Dlaczego kursor myszy jest pochylony, a nie prosty?

Kursor myszki, termin odnosi się do urządzeń wskazujących, takich jak manipulatory, tabliczki dotykowe i drążki wskazujące wbudowane w notebookach. Czasami nazywany jest również wskaźnikiem i służy celowi, o którym wszyscy wiemy. Mamy również świadomość, że jest on przechylony w lewo. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego !?

dlaczego kursor myszy jest przechylony?

Jaki może być możliwy powód tego kąta nachylenia? Niektórzy twierdzą, że naśladuje nasz naturalny sposób pisania, gdzie trzymamy pióro pod takim nachylonym kątem. Ale jeśli dana osoba jest leworęczna i pisze, nadgarstek zakrywa właśnie uzupełniony tekst, a zatem przeciąga świeży atrament, gdy postępujesz w przeciwnym kierunku. Uważam, że ten widok nie będzie miał wielu chętnych, jeśli chodzi o komputery, ponieważ używany atrament jest przetwarzany na postać cyfrową.

Niektórzy twierdzą też, że tak jest, ponieważ my Czytaj od lewej do prawej. Ale to też nie wydaje się całkowicie prawdopodobne.

Dlaczego kursor myszy jest pochylony?

Bardziej sensowny lub naukowy argument przedstawia programista komputerowy Bart Gijssens na Stack Exchange. Znawca historii techniki komputerowej przedstawił wyjaśnienie, powołując się na dokument mający więcej niż 30 lat (od 1981 r.). Potwierdził, że Douglas Engelbart, wynalazca myszy, najpierw przedstawił kursor strzałki w pionie. Początkowo była to strzała skierowana w górę.

Centrum Badawcze Palo Alto, skrócona forma — PARC jednostka badawczo-rozwojowa fotokopiarka było najpierw zaimplementuj interfejs graficzny systemu operacyjnego w praktyce.

To był dokument tej jednostki, który po raz pierwszy opisał kursor w 1981 roku. Twierdził, że tak praktycznie niemożliwe jest więc zaprojektowanie przez programistę pionowej strzałki myszy niewielkich rozmiarów, tak dobrze widocznych dla użytkowników, że postanowili nie zwiększać rozmiaru wskaźnika, ale zamiast tego lekko go obrócili, aby lewa strona była pionowa, a prawa przechylona pod kątem 45 °.

Była to więc próba zmniejszenia ilości „pikselowanych” krawędzi na ekranach o niskiej rozdzielczości, a nie nierównowagi masy, co zmusiło programistów do przejścia na inny projekt, pochylając się w lewo.

Ponadto przyczyną przechylenia strzałki w lewo można przypisać fakt, że pozycja kliknięcia jest łatwiejsza do obliczenia, ponieważ początek mapy bitowej kursora znajduje się w lewym górnym rogu. Pozwoliło to zaoszczędzić podprogramowi śledzenia myszy obliczenia przy każdym kliknięciu (to niewiele, ale pomogło na starszych komputerach). Z punktu widzenia wygody delikatne wygięcie jest o wiele bardziej naturalne, ponieważ odzwierciedla pozycję dłoni za pomocą myszy. Kluczową cechą przechylonej strzałki jest to, że lewa strona jest pionową linią. Nawet ręka, czasami używany substytut wskaźnika, ma nachyloną linię z palcem wskazującym.

wskaźnik myszy przechylony

Istnieje wiele innych powodów przytaczanych na Stack Exchange dla przyjęcia takiego projektu, inny jest Niskie poznanie wizualne. Projekt nie został zaktualizowany nawet w przypadku ekranów o wyższej rozdzielczości.

Jedyny rozwój, który nastąpił — Steve Jobs pożyczył go na swoje oprogramowanie, a następnie Bill Gates!

Nawiasem mówiąc, podobnie jak tradycja przedstawiania kursora myszy pochylonego o 45 °, układ klawiszy i znaków na klawiaturze QWERTY, przeniesienie z czasów mechanicznych maszyn do pisania pozostaje takie samo.

Link do głównej publikacji