Jak uaktualnić system do Windows 10 za darmo w 2019 r. [SZYBKIE KROKI]

Microsoft ogłosił, że oferta bezpłatnego uaktualnienia systemu Windows 10 wygasa 31 grudnia.

Jako szybkie przypomnienie gigant z Redmond początkowo wprowadził tę lukę, aby umożliwić użytkownikom technologii asystujących zainstalowanie najnowszej wersji systemu Windows 10 za darmo.

Później udowodniono, że wszyscy użytkownicy systemu Windows mogli skorzystać z tej luki w celu uaktualnienia do systemu Windows 10 bez żadnych kosztów.

Oczywiście niektórzy mówili, że Microsoft wiedział o tym od samego początku i wykorzystał to jako zachętę do przekonania większej liczby użytkowników do zainstalowania najnowszej wersji systemu Windows 10.

Ale co się stanie w 2019 roku? Czy oferta bezpłatnego uaktualnienia naprawdę się skończyła?

Nadal możesz uaktualnić system do Windows 10 za darmo w 2019 roku?

Krótka odpowiedź brzmi: nie. Użytkownicy systemu Windows mogą nadal dokonać aktualizacji do systemu Windows 10 bez wydawania 119 USD. Strona aktualizacji technologii asystujących nadal istnieje i jest w pełni funkcjonalna.

Jest jednak pewien haczyk: Microsoft twierdzi, że oferta wygaśnie 16 stycznia 2018 r.

Jeśli korzystasz z technologii asystujących, możesz bezpłatnie uaktualnić system do wersji Windows 10, ponieważ Microsoft kontynuuje nasze wysiłki na rzecz ulepszenia systemu Windows 10 dla osób korzystających z tych technologii. Skorzystaj z tej oferty, zanim wygaśnie ona 16 stycznia 2018 r.

Ale jakoś nie wierzymy, że to prawda. Oferta bezpłatnego uaktualnienia wygasła najpierw 29 lipca 2016 r., A następnie pod koniec grudnia 2017 r., A teraz 16 stycznia 2018 r.

Aktualizacja systemu Windows 10 nie odbywa się? Skorzystaj z tego przewodnika krok po kroku i ciesz się nowymi funkcjami.

Postaw zakłady

Jesteśmy prawie pewni, że Microsoft przedłuży również tę bezpłatną aktualizację. Firma wyjaśniła, że ​​chce, aby jak najwięcej użytkowników skoczyło na łódź z systemem Windows 10.

Jednak zmusienie ich do zapłaty 119 USD za instalację najnowszego systemu operacyjnego Windows 10 nie jest najlepszą strategią do przyjęcia.

Zezwolenie na istnienie tej luki w zakresie bezpłatnej aktualizacji zwiększa szanse, że więcej użytkowników zgodzi się na aktualizację — i Microsoft jest tego świadomy.

Spróbuj aktywować system Windows 10 przy użyciu klucza Windows 8.1 lub Windows 7

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że nadal możesz uaktualnić system do wersji Windows 10, o ile na komputerze działa system Windows 7 lub Windows 8.1. Pamiętaj, że aby proces ten działał, musisz uruchomić oryginalną kopię na komputerze.

Oprócz oryginalnej kopii systemu Windows dobrym pomysłem jest także posiadanie klucza produktu, ponieważ może być potrzebny do aktywacji systemu Windows 10.

Jeśli nie masz oryginalnej płyty DVD systemu Windows z dostępnym kluczem produktu, możesz uzyskać klucz produktu z komputera za pomocą oprogramowania ProduKey firmy NirSoft.

Większość użytkowników systemu Windows nie wie, jak znaleźć klucz produktu. Bądź o krok do przodu i dowiedz się, jak znaleźć swój już teraz.

Po zdobyciu klucza zapisz go i zachowaj w bezpiecznym miejscu, ponieważ może być potrzebny później. Po wykonaniu tej czynności następnym krokiem będzie utworzenie kopii zapasowej plików na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Jeśli możesz, utwórz obraz dysku twardego i użyj go do przywrócenia systemu na wypadek, gdyby coś poszło na południe. Jeśli chcesz, aby wszystko poszło gładko, przygotowaliśmy dla Ciebie listę oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych, które ułatwi wykonanie zadania.

Po utworzeniu kopii zapasowej i uzyskaniu klucza produktu możesz rozpocząć aktualizację do systemu Windows 10. Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. Pobierz i uruchom narzędzie Media Creation Tool. Możesz pobrać to oprogramowanie ze strony Microsoft.
 2. Zaakceptuj warunki usługi i wybierz Zaktualizuj teraz opcję tego komputera.
 3. Zostaniesz poproszony o pobranie ważnych aktualizacji. Zazwyczaj zaleca się ich pobranie, ale jeśli się spieszysz, możesz wybrać opcję Nie teraz
 4. System Windows skonfiguruje teraz komputer i pobierze niezbędne aktualizacje.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aż pojawi się ekran Gotowy do instalacji. Kliknij Zmień, co zachować
 6. Teraz możesz wybrać jedną z trzech opcji. Sugerujemy użyć Zachowaj osobiste pliki i aplikacje opcję, ale możesz także wybrać opcję Nic, jeśli chcesz całkowicie usunąć poprzednią instalację systemu Windows.
 7. Teraz postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć proces aktualizacji.

Po wykonaniu tej czynności system Windows 10 powinien być uruchomiony. Aby upewnić się, że wszystko jest w porządku, sprawdź, czy instalacja systemu Windows jest aktywowana. Jeśli nie, użyj numeru seryjnego systemu Windows 8.1 lub 7, aby go aktywować.

Jeśli masz problemy z dostępem do narzędzia do tworzenia multimediów, spójrz tutaj i rozwiąż problem, wykonując kilka prostych kroków.

Alternatywnie możesz utworzyć nośnik instalacyjny i użyć go zamiast tego. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Początek Tworzenie Windows Media
 2. Wybierz Utwórz nośnik instalacyjny (dysk flash USB, dysk DVD lub plik ISO) dla innego komputera i kliknij Kolejny.
 3. Upewnić się, że Użyj zalecanych opcji dla tego komputera opcja jest wybrana. Jeśli chcesz ręcznie skonfigurować język, edycję i architekturę, możesz odznaczyć. Kliknij Kolejny kontynuować.
 4. Upewnij się, że dysk flash USB jest podłączony do komputera. Wybierz dysk z listy i kliknij Kolejny.
 5. Proces się teraz rozpocznie.

Nie możesz utworzyć nośnika instalacyjnego systemu Windows? Nie martw się, zapewniamy Ci ochronę.

Po zakończeniu procesu możesz uruchomić komputer z napędu flash USB i spróbować ponownie zainstalować system Windows. Pamiętaj, aby używać klucza systemu Windows 7 lub 8.1 podczas procesu instalacji.

Jeśli po instalacji nie możesz zmienić klucza produktu, zapoznaj się z tym przewodnikiem, aby znaleźć proste rozwiązania swojego problemu.

Wielu użytkowników twierdzi, że ta metoda działa, więc zanim spróbujesz uaktualnić system do Windows 10, upewnij się, że masz oryginalną kopię systemu Windows 7 lub 8.1 i że masz dostępny klucz produktu Windows 7 lub 8.1.

Jakie jest twoje zdanie na ten temat? Czy uważasz, że Microsoft kiedykolwiek zakończy tę lukę w zakresie bezpłatnej aktualizacji? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji