienie wbudowanego narzędzia do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10. To narzędzie jest przeznaczone do rozwiązywania różnych problemów systemowych, w tym BSOD. W tym przypadku może być również pomocne.

Oto jak uruchomić wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 2. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie.
 3. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 3 — Uruchom skanowanie SFC

Skanowanie SFC to narzędzie wiersza polecenia, które zasadniczo skanuje komputer w poszukiwaniu potencjalnych błędów i rozwiązuje je, jeśli rozwiązanie jest dostępne. Wśród innych błędów, które może pomóc skan SFC, są problemy z BSOD.

Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i otwórz Wiersz polecenia (Administrator).
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannow
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Jeśli rozwiązanie zostanie znalezione, zostanie ono automatycznie zastosowane.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 4 — Uruchom DISM

DISM to kolejne narzędzie do rozwiązywania problemów z wierszem poleceń, którego możemy użyć, jeśli poprzednie nie rozwiązały problemu. W rzeczywistości DISM może być potężnym narzędziem do rozwiązywania problemów msot, ponieważ świeżo wdraża obraz systemu.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Odinstaluj problematyczną aplikację lub sterownik

Oprogramowanie często może powodować pojawienie się błędu DRIVER_PORTION_MUST_BE_NONPAGED i warto wspomnieć, że prawie każde zainstalowane oprogramowanie może powodować ten błąd, dlatego jeśli niedawno zainstalowałeś lub zaktualizowałeś jakieś oprogramowanie, upewnij się, że je usunąłeś lub przywróciłeś poprzednią wersję.

 • Częstą przyczyną błędów niebieskiego ekranu śmierci może być oprogramowanie antywirusowe lub zapora sieciowa, a jeśli chcesz naprawić ten błąd, może być konieczne tymczasowe odinstalowanie programu antywirusowego i zapory. Nawet jeśli odinstalujesz program antywirusowy, komputer nie będzie bezbronny, ponieważ system Windows 10 zawiera własny program antywirusowy o nazwie Windows Defender. Aby naprawić te błędy, nie wystarczy odinstalować wszystkie programy antywirusowe innych firm, musisz również usunąć wszystkie pliki związane z oprogramowaniem antywirusowym. Aby to zrobić, musisz użyć dedykowanego oprogramowania do usuwania i możesz pobrać ten program ze strony internetowej programisty antywirusowego.

  Oprócz oprogramowania innych firm błędy niebieskiego ekranu śmierci mogą być spowodowane przez niektóre sterowniki, a aby naprawić ten błąd, musisz znaleźć i odinstalować problematyczny sterownik. Niewielu użytkowników zgłosiło, że ten błąd został naprawiony po odinstalowaniu sterownika procesora AMD, więc możesz spróbować. Aby odinstalować określony sterownik z systemu Windows 10, wykonaj następujące czynności:

  1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć Menu użytkownika zaawansowanego. Wybierz Menadżer urządzeń z listy.
   sterownik-część-musi-być niestronicowanym-menedżerem
  2. Po otwarciu Menedżera urządzeń zlokalizuj sterownik, który chcesz odinstalować, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj z listy.
   sterownik-część-musi-być niestronicowanym-deinstalatorem-sterownikiem
  3. Po odinstalowaniu sterownika uruchom ponownie twój komputer.

  Po ponownym uruchomieniu komputera system Windows 10 zainstaluje domyślny sterownik. Jeśli domyślny sterownik działa, a system jest stabilny, możesz go dalej używać lub spróbować zaktualizować ten sterownik.

  Niewielu użytkowników zgłosiło, że niektóre narzędzia Nvidia spowodowały ten problem i udało się go naprawić po usunięciu tych narzędzi. Jeśli masz narzędzie do konserwacji lub aktualizacji Nvidii, usuń je i sprawdź, czy to naprawia ten błąd.

  • Rozwiązanie 6 — Zresetuj system Windows 10

   Jeśli ten błąd jest spowodowany przez pewne oprogramowanie, możesz go łatwo naprawić, wykonując reset systemu Windows 10. Musimy ostrzec, że reset systemu Windows 10 jest podobny do czystej instalacji, dlatego zalecamy, aby wykonać kopię zapasową ważnych plików z partycji C. Aby wykonać reset systemu Windows 10, może być potrzebny rozruchowy dysk flash USB z systemem Windows 10 i można go łatwo utworzyć za pomocą narzędzia Media Creation. Aby wykonać reset systemu Windows 10, wykonaj następujące czynności:

   1. Utrzymać Przesunięcie klawisz na klawiaturze i kliknij Uruchom ponownie przycisk. Alternatywnie możesz uruchomić Automatyczną naprawę, kilkakrotnie ponownie uruchamiając komputer podczas sekwencji rozruchowej.
    część-sterownik-musi-być-nie-stronicowana-ponownie
   2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer> Usuń wszystko. Podczas tego kroku możesz zostać poproszony o włożenie nośnika instalacyjnego systemu Windows 10, więc upewnij się, że to zrobisz.
   3. Wybierać Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows> Po prostu usuń moje pliki. Kliknij Resetowanie przycisk, aby rozpocząć proces.
   4. Ten proces jest podobny do instalacji systemu Windows 10 i wystarczy wykonać instrukcje, aby go ukończyć.

   Po zakończeniu tego procesu powinieneś mieć świeżo zainstalowany system Windows 10 bez żadnych aplikacji innych firm. Jeśli błąd pojawi się ponownie, najprawdopodobniej jest to spowodowane przez Twój sprzęt.

   Rozwiązanie 7 — Sprawdź sprzęt

   DRIVER_PORTION_MUST_BE_NONPAGED i inne błędy niebieskiego ekranu śmierci są często spowodowane wadliwym lub niekompatybilnym sprzętem, więc jeśli masz ten błąd, zalecamy sprawdzenie sprzętu. Wadliwa pamięć RAM jest częstą przyczyną tego błędu i zalecamy przetestowanie modułów pamięci RAM jeden po drugim, aby znaleźć ten, który jest wadliwy. Jeśli pamięć RAM działa poprawnie, sprawdź inne główne elementy sprzętowe, takie jak płyta główna, dysk twardy, karta sieciowa itp.

   DRIVER_PORTION_MUST_BE_NONPAGED Błąd BSoD może być przeszkodą, ale zwykle można go naprawić, aktualizując sterowniki lub wymieniając wadliwy sprzęt.

Link do głównej publikacji