Samouczek na temat korzystania z Zotero, osobistego organizatora badań

Czy szukasz narzędzia do organizowania badań? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu, ponieważ będziemy mówić o narzędziu znanym jako Zotero. Jest to oprogramowanie typu open source zintegrowane z edytorem tekstu i przeglądarką internetową. To, co sprawia, że ​​Zotero jest świetnym narzędziem, ponieważ jest w stanie zebrać wszystkie twoje badania, co następnie pozwala ci uporządkować i zsynchronizować cały materiał i udostępnić go z dowolnego miejsca na świecie. Jest dość sprytny, jeśli chodzi o to, co oferuje, a fakt, że jest bezpłatny, naprawdę nakłada lukier na ciasto.

Oto, aby skorzystać z funkcji chmury, musisz najpierw utworzyć konto Zotero po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji.

Jak korzystać z Zotero

Jak korzystać z Zotero

Zotero to imponujące oprogramowanie do zarządzania badaniami, które zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć, a także oferuje możliwość instalowania dodatków. To bezpłatne, łatwe w użyciu narzędzie pomaga zbierać, organizować, cytować i udostępniać badania.

Po uruchomieniu usługi powinieneś natknąć się na trzy panele; jeden po lewej, drugi po prawej, a ostatni w środku. Teraz w panelu po lewej stronie znajduje się lista kolekcji, natomiast w panelu po prawej stronie znajdują się wszystkie informacje o cytatach.

Jeśli chodzi o okienko pośrodku, zawiera ono przedmioty z wybranej kolekcji. Tak, Zotero to więcej niż można się spodziewać, a z naszego doświadczenia wynika, że ​​działa całkiem dobrze.

Ponieważ Zotero jest zintegrowany z przeglądarką internetową, wyszukiwanie treści jest dziecinnie proste. Większość treści z przeglądarki internetowej można łatwo dodać do biblioteki. Ponadto obsługiwane są również pliki takie jak filmy, pliki audio, pliki PDF i obrazy.

Jeśli masz dużo kontekstu tekstowego, wszystkie one również są tutaj indeksowane. Dlatego powinieneś mieć małe problemy ze znalezieniem tego, co chcesz w pośpiechu. Aby uczynić rzeczy jeszcze bardziej interesującymi, nie ma znaczenia, czy pliki są zapisywane online czy offline, wszystko jest dostępne.

Powinniśmy zaznaczyć, że możliwe jest zapisywanie wyszukiwań, więc świetnie.

Nie wymaga folderów

Niezależnie od tego, jakie masz badania, wszystkie są zorganizowane w kolekcje i podkolekcje w sposób podobny do listy odtwarzania. Możesz nawet oznaczyć elementy odpowiednimi słowami kluczowymi, aby łatwo je znaleźć. Ponadto można ustawić bazę danych w bibliotece, aby umożliwić automatyczne tagowanie po dodaniu nowych elementów.

Prawdopodobnie najważniejszą funkcją Zotero jest możliwość przesyłania plików udostępniania w dowolnym miejscu. Widzisz, udostępnianie ułatwia użytkownikom współpracę ze współpracownikami lub współpracownikami w kilku kwestiach związanych z pracą lub ogólnie. Możesz pobrać Zotero z oficjalnej strony tutaj.

Zobacz ten post, jeśli nie możesz zainstalować oprogramowania Zotero.

Link do głównej publikacji