Nie można załadować XPCOM: oto jak naprawić ten błąd na dobre

Problemy z niektórymi aplikacjami pojawią się wcześniej czy później, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak je rozwiązać. Użytkownicy zgłaszali, że nie można załadować błędu XPCOM podczas próby uruchomienia niektórych aplikacji w systemie Windows 10, więc sprawdźmy, czy możemy rozwiązać ten problem.

Jak naprawić błędy ładowania XPCOM

Poprawka — nie można załadować XPCOM w przeglądarce Firefox

Rozwiązanie 1 — Całkowicie usuń Firefox i zainstaluj go ponownie

Użytkownicy zgłosili, że ten błąd występuje, gdy próbują otworzyć Firefoksa i że nie mogą w ogóle korzystać z Firefoksa. Może to być poważnym problemem, jeśli używasz Firefox jako domyślnej przeglądarki internetowej, ale powinieneś być w stanie rozwiązać ten problem po prostu instalując Firefox.

Aby to zrobić, najpierw musisz odinstalować aplikację Firefox z komputera. Odinstalowanie Firefoksa zwykle nie wystarcza, a aby rozwiązać ten problem, musisz całkowicie usunąć wszystkie pliki związane z Firefoksem.

Aby to zrobić, usuń C: Programuj pliki Mozilla Firefox folder, jeśli używasz 32-bitowej wersji systemu Windows 10 lub C: Program Files (x86) Mozilla Firefox folder, jeśli używasz 64-bitowej wersji systemu Windows. Użytkownicy sugerują również usunięcie następujących folderów z komputera:

 • C: nazwa_użytkownika_użytkownikaAppDataLocalMozillaFirefox
 • C: Twoja_nazwa_użytkownikaAppDataLocalMozillaupdates
 • C: Twoja_nazwa_użytkownikaAppDataLocalVirtualStoreProgram Pliki Mozilla Firefox

Po odinstalowaniu przeglądarki Firefox i usunięciu katalogu instalacyjnego pobierz najnowszą wersję przeglądarki Firefox i zainstaluj ją. Po zakończeniu instalacji uruchom Firefox i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Niewielu użytkowników zgłosiło, że nie byli w stanie usunąć Firefoksa ze swojego komputera, chyba że używali systemu Windows 10 w trybie awaryjnym. Aby przejść do trybu awaryjnego, wykonaj następujące kroki:

 1. Przytrzymaj Przesunięcie klucz i kliknij Uruchom ponownie przycisk. Alternatywnie możesz po prostu ręcznie ponownie uruchomić komputer kilka razy podczas sekwencji rozruchowej.
 2. Wybierz Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Uruchamianie systemu i kliknij Uruchom ponownie.
 3. Gdy komputer uruchomi się ponownie, pojawi się lista opcji. Naciśnij odpowiedni klawisz, aby wybrać dowolną wersję trybu awaryjnego.
 4. Po przejściu do trybu awaryjnego spróbuj ponownie odinstalować Firefoksa.

Jeśli nie chcesz używać trybu awaryjnego do odinstalowywania Firefoksa, możesz również użyć narzędzi, takich jak deinstalator REVO, aby całkowicie usunąć Firefoksa z komputera.

 • Rozwiązanie 2 — Utwórz nowy profil Firefox

  Czasami domyślny profil Firefoksa może być uszkodzony, co może powodować pojawienie się tego błędu. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy utworzyć nowy profil Firefox, wykonując następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź firefox.exe -p. naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
   ouldnt-load-xpcom-firefox-profile-1
  2. Kliknij Stworzyć profil przycisk.
   ouldnt-load-xpcom-firefox-profile-2
  3. Kliknij Kolejny.
  4. Wprowadź nazwę swojego nowego profilu i kliknij koniec. Jeśli chcesz, możesz także ustawić katalog przechowywania dla tego profilu.
   ouldnt-load-xpcom-firefox-profile-3
  5. Wybierz właśnie utworzony profil i kliknij Uruchom Firefox przycisk.
   ouldnt-load-xpcom-firefox-profile-4

  Po utworzeniu nowego profilu wystarczy sprawdzić, czy problem został rozwiązany. Jeśli wszystko działa bez problemu, po prostu korzystaj z nowego profilu Firefox i wszystko powinno być w porządku.

  Niektórzy użytkownicy sugerują również całkowite usunięcie twojego profilu Firefox, a następnie utworzenie nowego, więc możesz spróbować również.

  Rozwiązanie 3 — Usuń wszystko z folderu Temp i wyłącz program antywirusowy

  Użytkownicy zgłosili, że Twój folder Temp może czasami zakłócać działanie przeglądarki Firefox i powodować wyświetlanie błędu XPCOM. Aby rozwiązać ten problem, musisz usunąć wszystkie pliki z folderu Temp, wykonując następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź % temp%. naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
   ouldnt-load-xpcom-temp-1
  2. Folder Temp zostanie teraz otwarty. Wybierz wszystkie pliki z folderu Temp i usuń je.

  Jeśli usunięcie plików z folderu Temp nie rozwiąże problemu, zalecamy wyłączenie oprogramowania antywirusowego. Antywirus może czasami zakłócać działanie niektórych aplikacji i powodować pojawienie się tego i wielu innych błędów, dlatego należy go wyłączyć i sprawdzić, czy to rozwiąże problem.

  Jeśli wyłączenie programu antywirusowego nie rozwiąże problemu, możesz tymczasowo go usunąć i sprawdzić, czy to rozwiąże ten błąd.

  Poprawka — „Nie można załadować XPCOM” Tor

  Rozwiązanie — Dodaj folder Tor do listy wykluczeń

  Według użytkowników ten błąd pojawia się, jeśli używasz Tora razem z Malwarebytes, a aby rozwiązać ten problem, musisz dodać cały katalog instalacyjny Tora do listy wykluczeń w Malwarebytes. Po wykonaniu tej czynności musisz wyłączyć Malwarebytes i całkowicie ponownie zainstalować Tor.

  Nie można załadować błędu XPCOM zwykle pojawia się podczas uruchamiania Firefoksa, ale w większości przypadków problem ten można rozwiązać, instalując ponownie Firefoksa. Jeśli to nie zadziała, wypróbuj inne rozwiązanie z tego artykułu.

Link do głównej publikacji