Błąd NARUSZENIA WERYFIKATORA KIEROWCY w systemie Windows 10 [NAPRAWIONO]

Błędy BSoD są jednym z najpoważniejszych błędów, które można napotkać, i często powodują one awarię systemu Windows 10 i ponowne uruchomienie komputera, aby zapobiec uszkodzeniu. Tego rodzaju błędy mogą być poważne, dlatego dzisiaj pokażemy, jak naprawić błąd NARUSZENIA WERYFIKATORA KIEROWCY.

Kroki, aby naprawić błąd DRIVER VERIFIER DMA VIOLATION BSoD

 1. Zaktualizuj sterowniki i zainstaluj najnowsze aktualizacje systemu Windows 10
 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem 
 3. Uruchom skanowanie SFC
 4. Uruchom DISM
 5. Zaktualizuj oprogramowanie SSD
 6. Zaktualizuj system BIOS
 7. Wykonaj przywracanie systemu
 8. Zresetuj system Windows 10
 9. Sprawdź, czy nie ma wadliwego sprzętu

Poprawka — błąd WERYFIKATORA KIEROWCY DMA VIOLATION Windows 10

Rozwiązanie 1 — Zaktualizuj sterowniki i zainstaluj najnowsze aktualizacje systemu Windows 10

Każdy komputer wymaga sterowników, aby działać poprawnie ze sprzętem, a jeśli sterowniki są przestarzałe lub po prostu niezgodne z systemem Windows 10, prawdopodobnie pojawi się błąd niebieskiego ekranu śmierci.

Aby rozwiązać te problemy, zdecydowanie zaleca się pobranie i zainstalowanie najnowszych sterowników. Możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X na klawiaturze, aby otworzyć Menu zaawansowanego użytkownika i wybrać Menadżer urządzeń z listy.
  driver-verifier-dma-violation-manager
 2. Po otwarciu Menedżera urządzeń zlokalizuj sterownik, który chcesz zaktualizować, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Zaktualizuj oprogramowanie sterownika.
  sterownik-weryfikator-dma-naruszenie-aktualizacja-sterownik-oprogramowanie
 3. Wybierz Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika. System Windows 10 pobierze teraz i zainstaluje najlepszy sterownik na komputer.
  sterownik-weryfikator-dma-naruszenie-sterownik-oprogramowanie

Wielu użytkowników zwykle pobiera sterowniki ręcznie, ponieważ Menedżer urządzeń nie zawsze pobiera najnowszych sterowników. Aby ręcznie pobrać sterowniki, wystarczy odwiedzić witrynę producenta sprzętu i pobrać najnowsze sterowniki urządzenia. Pamiętaj, że aby naprawić ten błąd, musisz zaktualizować wszystkie sterowniki na komputerze.

Kilku użytkowników zgłosiło, że zainstalowanie najnowszych sterowników mikroukładów rozwiązało problem, więc najpierw pobierz sterowniki mikroukładów, a następnie pobierz sterowniki wszystkich innych głównych komponentów sprzętowych.

Musimy wspomnieć, że ważne jest również, aby pobrać najnowsze aktualizacje systemu Windows 10, jeśli chcesz, aby komputer był stabilny i wolny od błędów. Windows 10 ma kilka drobnych problemów z niektórymi urządzeniami i oprogramowaniem, a czasami te problemy mogą powodować błędy, takie jak DREMER VERIFIER DMA VIOLATION. Aby naprawić te błędy, ważne jest, aby korzystać z usługi Windows Update i pobierać najnowsze łaty. Firma Microsoft często wydaje nowe łaty, a wiele z nich wprowadza nowe funkcje, ulepszenia bezpieczeństwa i różne poprawki błędów związane zarówno ze sprzętem, jak i oprogramowaniem, więc upewnij się, że je instalujesz.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 2 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem 

Jeśli aktualizacja sterowników nie rozwiązała problemu, wypróbujmy własne narzędzia do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10. Pierwszym narzędziem, którego będziemy używać, jest „ujednolicone” narzędzie do rozwiązywania problemów ze strony Ustawienia. To narzędzie może rozwiązać różnego rodzaju problemy, w tym błędy BSOD.

Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10, wykonaj następujące kroki:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 2. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie.
 3. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 3 — Uruchom skanowanie SFC

Jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10 nie wykonało zadania, spróbujmy innego. Skanowanie SFC to narzędzie wiersza polecenia, które skanuje system i wyszukuje potencjalne problemy. Może być więc przydatny w przypadku błędu NARUSZENIA WERYFIKATORA KIEROWCY.

Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i otwórz Wiersz polecenia (Administrator).
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannow
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Jeśli rozwiązanie zostanie znalezione, zostanie ono automatycznie zastosowane.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 4 — Uruchom DISM

Trzecim narzędziem do rozwiązywania problemów, którego będziemy używać, jest DISM. To narzędzie jest prawdopodobnie najmocniejszym z trzech, ponieważ ponownie ładuje obraz systemu Windows 10.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Zaktualizuj oprogramowanie wewnętrzne SSD

Jeśli na dysku SSD jest zainstalowany system Windows 10, zalecamy zaktualizowanie oprogramowania układowego dysku SSD. Nieaktualne oprogramowanie wewnętrzne może czasami powodować NARUSZENIE WERYFIKATORA KIEROWCY i inne błędy BSoD, więc pamiętaj o jego aktualizacji. Musimy wspomnieć, że aktualizacja oprogramowania SSD jest dość ryzykowną procedurą, a jeśli nie wykonasz go prawidłowo, możesz spowodować trwałe uszkodzenie dysku SSD i utratę wszystkich plików, więc zachowaj szczególną ostrożność, jeśli zdecydujesz się na aktualizację oprogramowania SSD.

 • Rozwiązanie 6 — Zaktualizuj system BIOS

  Czasami nieaktualny BIOS może powodować pojawienie się błędów niebieskiego ekranu śmierci, a jeśli twój BIOS jest przestarzały, zalecamy uaktualnienie go do nowej wersji. Uaktualnienie systemu BIOS zapewnia nowe funkcje i umożliwia pracę płyty głównej z innym sprzętem, ale należy pamiętać, że aktualizacja systemu BIOS jest procedurą zaawansowaną, dlatego należy zachować szczególną ostrożność, jeśli zdecydujesz się to zrobić, ponieważ może to spowodować nieodwracalne uszkodzenie płyty głównej. Przed podjęciem decyzji o aktualizacji systemu BIOS zapoznaj się z instrukcją płyty głównej, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

  Rozwiązanie 7 — Wykonaj przywracanie systemu

  Jeśli błąd BSoD WERYFIKATORA KIEROWCY DMA NARUSZENIA jest spowodowany przez oprogramowanie innych firm, można go łatwo naprawić, wykonując Przywracanie systemu. Aby przywrócić system, wykonaj następujące kroki:

  1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas sekwencji rozruchowej, aby rozpocząć automatyczną naprawę.
  2. Wybierz Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Przywracanie systemu.
  3. Wybierz swoją nazwę użytkownika i wprowadź hasło.
  4. Wybierz Wybierz inny punkt przywracania i kliknij Kolejny.
  5. Wybierz punkt przywracania, do którego chcesz wrócić i kliknij Kolejny.
  6. Poczekaj na zakończenie procesu.

  Rozwiązanie 8 — Zresetuj system Windows 10

  Jeśli Przywracanie systemu nie rozwiązało problemu, być może trzeba wykonać reset systemu Windows 10. Przed rozpoczęciem resetowania komputera zdecydowanie zalecamy utworzenie kopii zapasowej ważnych plików, ponieważ procedura ta spowoduje usunięcie wszystkich plików z partycji C. Do wykonania tego kroku może być także potrzebny rozruchowy dysk flash USB z systemem Windows 10, więc należy go utworzyć. Aby wykonać reset systemu Windows 10, wykonaj następujące czynności:

  1. Rozpocznij automatyczną naprawę, uruchamiając ponownie komputer kilka razy podczas rozruchu.
  2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer> Usuń wszystko. Możesz zostać poproszony o włożenie nośnika instalacyjnego systemu Windows 10, więc przygotuj rozruchowy dysk flash USB.
  3. Wybierz Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows> Po prostu usuń moje pliki i kliknij Resetowanie przycisk.
  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i zakończ reset.

  Rozwiązanie 9 — Sprawdź, czy nie ma wadliwego sprzętu

  Problemy ze sprzętem są częstą przyczyną błędów BSoD, dlatego zalecamy sprawdzenie, czy sprzęt działa poprawnie. Kilku użytkowników zgłosiło, że błąd NAPRAWY WERYFIKATORA KIEROWCY został naprawiony po wymianie uszkodzonej pamięci RAM, więc najpierw sprawdź pamięć RAM. Jeśli pamięć RAM nie stanowi problemu, sprawdź, czy wszystkie inne elementy sprzętowe działają poprawnie.

  Błędy niebieskiego ekranu śmierci, takie jak WERYFIKACJA KIEROWCY DMA NARUSZENIE mogą powodować wiele problemów, ale możesz łatwo naprawić ten błąd, korzystając z jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji