Błąd brakujących wtyczek Adobe InDesign [GWARANCJA NAPRAWIONA]

Ogromna liczba użytkowników zgłosiła problemy podczas próby otwarcia pliku utworzonego w programie Adobe InDesign lub na komputerze. Otrzymują komunikat o błędzie: Nie można otworzyć pliku. Brakuje wtyczek Adobe InDesign. Zaktualizuj wtyczki do ich najnowszych wersji.

Ten błąd występuje, gdy plik został utworzony w jednej wersji oprogramowania (np. CS 5) i próbujesz go otworzyć w CS 5.5. Mimo że wersje wydają się podobne, nie może to być dalsze od prawdy. Niuans komunikatu o błędzie zależy od konkretnych wtyczek, które zostały użyte do utworzenia pliku, który próbujesz otworzyć.

Mimo że zmienne do rozwiązania tego problemu są niezwykle liczne, w tym artykule zbadamy najlepszy sposób rozwiązania tego problemu. Postępuj zgodnie z krokami przedstawionymi na tej liście w kolejności, w jakiej zostały napisane (od najmniej do najbardziej inwazyjnych), aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

Jak naprawić błąd wtyczki InDesign?

1. Usuń informacje o wtyczce z pliku

 1. Otworzyć InDesign -> Kliknij Plik -> Wybierz Eksport opcja.Opcja eksportu pliku InDesign - brak wtyczek Adobe InDesign
 2. Eksportuj plik do .idml format.Eksportuj plik do formatu idml - brakujące wtyczki Adobe InDesign
 3. Format pliku .idml można otworzyć w dowolnej poprzedniej wersji Adobe InDesign.
 4. Po otwarciu w programie InDesign (np. CS3) możesz łatwo zapisać plik jako .inx, i wyeksportuj go do „.Indd”  format pliku, aby usunąć wszystkie informacje o wtyczkach przechowywane w tym pliku.
 5. Po zakończeniu tego procesu spróbuj sprawdzić, czy komunikat o błędzie pojawia się ponownie.

Chcesz stworzyć piękną grafikę wektorową? Wypróbuj jedną z tych aplikacji!

2. Zaktualizuj wersję Adobe InDesign do najnowszej wersji

 1. Odwiedź oficjalną stronę Adobe i pobierz najnowszą wersję Adobe InDesign.Zrzut ekranowy Adobe indesign - brak wtyczek Adobe InDesign
 2. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces instalacji.
 3. Zobacz kroki wymienione w poprzedniej metodzie i postępuj ściśle według nich.

3. Użyj InEXUtils dla Adobe InDesign CC2017

 1. Pobierz i zainstaluj wtyczkę InEXUtils.Pobieranie wtyczki inexutils - brak wtyczki Adobe InDesign
 2. Po zakończeniu instalacji wtyczki otwórz plik w programie InDesign.
 3. Obok przycisku Pomoc na górze ekranu zobaczysz nowe menu o nazwie InEXUtils -> wybierz i wybierz Opcja „Ignoruj ​​brakujące wtyczki (wszystkie dokumenty)”.menu wtyczek inexutils InDesign - brakujące wtyczki InDesign
 4. Zapisz ponownie swoje pliki InDesign.

W tym artykule zbadaliśmy najlepszy sposób rozwiązania problemu spowodowanego brakującymi wtyczkami w programie Adobe InDesign. Przestrzeganie tych metod z pewnością rozwiąże problem raz na zawsze.

Daj nam znać, jeśli ten przewodnik Ci pomógł, korzystając z sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji