Błąd CopyPE.cmd nie działa w systemie Windows 10 [EASY FIX]

Jeśli widzisz, że kod błędu CopyPE.cmd nie działa podczas próby utworzenia pliku obrazu na komputerze z systemem Windows 10, trafiłeś we właściwe miejsce. Mamy wiele skarg dotyczących tego komunikatu o błędzie.

Ten błąd jest spowodowany faktem, że Microsoft zdecydował się usunąć PE (Windows Preinstallation Environment) w Windows ADK 10 V1809 (Windows Assessment and Deployment Kit). Ponieważ te opcje nie są już dostępne w systemie Windows w preinstalowanym formacie, za każdym razem, gdy próbujesz skorzystać z tych konkretnych usług, procesor nie może ich znaleźć na dysku twardym.

Oto jak jeden użytkownik opisał problem na forum Microsoft Answers:

Kiedy uruchamiam copype.cmd x64 C: WinPE, pojawia się następujący komunikat: „copype.cmd” nie działa. Próbowałem wyszukać CopyPE, ale nigdzie nie mogłem znaleźć, Pomysł co się dzieje, Proszę o pomoc !!!

W tym artykule zbadamy najlepsze metody rozwiązania i rozwiązania tego problemu raz na zawsze. Wykonaj czynności opisane tutaj dokładnie, aby uniknąć problemów.

Uwaga: Aby uruchomić aplikację ADK bez problemów, potrzebujesz 15 GB wolnego miejsca na dysku C. Ponadto podczas korzystania z pakietu ADK zaleca się wyłączenie oprogramowania antywirusowego lub dodanie folderu Windows 10 Kits do listy wykluczeń antywirusowych.

Co zrobić, jeśli copype nie jest rozpoznawany w systemie Windows 10?

1. Pobierz instalator online pakietu Windows 10 ADK

Instalator online ADK copyPE.cmd nie działa

  1. Kliknij oficjalny link do pobrania Microsoft (bezpośredni link do pobrania).
  2. Zainstaluj pakiet na dysku twardym komputera, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

2. Pobierz plik instalatora online systemu Windows 10 PE V1809

Plik instalacyjny online PE V1809 copyPE.cmd nie działa

  1. Pobierz ten plik z Microsoft (bezpośredni link do pobrania).
  2. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby w pełni zainstalować to oprogramowanie.
  3. Po zakończeniu instalacji tych plików możesz spróbować uruchomić zestaw oceny i wdrażania systemu Windows 10 i sprawdzić, czy problem nie ustąpi.

W tym artykule przeanalizowaliśmy szybką poprawkę wydaną bezpośrednio przez firmę Microsoft w celu rozwiązania problemu z CopyPE.cmd oraz wielu innych problemów, które użytkownicy mieli podczas próby użycia zestawu oceny i wdrażania systemu Windows w systemie Windows 10.

Czy ten artykuł był pomocny? Daj nam znać, korzystając z zamieszczonej poniżej sekcji komentarzy.

Link do głównej publikacji