Co zrobić, gdy ekran Surface Pro 4 wibruje

Surface Pro 4 firmy Microsoft jest reklamowany jako jedno z najcieńszych, najlżejszych, najszybszych i najmocniejszych urządzeń, z których mogą korzystać inni rywale, w tym MacBook.

To urządzenie zawiera nie tylko ergonomiczną obudowę i czytnik linii papilarnych, ale także 12,3-calowy wyświetlacz PixelSense, który jest o 30 procent mocniejszy niż poprzednie urządzenia Surface Pro z tej serii.

Pomimo fantastycznych funkcji, pięknej budowy i niesamowitego wyświetlacza, Surface Pro 4 ma kilka problemów w użyciu, w tym migotanie ekranu i wibracje, jak pisaliśmy w poprzednim artykule.

W tym artykule opisano niektóre rozwiązania, których można użyć do uruchomienia urządzenia Surface Pro 4 w zakresie rozwiązania problemu wibracji ekranu.

Aby zrozumieć, skąd bierze się problem wibracji ekranu, oto dwa główne znane objawy:

 • Przerywane wprowadzanie danych „fantomowych” na ekranie, które może zakłócać działanie dowolnych aplikacji działających na maszynie lub wpływać na użyteczność urządzenia i / lub zakłócać jego działanie
 • Kilka przypadkowych dotknięć ekranu następnie poprawne działanie, a następnie proces się powtarza

Jeśli urządzenie Surface Pro 4 doświadcza dwóch opisanych wyżej symptomów, istnieje kilka sposobów radzenia sobie z sytuacją, jeśli nie naprawienie jej całkowicie.

Czasami jednak przyczyną tego problemu mogą być trzy przyczyny, takie jak fizyczne uszkodzenie urządzenia, rodzaj zainstalowanego oprogramowania lub zakłócenia elektromagnetyczne z pobliskich źródeł.

Dlatego w przypadku, gdy niektóre z tych rozwiązań nie działają, należy sprawdzić te i inne możliwe czynniki zewnętrzne, które mogą powodować problem.

Wibracje ekranu laptopa Surface Pro 4 są w dużej mierze spowodowane problemami wpływającymi na kalibrację ekranu dotykowego urządzenia. Oto jak rozwiązać problem.

Jak naprawić wibracje ekranu Surface Pro 4

 1. Poproś o wymianę, jeśli nadal jest objęty gwarancją
 2. Wykonaj resetowanie dwoma przyciskami
 3. Pobierz poprawkę Microsoft

Rozwiązanie 1: Sprawdź gwarancję urządzenia Surface Pro 4

Jeśli niedawno masz urządzenie Surface Pro 4 i nadal masz gwarancję (w Stanach Zjednoczonych), odwiedź fizyczny sklep detaliczny Microsoft i poproś o wymianę. Możesz również poprosić o sprawdzenie i wymianę zestawu podczas pracy w sklepie Microsoft Store.

Rozwiązanie 2: Resetowanie dwoma przyciskami

Oto jak rozwiązać problem wibracji ekranu na urządzeniu Surface Pro 4 za pomocą tego rozwiązania:

 • Przesuń od prawej
 • Naciśnij lub kliknij Ustawienia
 • Kliknij Zasilanie
 • Kliknij Zamknij, aby wyłączyć urządzenie (w tym celu możesz także nacisnąć przycisk zasilania przez 30 sekund)
 • Po wyłączeniu urządzenia naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk zwiększania głośności i przycisk zasilania przez 15 sekund, a następnie zwolnij oba jednocześnie. Może to spowodować flashowanie logo urządzenia Surface na ekranie, ale należy je przytrzymywać przez co najmniej 15 sekund
 • Po zwolnieniu dwóch przycisków daj urządzeniu około 10 sekund
 • Naciśnij i zwolnij przycisk zasilania, aby włączyć urządzenie

Jeśli to nie pomoże, przejdź do rozwiązania 3.

Rozwiązanie 3: Poprawka dla urządzenia Surface Pro 4

Firma Microsoft zastosowała obsługiwaną poprawkę mającą na celu rozwiązanie problemu wibracji ekranu, więc to rozwiązanie należy zastosować w przypadku urządzenia Surface Pro 4, które ma takie same problemy.

Aby ustalić, czy poprawka jest dostępna, sprawdź sekcję „Dostępne pobieranie poprawki”. Jeśli się nie pojawi, skontaktuj się z działem obsługi klienta i pomocy technicznej Microsoft, przesyłając prośbę o poprawkę, a ona skontaktuje się z Tobą.

Uwaga: przekonasz się, że nazwa produktu na stronie pobierania jest wymieniona jako Surface Pro 3, która jest niepoprawnie wprowadzona z powodu ograniczeń bazy danych. Jednak produkty, które mają zastosowanie do konkretnej poprawki, to zarówno Surface Pro 4, jak i Surface Book.

Dostarczone jest narzędzie do kalibracji dotykowej, które zapisuje informacje o kalibracji w oprogramowaniu dotykowym w urządzeniu, umożliwiając przywrócenie ustawień urządzenia lub ponowną instalację systemu Windows po uruchomieniu narzędzia.

Aby użyć tego narzędzia, upewnij się, że:

 • Urządzenie ma co najmniej 25 procent mocy baterii, na której działa urządzenie
 • Ekran urządzenia znajduje się z dala od oświetlenia jarzeniowego i / lub innego jasnego oświetlenia
 • Zasilanie jest odłączone od urządzenia
 • Urządzenie ma najnowsze aktualizacje oprogramowania układowego i sterowników systemu Windows
 • Brak portów podłączonych do portów USB

Po spełnieniu tych wymagań możesz zainstalować i uruchomić narzędzie.

Wykonaj następujące kroki, aby zainstalować i uruchomić narzędzie do kalibracji dotykowej, ale nie dotykaj ekranu podczas trwania tego procesu:

 • Pobierz poprawkę 3165497
 • Uruchom poprawkę po zakończeniu pobierania
 • Wyodrębnij pliki do wybranego folderu
 • W folderze znajdź plik CalibG4.exe
 • Uruchom plik CalibG4.exe

Po zakończeniu narzędzie wyświetli status „PASS”, a następnie zajmie dwie minuty na zakończenie kalibracji.

Uwaga: w przypadku zawieszenia urządzenia lub awarii podczas działania narzędzia do kalibracji dotykowej lub gdy narzędzie nie zakończy kalibracji, wykonaj następujące czynności:

 • Naciśnij przycisk zasilania przez około 30 sekund, aby wyłączyć urządzenie
 • Włącz urządzenie
 • Uruchom ponownie CalibG4.exe

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie zadziałało, skontaktuj się z pomocą techniczną Microsoft w celu uzyskania dalszych opcji.

Skorzystaj z sekcji komentarzy poniżej, aby poinformować nas, które rozwiązanie działało dla Ciebie.

Link do głównej publikacji