Jak korzystać z paska osób w systemie Windows 10

Pasek zadań systemu Windows 10 zapewnia szybki dostęp do wielu aplikacji w systemie Windows 10. Jedna nowa funkcja, która została dodana do paska zadań w Windows 10 v1709 jest „Bar osób„ Zobaczmy, jak włączyć / wyłączyć pasek osób i dodać kontakty.

Pasek osób w systemie Windows 10

Pasek osób w systemie Windows 10

Po aktualizacji do systemu Windows 10 pasek osób będzie domyślnie włączony, a jego ikona będzie widoczna na pasku zadań. Kliknięcie przycisku „Rozpocznij” spowoduje otwarcie następującego panelu.

Umożliwi to przypięcie niektórych kontaktów na pasku zadań. Możesz kliknąć pole „Znajdź i przypnij kontakty”, aby znaleźć żądany kontakt. Funkcja sortuje kontakty w kolejności alfabetycznej. Do paska zadań można przypiąć maksymalnie 3 ulubione kontakty, aby zapewnić szybką i łatwą komunikację.

Innym sposobem jest wybranie żądanej opcji (poczta, Skype lub Ludzie) i poszukiwanie kontaktu, który chcesz przypiąć do paska zadań. Po znalezieniu zobaczysz opcję „Przypnij do paska zadań” lub „Przypnij, aby rozpocząć”, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej. Tutaj wybrałem opcję „Przypnij do paska zadań”.

Brak ikony osób na pasku zadań

Jeśli zauważysz brakującą ikonę Ludzie na pasku zadań po aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update, możesz ją dodać, wykonując te proste kroki. Daje to Twoim najlepszym znajomym na wyciągnięcie ręki!

Kliknij przycisk „Start” w systemie Windows 10 i wybierz „Ustawienia”.

Następnie otwórz aplikację „Ustawienia” i wybierz ikonę „Personalizacja”.

Następnie wybierz Pasek zadań, aby otworzyć wszystkie ustawienia paska zadań.

Poniżej znajdź sekcję Ludzie, włącz opcję „Pokaż osoby na pasku zadań”, aby wyświetlić pasek Osoby z paska zadań. Podobnie, wyłącz tę samą opcję, aby „wyłączyć”, aby ukryć pasek Kontakty na pasku zadań.

Jeśli nie masz nic przeciwko różnym aplikacjom zajmującym miejsce na pasku zadań, możesz bardzo skutecznie korzystać z tej funkcji.

Ukryj przycisk Ludzie na pasku zadań

Jeśli nie masz zamiaru używać ikony Ludzie na pasku zadań, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu paska zadań i odznaczyć Pokaż osoby opcja.

Aplikacja Kontakty w systemie Windows 10 działa jako aplikacja społecznościowa, w której możesz pozostać w kontakcie ze swoimi kontaktami Skype i Outlook w jednym miejscu.

Link do głównej publikacji