Co zrobić, jeśli kontroler FIFA nie działa na komputerze PC

FIFA to symulacja piłki nożnej z jednymi z najbardziej wciągających trybów online dostępnych w gatunku sportowym. Zmiany w czasie rzeczywistym i wersja FUT sprawiają, że jest bardziej realistyczny i konkurencyjny dla ogromnej populacji graczy. Ponadto istnieje wiele różnych trybów offline, które zostały ulepszone w tym roku.

Jednak podczas gdy wszyscy lubimy dobre bójki online z graczami z całego świata, w FIFA 17/18/19 występuje wiele problemów, zwłaszcza wersja na PC. Jednym z najczęstszych problemów jest wejście kontrolera.

Ponieważ gra na klawiaturze nie jest realną opcją, kontrolery są koniecznością. Ale co, jeśli nie będą działać zgodnie z przeznaczeniem? Jeśli masz do czynienia z tego typu problemem, przygotowaliśmy kilka rozwiązań problemów z kontrolerem 17/18/19.

Jak naprawić problemy z kontrolerem FIFA na PC

1. Usuń swój profil

Wiemy, że jest to trudna metoda, ponieważ stracisz wszystkie ustawienia. Jest to jednak najlepszy sposób na przywrócenie poprzedniego stanu kontrolera, ponieważ FIFA 17/18/19 nie jest zoptymalizowana dla kontrolerów na PC, co stanowi poważny problem dla wszystkich. Z tego powodu różne ustawienia trybu mogą ulec uszkodzeniu i prowadzić do różnego rodzaju problemów z kontrolerem.

 1. Zacząć gre.
 2. Przejdź do preferowanego trybu, w którym wystąpiły problemy.
 3. Przejdź do opcji Dostosuj.
 4. Wybierz profil.
 5. Usuń to.
 6. Uruchom nowy tryb gry i przejdź do ustawień kontrolera.
 7. Powinieneś zobaczyć, że problem zniknął.
 8. Idź dalej, aż będziesz w stanie załadować starą grę.

Pamiętaj, że stracisz ustawienia, ale nie postępy w grze, ponieważ można je później załadować.

2. Odinstaluj sterowniki ogólne i użyj sterowników narzędzi emulacji

Z drugiej strony problemy z kontrolerem mogą być związane z oprogramowaniem innej firmy używanym do emulacji kontrolerów. Upewnij się, że poprawnie go zainstalowałeś i przejdź do sterowników.

Ponieważ system Windows instaluje sterowniki samodzielnie, po podłączeniu urządzenia może powodować zakłócenia w sterownikach emulatorów.

 1. Podłącz kontroler.
 2. Pozwól systemowi Windows automatycznie zainstalować sterowniki.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy ten komputer / mój komputer i otwórz Właściwości.
 4. Wybierz Menedżera urządzeń.
 5. Znajdź kontrolery dźwięku, wideo i gier.
 6. Odinstaluj ogólny sterownik kontrolera.
 7. Otwórz narzędzie emulacji i użyj go do zainstalowania sterowników.

Możesz użyć różnych narzędzi emulacji, ale są one najczęściej używane:

 • Kontroler PS3 — MotionJoy
 • Kontroler PS4 — DS4
 • Xbox 360 — TocaEdit Xbox 360

Chociaż ogólne kontrolery USB dla komputerów PC powinny współpracować z funkcją PnP, możesz również używać z nimi wymienionych wyżej emulatorów.

3. Użyj buttonDatasetup z poprzednich gier FIFA

Dodatkowo możesz spróbować użyć plików powiązań klawiszy z poprzednich gier. Jeśli grałeś (lub nadal grasz) w starsze wersje FIFA, a kontroler działa bez problemu, jest to realne obejście. Oczywiście musisz używać tego samego kontrolera w obu grach.

 1. Przejdź do Document / My Documents.
 2. Otwórz folder starszej wersji z FIFA 14 na FIFA 16).
 3. Skopiuj buttonDataSettup.ini
 4. Otwórz folder FIFA 17/18/19 w Dokumentach.
 5. Wklej jego buttonDataSettup.ini
 6. Uruchom grę.

Jeśli nie grałeś w żadną z poprzednich wersji, jesteśmy pewni, że możesz znaleźć odpowiedni plik konfiguracyjny w trybie szybkiego wyszukiwania Google.

4. Złap nowy kontroler

Jeśli nic nie działało, być może twój kontroler jest uszkodzony. W takim przypadku możesz go naprawić lub po prostu kupić nowy. Zanim zdobędziesz nowy kontroler, upewnij się, że urządzenie jest kompatybilne z twoją wersją FIFA.

Jeśli nie wiesz, który kontroler kupić, możesz sprawdzić naszą listę najlepszych kontrolerów na PC. Przeczytaj opis produktu i kup urządzenie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Wniosek

Mamy nadzieję, że dzięki tym obejściom będziesz w stanie rozwiązać swoje problemy. Wszyscy jednak mamy nadzieję, że EA rozwiąże problemy w nadchodzącej łatce i zapewni trwałe rozwiązanie.

Czy masz jakieś porady lub sugestie związane z tym tematem? Jeśli tak, pamiętaj o tym w komentarzach.

Link do głównej publikacji