Co to jest 401 nieautoryzowany błąd i jak go naprawić

401 Nieautoryzowany błąd jest błędem stanu HTTPS, który może wystąpić w dowolnej przeglądarce, takiej jak Edge, Firefox, Google Chrome itp. Zasadniczo błąd jest wyświetlany, gdy pojawia się problem z ładowaniem strony internetowej.

401 Nieautoryzowany błąd

Codziennie natrafiamy na kilka stron internetowych. Subskrybujemy wiele usług online, blogów informacyjnych i wielu innych ofert specjalnych, po prostu logując się na ich stronie, łącząc się z naszymi kontami w mediach społecznościowych, takimi jak Facebook lub Google. Co więcej, łączenie kont użytkowników od różnych dostawców tożsamości zasadniczo ułatwia proces uwierzytelniania użytkownika, a także pomaga stronom rozpoznać tożsamość użytkowników przy przyznawaniu dostępu do witryny. Chociaż trudno nam zapamiętać witryny i usługi, które podpisaliśmy w Internecie, nasze systemy śledzą wszystkie te loginy. Zapewnia to przede wszystkim bezproblemowe surfowanie z łatwym dostępem do stron internetowych.

Być może natrafiłeś na instancję, w której się spotkasz 401 Odmowa nieautoryzowanego dostępu z powodu nieprawidłowych danych uwierzytelniających alert o błędzie podczas logowania do kilku stron internetowych. Komunikat o błędzie 401 jest zwykle wyświetlany w witrynie wymagającej poświadczeń użytkownika. Jeśli więc wystąpił ten błąd, oznacza to prawdopodobnie, że podałeś nieprawidłową nazwę użytkownika lub hasło.

Są jednak przypadki, w których napotykasz te błędne błędy pomimo posiadania ważnego poświadczenia. Ponadto błędy te mogą pojawiać się na różne sposoby, na przykład 401 Nieautoryzowany, Błąd HTTP 401 — Nieautoryzowany lub Wymagana autoryzacja; ale wszystkie oznaczają to samo. Komunikaty o błędach są często modyfikowane przez strony internetowe i wyświetlane w przeglądarce w zależności od zalogowanej witryny. W tym artykule omówimy rozwiązania tego błędu.

Napraw błąd nieautoryzowany 401

Sprawdź nieprawidłowy adres URL

Wiele razy może się zdarzyć, że podasz zły adres URL lub spróbujesz otworzyć link URL, który jest zarezerwowany tylko dla upoważnionych użytkowników. W tym scenariuszu wyświetlany jest błąd 401. Dlatego przed wpisaniem dowolnego adresu URL upewnij się, że podałeś prawidłowy adres.

Nieprawidłowe dane logowania

To całkiem naturalne, że zapamiętywanie tych dużych skal haseł jest wręcz trudnym zadaniem. Jeśli po zalogowaniu pojawi się błąd 401, oznacza to, że podana nazwa użytkownika lub hasło są nieprawidłowe. W takim przypadku użyj resetowania hasła wbudowanego w stronę, aby ustawić nowe hasło i postępuj zgodnie z procesem opisanym na stronie. Proces jest prosty, jeśli zarejestrowałeś witrynę z prawidłowym adresem e-mail w początkowej fazie, w przeciwnym razie możesz skontaktować się z administratorem witryny, aby odzyskać dostęp.

Wyszukaj opcję bezpiecznego dostępu na stronie głównej witryny

Jeśli masz prawidłową nazwę adresu URL i nadal widzisz błąd 401, możliwe, że nie jesteś zalogowany na stronie. W takim przypadku odwiedź stronę główną witryny i wyszukaj opcję „Bezpieczny dostęp”. Podaj swoje dane uwierzytelniające na stronie logowania i spróbuj załadować stronę. Jeśli nie masz poświadczeń, możesz założyć konto. Odbywa się to po prostu postępując zgodnie z instrukcjami podanymi na stronie internetowej.

Wymagane nieprawidłowe logowanie przez serwer hosta

Podczas gdy błąd 401 jest błędem po stronie klienta, błąd użytkownika po stronie serwera może spowodować wymóg fałszywego logowania. Oznacza to, że błąd 401 jest wyświetlany przez pomyłkę każdemu, kto odwiedza witrynę. Na przykład po stronie serwera może się zdarzyć, że administrator sieci włączy uwierzytelnianie logowania wszystkim użytkownikom, nawet jeśli nie jest to wymagane. Powoduje to problem dla zwykłych użytkowników witryny, ponieważ komunikat o błędzie jest wyświetlany każdemu odwiedzającemu witrynę. W tym przypadku jedynym sposobem rozwiązania problemu jest poinformowanie strony internetowej, kontaktując się z administratorem strony.

Mam nadzieję że to pomoże!

Link do głównej publikacji