Jak wyłączyć iMessage na iPhonie?

Nie ma zbyt wielu powodów, aby wyłączyć iMessages na iPhonie. Ta usługa jest bezpieczna, niezawodna i dostępna na iPhonie, iPadzie, iPodzie i komputerach Mac, co sprawia, że ​​jest to standardowa uniwersalna metoda utrzymywania kontaktu ze znajomymi, współpracownikami i krewnymi, którzy codziennie korzystają z urządzeń Apple. Nadal są ludzie, którzy nie lubią iMessage. Na przykład nie mogą tolerować faktu, że iMessage ogranicza się tylko do ekosystemu Apple lub po prostu nie mają nikogo, kto mógłby wysłać iMessage.

Oprócz podstawowej koncepcji smaku istnieje jeszcze jeden ważny powód, dla którego niektórzy ludzie chcą wyłączyć iMessage. Aby aktywować tę usługę, iOS używa Twojego numeru telefonu i wysyła jedną wiadomość tekstową na serwery Apple. W niektórych krajach operatorzy pobierają znaczne kwoty (wiadomości roamingowe) za tego rodzaju wiadomości. Chodzi o to, że aktywacja iMessage czasami kończy się niepowodzeniem (iMessage stale pokazuje błąd „Oczekiwanie na aktywację”), a iPhone wciąż wysyła wiadomości, które z kolei wyczerpują Twój portfel. Nie ma nic złego w jednorazowym obciążeniu podczas procesu aktywacji, ale jeśli ciągle się nie powiedzie, powinieneś działać, w przeciwnym razie będziesz musiał zapłacić dodatkowe pieniądze za każdą próbę aktywacji. Możesz temu zapobiec, po prostu wyłączając iMessage w ustawieniach. iOS i MacOS domyślnie włączają iMessage podczas procesu konfiguracji, a jeśli nie podoba ci się iMessage, nie używaj go, nie chcesz go używać, lub po prostu masz dość „Oczekiwania na aktywację” błąd iMessage, oto jak wyłączyć iMessage na iPhonie.

Jak wyłączyć iMessage na iPhonie?

  1. Otwórz Ustawienia i przewiń w dół do Wiadomości Sekcja.
  2. Wszystko, co musisz zrobić, to wyłączyć przełącznik iMessage. Teraz iMessage jest wyłączony. wyłącz komunikat

Oto jedna ważna rzecz, o której należy wiedzieć, jeśli masz problem z błędem „Oczekiwanie na aktywację” iMessage. Możesz po prostu wyłączyć używanie swojego numeru telefonu i zamiast tego użyć konta iCloud (domyślnie iMessage pozwala używać zarówno numeru telefonu, jak i iCloud). Pomocna wskazówka, jeśli nie możesz rozwiązać błędu iMessage „Oczekiwanie na aktywację”, ale chcesz nadal wysyłać SMS-y do znajomych z iOS.

  1. Otwórz Ustawienia i zlokalizuj sekcję Wiadomości. Przewiń trochę w dół i znajdź Wysłać Otrzymać. przestań wiadomości
  2. Na następnym ekranie znajdziesz dwa pola: Możesz otrzymywać iMessages i odpowiadać od i Rozpocznij nowe rozmowy od. Odznacz swój numer telefonu na obu i pozostaw tylko adres e-mail iCloud. Teraz błąd „Oczekiwanie na aktywację” powinien zniknąć.

Jak wyłączyć iMessage na Macu?

Załóżmy, że nie używasz iMessage na iPhonie, ale masz komputer Mac i chcesz się upewnić, że iMessage jest wyłączony. Podobnie jak w przypadku iPhone’a, wyłączenie iMessage na Macu to kwestia kilku kliknięć.

  1. Uruchomić Wiadomości z Docka lub Launchpada.
  2. W prawym górnym rogu kliknij Wiadomości > Preferencje. wyłączanie wiadomości
  3. Odznacz Włącz to konto i kliknij Wyloguj się. ustawienia wiadomości iPhone

Gotowy. Nigdy więcej iMessages dla Ciebie. Korzystaj z WhatsApp, Telegram, Facebook Messenger lub dowolnego innego komunikatora. Jeśli chcesz włączyć iMessage, po prostu wykonaj tę samą procedurę.

Link do głównej publikacji