Błąd NIEPRAWIDŁOWEGO PRZERWANIA OPROGRAMOWANIA w systemie Windows 10 [FIX IT]

Błędy komputerowe są stosunkowo częste i chociaż niektóre błędy są nieszkodliwe, niektóre błędy, takie jak INVALID_SOFTWARE_INTERRUPT, mogą powodować poważne problemy. Ten błąd spowoduje awarię systemu Windows 10 i uruchomi ponownie komputer, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak go naprawić.

Jak naprawić błąd INVALID SOFTWARE INTERRUPT BSoD

 1. Pobierz najnowsze aktualizacje systemu Windows i zaktualizuj sterowniki
 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD
 3. Uruchom skanowanie SFC
 4. Uruchom DISM
 5. Sprawdź dysk twardy
 6. Usuń swój program antywirusowy
 7. Wykonaj czysty rozruch i usuń problematyczne aplikacje
 8. Zresetuj system Windows 10 i sprawdź sprzęt

Kroki, aby naprawić błąd INVALID SOFTWARE INTERRUPT

Rozwiązanie 1 — Pobierz najnowsze aktualizacje systemu Windows i zaktualizuj sterowniki

Windows 10 ma kilka drobnych błędów i pewne problemy ze sprzętem i oprogramowaniem, a czasem te problemy mogą powodować pojawienie się błędów niebieskiego ekranu śmierci. Aby zapobiec pojawianiu się błędów, takich jak INVALID_SOFTWARE_INTERRUPT, zalecamy pobranie najnowszych aktualizacji systemu Windows 10. Pobieranie aktualizacji jest proste i można to zrobić za pomocą narzędzia Windows Update.

Aktualizacje systemu Windows oferują nowe funkcje, ulepszenia zabezpieczeń i różne poprawki błędów, dlatego ważne jest, aby pobrać te aktualizacje, jeśli chcesz, aby komputer był bezpieczny, stabilny i wolny od błędów.

Oprócz pobierania aktualizacji systemu Windows równie ważne jest, aby mieć aktualne sterowniki. Nieaktualne lub błędne sterowniki nie mogą być poprawnie używane przez twój system operacyjny, w takich przypadkach możesz napotkać błąd BSoD. Aby rozwiązać ten problem, zalecamy zaktualizowanie sterowników.

Zwykle ten błąd powoduje tylko jeden sterownik, a przy niewielkich badaniach można znaleźć problematyczny sterownik i zaktualizować go. Jeśli nie możesz znaleźć problematycznego sterownika, zalecamy zaktualizowanie wszystkich sterowników w celu rozwiązania tego problemu. Aktualizacja sterowników jest prosta. Aby to zrobić, wystarczy odwiedzić witrynę producenta sprzętu i pobrać najnowsze sterowniki urządzenia.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 2 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 

Następną rzeczą, którą zamierzamy wypróbować, jest uruchomienie wbudowanego narzędzia do rozwiązywania problemów z systemem Windows 10. To narzędzie może służyć do rozwiązywania wszelkiego rodzaju różnych problemów, w tym problemów BSOD. Może więc również rozwiązać błąd INVALID_SOFTWARE_INTERRUPT.

Oto jak uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z BSOD w systemie Windows 10:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 2. Przejdź do Rozwiązywanie problemów.
 3. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.NIEPRAWIDŁOWY PRZERWANIE OPROGRAMOWANIA Windows 10
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces.

Rozwiązanie 3 — Uruchom skanowanie SFC

Kolejnym narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy, jest skanowanie SFC. To narzędzie skanuje komputer za pomocą wiersza polecenia w poszukiwaniu potencjalnych problemów. Jeśli rozwiązanie jest możliwe, skanowanie SFC automatycznie je rozwiąże.

Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i otwórz Wiersz polecenia (Administrator).
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannowNIEPRAWIDŁOWY PRZERWANIE OPROGRAMOWANIA Windows 10
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Jeśli rozwiązanie zostanie znalezione, zostanie ono automatycznie zastosowane.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 4 — Uruchom DISM

Narzędzie do obsługi i zarządzania obrazami wdrażania to kolejne narzędzie do rozwiązywania problemów z wierszem poleceń. Ale w przeciwieństwie do poprzednich dwóch, ten całkowicie ponownie wdraża obraz systemu, co może prowadzić do rozwiązania różnych problemów. W tym błąd INVALID_SOFTWARE_INTERRUPT (mam nadzieję).

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealthNIEPRAWIDŁOWY PRZERWANIE OPROGRAMOWANIA Windows 10
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Sprawdź dysk twardy

Problemy z BSOD są dość częste, gdy coś jest nie tak z twoim dyskiem twardym. Sprawdzimy twój dysk twardy pod kątem potencjalnych problemów. Aby to zrobić, musisz uruchomić polecenie chkdsk, które przeskanuje wszystkie partycje i rozwiąże potencjalne problemy, jeśli to możliwe.

Oto jak sprawdzić dysk twardy w systemie Windows 10:

 1. Wejdz do Zaawansowane uruchomienie (Uruchom ponownie komputer, przytrzymując klawisz Shift).
 2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane.
 3. Wybierz Wiersz polecenia z listy opcji.
 4. Gdy pojawi się wiersz polecenia, wprowadź następujące wiersze i naciśnij klawisz Enter po każdym wierszu, aby go uruchomić:
  • bootrec.exe / rebuildbcdNIEPRAWIDŁOWY PRZERWANIE OPROGRAMOWANIA Windows 10
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektórzy użytkownicy sugerują również, że musisz uruchomić dodatkowe czkdsk także polecenia. Aby wykonać te polecenia, musisz znać litery dysków dla wszystkich partycji dysku twardego. W wierszu polecenia wpisz następujące dane (pamiętaj jednak, aby używać liter pasujących do partycji dysku twardego na komputerze):
  • chkdsk / r c:NIEPRAWIDŁOWY PRZERWANIE OPROGRAMOWANIA Windows 10
  • dohkdsk / r d:

  To tylko nasz przykład, więc pamiętaj, że musisz wykonać polecenie chkdsk dla każdej posiadanej partycji dysku twardego.

 6. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Rozwiązanie 6 — Usuń program antywirusowy

Chociaż oprogramowanie antywirusowe i zapora są ważne dla bezpieczeństwa komputera, czasami programy antywirusowe mogą powodować pojawienie się błędów INVALID_SOFTWARE_INTERRUPT i innych błędów niebieskiego ekranu śmierci. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się usunięcie aktualnie zainstalowanego programu antywirusowego i sprawdzenie, czy to naprawia błąd.

Użytkownicy zgłosili, że ten błąd spowodował program antywirusowy Avira, ale należy pamiętać, że prawie każdy program antywirusowy może powodować pojawienie się tego problemu, dlatego zalecamy usunięcie wszystkich programów antywirusowych innych firm z komputera. Musimy wspomnieć, że odinstalowanie programu antywirusowego może nie rozwiązać tego problemu, dlatego zalecamy użycie dedykowanego narzędzia do usuwania. Wiele programów antywirusowych zwykle zostawia określone pliki i wpisy rejestru po ich odinstalowaniu, dlatego ważne jest, aby użyć specjalnego narzędzia do usuwania, aby usunąć wszystkie te pliki.

 • Rozwiązanie 7 — Wykonaj czysty rozruch i usuń problematyczne aplikacje

  Aplikacje innych firm mogą powodować pojawienie się błędów niebieskiego ekranu śmierci. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się znalezienie i usunięcie problematycznych aplikacji. Użytkownicy zgłosili, że ten błąd powodował blokadę folderu, a po usunięciu problem został całkowicie rozwiązany.

  Pamiętaj, że ten błąd może spowodować prawie każda aplikacja innej firmy. Aby znaleźć problematyczną aplikację, zalecamy wykonanie czystego rozruchu, wykonując następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + R. na twojej klawiaturze. Wchodzić msconfig i kliknij dobrze lub naciśnij Wchodzić.
   Nieprawidłowe oprogramowanie-przerwanie-msconfig
  2. Otworzy się okno konfiguracji systemu. Wybierać Uruchamianie selektywne i odznacz Załaduj elementy startowe.
   Niepoprawna konfiguracja oprogramowania do przerwania systemu Windows
  3. Teraz idź do Usługi zaznacz opcję Ukryj wszystkie usługi Microsoft i kliknij Wyłącz wszystkie przyciski.
   nieprawidłowe oprogramowanie-usługi przerywające
  4. Kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany.
  5. Teraz otwarte Menadżer zadań naciskając Ctrl + Shift + Esc.
  6. Po otwarciu Menedżera zadań przejdź do Uruchomienie kliknij prawym przyciskiem myszy każdy wpis na liście i wybierz Wyłączyć z menu.
   Nieprawidłowe oprogramowanie-przerwanie-Menedżer zadań-wyłącz
  7. Po wyłączeniu wszystkich aplikacji startowych uruchom ponownie twój komputer.

  Po ponownym uruchomieniu komputera sprawdź, czy błąd nie pojawia się ponownie. Jeśli nie ma błędów BSoD, oznacza to, że jedna z wyłączonych usług lub aplikacji spowodowała ten błąd. Teraz musisz powtórzyć te same kroki, ale tym razem pamiętaj o włączaniu usług i aplikacji jeden po drugim, aż znajdziesz tę, która powoduje ten błąd.

  Rozwiązanie 8 — Zresetuj system Windows 10 i sprawdź sprzęt

  Jeśli nie możesz znaleźć oprogramowania, które powoduje ten problem, możesz zresetować system Windows 10. Warto wspomnieć, że ta procedura spowoduje usunięcie wszystkich plików z partycji C, dlatego zdecydowanie zalecamy wykonanie kopii zapasowej ważnych plików. Oprócz tworzenia kopii zapasowych plików możesz także utworzyć rozruchowy dysk flash USB za pomocą narzędzia Media Creation Tool, aby wykonać reset systemu Windows 10. Aby zresetować system Windows 10, wykonaj następujące czynności:

  1. Rozpocznij automatyczną naprawę, kilkakrotnie ponownie uruchamiając komputer podczas sekwencji rozruchowej.
  2. Wybierz Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer> Usuń wszystko. Podczas tego kroku możesz zostać poproszony o włożenie nośnika instalacyjnego systemu Windows 10, dlatego bądź przygotowany na to.
  3. Wybierz Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows> Po prostu usuń moje pliki i kliknij Resetowanie przycisk, aby rozpocząć proces.
  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

  Po zakończeniu procesu resetowania przetestuj komputer przez chwilę. Nie instaluj żadnych aplikacji ani sterowników, po prostu poczekaj i sprawdź, czy błąd pojawia się bez zainstalowanego oprogramowania innej firmy. Jeśli błąd pojawi się ponownie, oznacza to, że najprawdopodobniej twój sprzęt jest uszkodzony, dlatego zalecamy przeprowadzenie szczegółowej kontroli sprzętu.

  Błąd INVALID_SOFTWARE_INTERRUPT jest zwykle spowodowany przez aplikacje innych firm i można go łatwo naprawić, znajdując i usuwając problematyczną aplikację.

Link do głównej publikacji