Co zrobić, jeśli nie można załadować konsoli zarządzania

Próbuję uruchomić Konsola zarządzania Trusted Platform Module (TPM) w Windows 10 może często prowadzić do Nie można załadować konsoli zarządzania błąd. Znowu dzieje się, gdy masz albo niepełnosprawny lub wyczyszczono TPM bezpośrednio w BIOS samo. Dotyczy to Windows 10 urządzenia, wersja 1703 lub wersja 1809.

Zaufany moduł platformy, dla tych, którzy nie wiedzą, jest dedykowanym sprzętem, któremu powierzono zapewnienie bezpiecznego środowiska do przechowywania danych o kluczowym znaczeniu. To może być klucze szyfrujące, podpisy i tak dalej. Dlatego niezwykle ważne jest, aby wprowadzać wszelkie zmiany za pomocą TPM z najwyższą ostrożnością, aby nie narażać bezpieczeństwa komputera.

Jednak naprawienie powyższego błędu jest dość łatwe i można to zrobić wystarczająco szybko.

Kroki, aby rozwiązać problemy z ładowaniem konsoli zarządzania

Ponieważ istnieją dwa sposoby generowania błędu — niepełnosprawny lub wyczyszczone w BIOS — rozwiązanie obejmuje również dwie odrębne metody, które zostały omówione poniżej.

Przypadek 1: Po wyczyszczeniu modułu TPM w systemie BIOS

Jeśli znasz TPM zostało usunięte w BIOS, wszystko, co musisz zrobić, to zamknąć Konsola zarządzania TPM a następnie uruchom go ponownie.

Przypadek 2: Gdy moduł TPM został wyłączony w systemie BIOS:

W takim przypadku będziesz musiał włącz ponownie to w BIOS. Oto kroki:

 • Uruchom ponownie komputer i wprowadź BIOS. Zazwyczaj odbywa się to poprzez naciśnięcie F2 wielokrotnie podczas uruchamiania komputera. Skrót może się jednak różnić w zależności od marki komputerów.
 • Spójrz na Bezpieczeństwo opcja po lewej stronie.
 • Rozwiń Bezpieczeństwo opcja ujawnienia TPM
 • Wybierz Bezpieczeństwo TPM pole wyboru, aby wyświetlić ustawienia TPM
 • Zobaczysz Dezaktywować i Aktywuj przyciski radiowe. Kliknij Aktywuj aby uaktywnić TPM.

Inną opcją jest uruchomienie określonego Windows PowerShell Komenda. Należy tutaj zauważyć, że do uruchomienia polecenia będą potrzebne uprawnienia administratora. Oto kroki, które należy wykonać:

 1. otwarty Windows PowerShell. Możesz to zrobić przez kliknięcie prawym przyciskiem na początek i wybierając Windows PowerShell (administrator). Możesz także wpisać Windows PowerShell w Pole wyszukiwania Cortana i naciśnij enter. Kliknij prawym przyciskiem myszy w aplikacji i wybierz Uruchom jako administrator.
 2. Wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter:
  • $ tpm = gwmi -n rootcimv2securitymicrosofttpm win32_tpm
  • $ tpm.SetPhysicalPresenceRequest (6)PowerShell
 3. Uruchom ponownie komputer i zgoda na dowolne Monity BIOS to idzie po twojej myśli.

Otóż ​​to. The Nie można załadować konsoli zarządzania błąd nie powinien już Ci przeszkadzać. Microsoft stwierdził również, że nadal bada ten problem i poinformuje nas, czy natknie się na coś ciekawszego lub przydatnego.

Tymczasem oto kilka powiązanych tematów, które mogą Cię zainteresować.

 • Jak włączyć funkcję BitLocker w systemie Windows 10 bez TPM
 • Co zrobić, gdy funkcja BitLocker nie może zaszyfrować dysku
 • Oto jak możesz zaszyfrować dysk flash USB
Link do głównej publikacji