Napraw błąd niebieskiego ekranu athwbx.sys w systemie Windows 10

Plik sterownika Qualcomm Atheros athwbx.sys wiadomo, że powoduje kilka błędów niebieskiego ekranu. Dzieje się tak, jeśli zostanie uszkodzony lub gdy system operacyjny nie będzie mógł uzyskać do niego dostępu. Złe sektory na dysku twardym lub w pamięci RAM mogą również powodować wyświetlanie tego niebieskiego ekranu. Wiadomo, że plik athwbx.sys powoduje następujące błędy zatrzymania:

 1. SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED (athwbx.sys)
 2. STOP 0x0000000A: IRQL_NOT_LESS_EQUAL (athwbx.sys)
 3. STOP 0x0000001E: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED (athwbx.sys)
 4. STOP 0 × 00000050: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA (athwbx.sys)
 5. Wystąpił problem z komputerem i należy go ponownie uruchomić. Możesz później wyszukać w Internecie ten błąd: athwbx.sys.

Dzisiaj pokażemy, jak możesz spróbować naprawić ten błąd.

Błąd athwbx.sys

Napraw błąd niebieskiego ekranu athwbx.sys

Jak wspomniano wcześniej, głównym winowajcą jest sterownik Qualcomm Atheros. Aby naprawić ten błąd, wypróbujemy następujące poprawki:

 • Zaktualizuj, przywróć lub odinstaluj sterownik.
 • Korzystanie z Kontrolera plików systemowych.
 • Korzystanie z narzędzia Check Disk.
 • Korzystanie z diagnostyki pamięci systemu Windows.
 • Utwórz ponownie plik athwbx.sys.
 • Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z niebieskim ekranem.

Jeśli zwykle tworzysz punkt przywracania systemu, możesz spróbować cofnąć wszelkie modyfikacje na komputerze, wykonując przywracanie systemu. W przypadku, gdy nie masz zwyczaju tworzenia punktu przywracania systemu; Sugeruję, abyś zaczął to robić, ponieważ jest to bardzo silna funkcja, która pozwoli Ci naprawić komputer w wielu scenariuszach.

1] Zaktualizuj, przywróć lub wyłącz sterowniki i system Windows 10

Niekompatybilność między systemem operacyjnym a sterownikiem może również powodować takie problemy. Możesz więc spróbować odinstalować, zaktualizować lub przywrócić dany sterownik. Zalecam skoncentrowanie powyższych środków dla sterowników Qualcomm Atheros jako sterowników sieciowych. Wynika to z faktu, że athwbx.sys jest plikiem utworzonym przez sterowniki Qualcomm Atheros Network.

2] Korzystanie z Kontrolera plików systemowych

Zacznij od naciśnięcia WINKEY + X przycisk kombi lub kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i kliknij Wiersz polecenia (administrator) lub po prostu wyszukaj cmd w polu wyszukiwania Cortana kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Wiersz polecenia i kliknij Uruchom jako administrator. Kliknij tak za otrzymany monit UAC lub Kontrola konta użytkownika. Następnie okno wiersza polecenia w końcu zostanie otwarte. Teraz wpisz następujące polecenie, aby uruchomić Kontroler plików systemowych, a następnie naciśnij klawisz Enter.

sfc / scannow

Uruchom ponownie system po zakończeniu skanowania.

Możesz także skorzystać z naszego darmowego oprogramowania FixWin, aby uruchomić narzędzie Kontroler plików systemowych jednym kliknięciem.

3] Korzystanie z narzędzia Check Disk

Aby uruchomić polecenie Sprawdź dysk na dysku systemowym (C), w wierszu polecenia wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:

chkdsk / f C:

W razie potrzeby uruchom ponownie komputer.

4] Korzystanie z diagnostyki pamięci systemu Windows

Uruchom kontrolę pamięci na swoim komputerze. Zacznij od naciśnięcia kombinacji klawiszy WINKEY + R, aby uruchomić narzędzie Uruchom. Następnie wpisz mdsched.exe, a następnie naciśnij Enter. Uruchomi narzędzie diagnostyczne pamięci systemu Windows i udostępni dwie opcje —

 1. Uruchom ponownie teraz i sprawdź problemy (zalecane)
 2. Sprawdź problemy przy następnym uruchomieniu komputera

Teraz, zgodnie z wybraną opcją, komputer uruchomi się ponownie i sprawdzi problemy z pamięcią. Jeśli pojawią się jakieś problemy, naprawi to automatycznie, jeśli nie zostaną wykryte żadne problemy, prawdopodobnie nie jest to przyczyną problemu.

5] Odtwórz ponownie plik athwbx.sys

Za każdym razem, gdy komputer z systemem Windows 10 uruchamia się, sprawdza, czy wszystkie sterowniki systemowe są na swoim miejscu, a jeśli nie, próbuje je utworzyć. Tak więc, jeśli po prostu usuniesz uszkodzony plik sterownika, możesz uzyskać naprawiony plik odtworzony specjalnie dla Ciebie.

W tym celu zaleca się uruchomienie systemu Windows 10 w trybie awaryjnym, a następnie wykonanie następujących kroków.

Zacznij od przejścia do następującej lokalizacji w Eksploratorze plików: C: \ Windows \ System32 \ drivers.

Poszukaj pliku o nazwie as athwbx.sys. Możesz użyć funkcji wyszukiwania, aby zaoszczędzić trochę czasu. Gdy go znajdziesz, po prostu zmień jego nazwę na athwbx.old.

Jak widać teraz, rozszerzenie pliku zmieniło się z .sys na .old. Jeśli nie masz uprawnień do edytowania rozszerzeń, przejmij na własność plik.

Po zakończeniu zmiany rozszerzenia, po prostu Restart komputer w trybie normalnym i sprawdź, czy to naprawia błąd.

6] Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z niebieskim ekranem

Możesz także uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z niebieskim ekranem. Wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów jest łatwe do uruchomienia i automatycznie naprawia BSOD. Internetowe narzędzie do rozwiązywania problemów z niebieskim ekranem firmy Microsoft to kreator, który ma pomóc początkującym użytkownikom naprawić błędy Stop. Oferuje przydatne linki po drodze.

Link do głównej publikacji