Co zrobić, jeśli nie można zainstalować motywów systemu Windows 7

Mimo że Windows 10 przejmuje kontrolę, Windows 7 jest nadal najbardziej niezwykłym systemem operacyjnym, jaki Microsoft kiedykolwiek wyprodukował. Jeśli chodzi o dostosowywanie, wszystkie platformy Windows mają wiele dostępnych opcji. I Niestandardowe motywy Windows 7 to jeden z najlepszych sposobów personalizacji i upiększenia interfejsu użytkownika za pomocą kilku poprawek. Jednak niektórzy użytkownicy systemu Windows 7 nie mogli zainstalować niestandardowych motywów.

Jest kilka powodów, dla których ten problem może wystąpić, dlatego postaraliśmy się przedstawić poniższe rozwiązania. Sprawdź je i powinniśmy być w stanie uzyskać te błyszczące motywy w ciągu sekundy.

Jak naprawić problemy z instalacją niestandardowych motywów systemu Windows 7

 1. Upewnij się, że plik motywu nie jest uszkodzony
 2. Użyj Universal Theme Patchera
 3. Sprawdź usługi

1: Upewnij się, że plik motywu nie jest uszkodzony

Bezpłatne niestandardowe motywy dla systemu Windows 7 są dostępne w liczbach. Istnieje nawet dedykowana sekcja DeviantArt z dziesiątkami, jeśli nie setkami dostępnych motywów. Jeśli jednak napotkasz problem i załatałeś już pliki systemowe (musisz to zrobić, aby zastosować niestandardowe motywy), wypróbuj wiele motywów.

 • Czasami jakiś motyw nie działa, a inny motywuje. Wersje motywów Aero są dostępne w „paczkach tematycznych”, a standardowe motywy są skompresowane i wymagają rozpakowania. Następnie, jak już wiesz, po prostu skopiuj wyodrębnione pliki do C: \ Windows \ Resources \ Themes informator.

  2: Użyj Universal Theme Patchera

  Istnieje wiele sposobów na pokonanie granic systemu i włączenie niestandardowych motywów, ale najlepszym (i najprostszym sposobem, jeśli o to chodzi) jest użycie narzędzia o nazwie Universal Theme Patcher. Dzięki niemu możesz włączyć niestandardową instalację motywów (lub implementację, jeśli bardziej ci się to podoba) w systemie Windows 7.

  • Wykonaj następujące kroki, aby pobrać i uruchomić Universal Theme Patcher w systemie Windows 7:

   1. Pobierz Universal Theme Patcher tutaj. Wybierz odpowiednią wersję, ponieważ dotyczy ona osobno systemów 32-bitowych i 64-bitowych.
   2. Uruchom aplikację i wybierz załataj 3 pliki odpowiedzialny za motywy (uxtheme.dll, themeui.dll i themeservice.dll).
   3. Rozpakuj plik ZIP, w którym motyw jest przechowywany, i skopiuj go-wklej C: \ Windows \ Resources \ Themes.
   4. Uruchom ponownie komputer.
   5. Kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy i otwórz Nadać cechy osobiste.
   6. Niestandardowy motyw powinien mieć teraz zastosowanie.

   3: Sprawdź usługi

   Motywy są istotną częścią powłoki systemu. Nie możesz odinstalować motywów, ponieważ te opcje personalizacji zawsze będą dostępne. Istnieje jednak dedykowana usługa, która po wyłączeniu uniemożliwia korzystanie z alternatywnych motywów. Bez niego będziesz mieć tylko pusty motyw bez Aero jako opcji. Nie mówiąc już o niestandardowych motywach i modach.

   • Dlatego zalecamy przejście do usług i sprawdzenie, czy usługa dedykowana jest rzeczywiście włączona. Oto jak to zrobić w kilku prostych krokach:

    1. Na pasku wyszukiwania wpisz services.msc i naciśnij Enter.
    2. Nawigować do Motywy usługi, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Początek.
    3. Otwórz ponownie okno Personalizuj i spróbuj zastosować wybrany motyw.

    To jest podsumowanie. Jeśli nadal masz problem z tym samym problemem lub, powiedzmy, kilka ciekawych niestandardowych motywów, które możesz polecić, możesz nam powiedzieć w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji