Błąd uchwytu jest nieprawidłowy w systemie Windows 10

Jeśli utkniesz na ekranie logowania do systemu Windows i zobaczysz komunikat o błędzie Uchwyt jest nieprawidłowy musisz najpierw upewnić się, że używasz prawidłowych poświadczeń do logowania. Jeśli masz pewność, że są, może to być spowodowane błędnie skonfigurowaną aktualizacją Windows Update, która okazała się nieuczciwa. W tym przewodniku pokażemy, jak rozwiązać ten problem w systemie Windows 10. Ten komunikat może się również pojawić podczas próby uruchomienia zadania drukowania, uruchomienia skryptu, kopiowania plików itp. — Ale w tym poście zobaczymy, jak to zrobić napraw błąd podczas logowania.

Błąd uchwytu jest nieprawidłowy w systemie Windows 10

Uchwyt jest nieprawidłowy

1] Wyłącz za pomocą kombinacji klawiszy Shift i przycisku zasilania

  • Uruchom ponownie komputer, jeśli jest wyłączony.
  • Na ekranie logowania naciśnij i przytrzymaj klawisz Shift + przycisk zasilania.
  • Nie zwalniaj go, dopóki ekran nie stanie się czarny, a komputer się wyłączy. Poczekaj na sygnał dźwiękowy lub cokolwiek, co sugeruje, że Twój laptop jest teraz całkowicie wyłączony.
  • Zwolnij klawisz Shift i przycisk zasilania.
  • Uruchom ponownie komputer.

Ten skrót powinien spowodować, że system Windows 10 załaduje nowe aktualizacje. Wygląda na to, że jest pewna usterka w automatycznej aktualizacji, a ten skrót pomaga naprawić.

Naciśnięcie klawiszy Shift + Shutdiwn powoduje, że komputer wykonuje pełne zamknięcie zamiast hybrydowego. Jeśli naciśniesz Shift + Restart uruchomi cię do Advanced Startup. W tym scenariuszu nie chcemy uruchamiać się przy uruchamianiu zaawansowanym.

2] Uruchom w trybie awaryjnym i odinstaluj najnowsze aktualizacje

Odinstaluj aktualizacje systemu Windows 10

Jeśli powyższe rozwiązanie nie działa, najlepiej odinstalować aktualizację. Aby to zrobić, musisz uruchomić system w trybie awaryjnym. Po wejściu do środka wybierz Ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Wyświetl aktualizację i historię> odinstaluj aktualizacje. Wybierz najnowsze aktualizacje i wybierz opcję odinstalowania.

Odinstaluj aktualizacje systemu Windows

Uruchom ponownie komputer w trybie normalnym, a następnie spróbuj zalogować się przy użyciu swojego konta. Mam nadzieję, że nie powinieneś widzieć „Uchwyt jest nieprawidłowy» komunikat o błędzie teraz.

3] Uruchom DISM w Advanced Startup przy użyciu CMD

Uruchom w Zaawansowane opcje uruchamiania i wybierz Rozwiązywanie problemów> Opcja zaawansowana> Wiersz polecenia. Tutaj możesz uruchomić narzędzie DISM. Będzie skanować komputer z systemem Windows w poszukiwaniu niespójności. Zwykle wynikają z różnych awarii sprzętu lub problemów z oprogramowaniem. Narzędzie DISM potencjalnie naprawi to uszkodzenie.

4] Wykonaj naprawę przy rozruchu / naprawę automatyczną

Naprawa przy uruchamianiu lub automatyczna naprawa to zaawansowana opcja w systemie Windows. Może rozwiązać problemy, które blokują normalne ładowanie systemu Windows. Będzie skanował pliki systemowe, ustawienia rejestru, ustawienia konfiguracji i wiele innych i automatycznie spróbuje rozwiązać problem samodzielnie.

Uruchom w Zaawansowane opcje uruchamiania i wybierz wybierz Rozwiązywanie problemów> Opcja zaawansowana> Automatyczna naprawa. Ten proces może trochę potrwać, a system może się nawet uruchomić.

Podczas naprawy systemu podczas uruchamiania będziesz musiał wybrać konto i zalogować się przy użyciu konta Microsoft lub lokalnego konta administratora, aby ukończyć proces. Podczas tego logowania nie powinien pojawić się komunikat o błędzie „Nieprawidłowy uchwyt”.

Daj nam znać, czy pomogło ci to naprawić błąd.

Link do głównej publikacji