ARK: Survival Evolved problems on Windows 10 [PRZEWODNIK GRACZY]

ARK: Survival Evolved to popularna gra akcji, która zyskała ogromną popularność w ciągu ostatnich lat. Oczywiście ARK: Survival Evolved ma uczciwy udział w problemach, a dziś zobaczymy, jak rozwiązać te problemy w systemie Windows 10.

ARK: Gracze Survival Evolved doświadczyli niskiej liczby klatek na sekundę, błędów graficznych, awarii, zawieszania się ekranów ładowania i wielu innych, więc zobaczmy, jak rozwiązać te problemy.

Jak mogę rozwiązać awarie ARK, niski FPS i usterki:

 1. Ponownie zainstaluj składniki redystrybucyjne Visual C ++
 2. Anuluj pobieranie lub uruchom ponownie Steam
 3. Zaktualizuj sterowniki
 4. Uruchom grę w trybie zgodności
 5. Upewnij się, że korzystasz z 64-bitowej wersji systemu Windows 10
 6. Ustaw swój View View na Epic
 7. Zmień opcje uruchamiania
 8. Wybierz procesor PhysX
 9. Zmień TdrDelay za pomocą Edytora rejestru
 10. Użyj innej rozdzielczości ekranu
 11. Użyj oficjalnych serwerów
 12. Zmień ustawienia Panelu sterowania Nvidia
 13. Zmień tryb gry i zaktualizuj sterowniki audio
 14. Dodaj pełny ekran, aby uruchomić opcje

Rozwiązanie 1 — Zainstaluj ponownie składniki redystrybucyjne Visual C ++

Doniesiono, że ARK: Survival Evolved ma pewne usterki graficzne, takie jak zielona woda i czarne niebo. W grze wygląda to dość nienaturalnie, ale można to naprawić:

 1. Idź do ..steamappscommmonark_CommonRedistvcredist.
 2. Uruchom wszystkie instalatory znajdujące się w tym folderze, aby ponownie zainstalować składniki redystrybucyjne Visual C ++.
 3. Po wykonaniu tej czynności uruchom grę i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Jeśli chcesz mieć najnowszą i najlepszą wersję, pobierz Visual C ++ Redistributable 2019 bez żadnych dodatkowych pakietów.

Rozwiązanie 2 — Anuluj pobieranie lub uruchom ponownie Steam

Jest to niewielki problem, ale zgłoszono, że gra utknęła podczas pobierania na poziomie 99%.

Aby to naprawić, możesz po prostu anulować pobieranie, a gra automatycznie zakończy pobieranie lub możesz po prostu zrestartować Steam.

Pobieranie ze Steam kończy się losowo? Sprawdź ten przewodnik, który pomoże Ci szybko rozwiązać problem.

Rozwiązanie 3 — Zaktualizuj sterowniki

Istnieją doniesienia, że ​​ARK: Survival Evolved cierpi z powodu awarii. Według raportów gra zawiesza się podczas uruchamiania podczas ładowania lub wyświetla czarny ekran przed awarią.

To sprawia, że ​​gra jest prawie niemożliwa do gry, a jak dotąd jedynym rozwiązaniem jest aktualizacja sterowników i próba ponownego uruchomienia gry.

Ręczna aktualizacja sterowników jest bardzo irytująca, dlatego zalecamy pobranie Tweakbit Driver Updater(W 100% bezpieczny i przetestowany przez nas), aby zrobić to automatycznie.

W ten sposób zapobiegniesz utracie plików, a nawet trwałemu uszkodzeniu komputera, pobierając i instalując nieprawidłowe wersje sterowników.

Czy wiesz, że większość użytkowników systemu Windows 10 ma nieaktualne sterowniki? Bądź o krok do przodu, korzystając z tego przewodnika.

Rozwiązanie 4 — Uruchom grę w trybie zgodności

Jeśli podczas próby uruchomienia ARK: Survival Evolved pojawia się błąd Appcrash, spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności. Aby to zrobić, wykonaj następujące instrukcje:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy skrót ARK: Survival Evolved i wybierz Nieruchomości.
 2. Iść do Karta kompatybilności.Uruchom ten program w trybie zgodności
 3. Czek Uruchom program w trybie zgodności z i wybierz Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 z listy.
 4. Kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany.
 5. Spróbuj ponownie uruchomić grę.

Rozwiązanie 5 — Upewnij się, że korzystasz z 64-bitowej wersji systemu Windows 10

Jeśli gra nie uruchomi się na komputerze, może to wynikać z 32-bitowej wersji systemu Windows 10.

ARK: Survival Evolved został zaprojektowany do pracy z 64-bitowymi systemami operacyjnymi. Jeśli używasz 32-bitowego systemu operacyjnego i naprawdę chcesz grać w ARK: Survival Evolved, być może powinieneś rozważyć przejście na 64-bitową wersję systemu Windows.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak odróżnić aplikację 32-bitową od 64-bitowej, przeczytaj ten prosty artykuł.

Rozwiązanie 6 — Ustaw odległość wyświetlania na epicką

Jeśli masz problemy z liczbą klatek na sekundę podczas gry ARK: Survival Evolved, być może powinieneś zmienić View View na Epic w opcjach gry.

Musimy przyznać, że to rozwiązanie wydaje się nieco niezwykłe, ale wydaje się, że programiści zoptymalizowali ustawienia Epic w grze, a użytkownicy zgłosili lepszą wydajność po zmianie View View na Epic.

To może nie działać, ale nadal warto spróbować.

Rozwiązanie 7 — Zmień opcje uruchamiania

Innym sposobem naprawienia problemów z liczbą klatek na sekundę w ARK: Survival Evolved jest zmiana opcji uruchamiania gry. Aby to zrobić, wykonaj następujące instrukcje:

 1. otwarty Parowy i znajdź ARK: Survival Evolved w twojej bibliotece.
 2. Kliknij prawym przyciskiem ARK: Survival Evolved i wybierz Nieruchomości.
 3. Na karcie Ogólne kliknij Ustaw opcje uruchamiania przycisk.
 4. Wchodzić -USEALLAVAILABLECORES -sm4 -d3d10 w polu wejściowym i zapisz zmiany.

Musimy zaznaczyć, że ARK: Survival Evolved to dość wymagająca gra, a kiedy ją uruchomisz, będziesz mieć listę opcji do wyboru.

Jeśli masz 16 GB lub więcej pamięci RAM, wybierz Graj w ARK: Survival Evolved. Jeśli masz od 4 do 8 GB pamięci RAM, wybierz Uruchom ARK (Low Memory 4GB). Jeśli masz mniej niż 4 GB pamięci RAM, wybierz Uruchom ARK (bardzo mało pamięci).

Arka-Survival-Evolved-Launch

Ponadto możesz eksperymentować z różnymi wartościami ustawień graficznych, aby uzyskać najlepszą wydajność.

Rozwiązanie 8 — Wybierz procesor PhysX

Jeśli posiadasz kartę Nvidia, zgłoszono, że możesz naprawić losowe awarie w grze, wybierając procesor PhysX w Panelu sterowania Nvidia:

 1. otwarty Panel sterowania Nvidia.
 2. Iść do Ustawienia 3D > Ustaw konfigurację PhysX.
 3. Wybierz Procesor PhysX i wybierz kartę graficzną zamiast opcji automatycznego wyboru.
 4. Zapisz zmiany i spróbuj ponownie uruchomić grę.

Panel sterowania Nvidia nie otwiera się na komputerze z systemem Windows? Nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązania.

Rozwiązanie 9 — Zmień TdrDelay za pomocą Edytora rejestru

TDR to skrót od Timeout Detection and Recovery, a ta funkcja jest odpowiedzialna za ponowne uruchomienie karty graficznej, jeśli system nie otrzyma żadnej odpowiedzi z karty graficznej przez określony czas.

Domyślny czas to 2 sekundy, a jeśli system nie otrzyma odpowiedzi z karty graficznej w ciągu 2 sekund, ponownie uruchomi kartę graficzną i zawiesi grę. Może to być dość nieprzyjemne, ale można to zmienić:

 1. Uruchom edytor rejestru, naciskając Klawisz Windows + R. i pisanie regedit w polu wejściowym. Naciśnij Enter lub kliknij OK, aby uruchomić Edytor rejestru.
 2. W lewym panelu przejdź do następującego klawisza:
  • HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ ControlSet002 \ Control \ GraphicsDrivers
 3. Teraz w prawym okienku musisz utworzyć nowy DWORD jeśli posiadasz 32-bitową wersję systemu Windows lub QWORD jeśli używasz 64-bitowej wersji systemu Windows. Nazwij nowy DWORD lub QWORD TdrDelay.
 4. Teraz kliknij dwukrotnie TdrDelay i zmień jego wartość na 8 lub 10.
  register_tdr
 5. Zamknij Edytor rejestru i spróbuj ponownie uruchomić grę.

Jeśli nie możesz edytować rejestru, wykonaj czynności opisane w tym dedykowanym przewodniku i dowiedz się, jak możesz to zrobić jak profesjonalista.

Nie masz dostępu do Edytora rejestru? Rzeczy nie są tak przerażające, jak się wydają. Sprawdź ten przewodnik i szybko rozwiąż problem.

Rozwiązanie 10 — Użyj innej rozdzielczości ekranu

Niektórzy użytkownicy zgłosili awarie i wygląda na to, że te awarie zostały spowodowane przez rozdzielczość gry. Jeśli grasz w rozdzielczości 1920 × 1080, możesz spróbować ją zmienić.

Według użytkowników zmiana rozdzielczości z 1920 × 1080 na 1920 × 1200 naprawiła awarie. Jeśli nie możesz użyć rozdzielczości 1920 × 1200, możesz zamiast tego użyć dowolnej niższej rozdzielczości.

Jeśli interesuje Cię tworzenie niestandardowych rozdzielczości w systemie Windows 10, zapoznaj się z tym przydatnym artykułem i dowiedz się, jak to zrobić jak ekspert.

Nie możesz ustawić rozdzielczości ekranu? Przejrzyj ten przewodnik krok po kroku i łatwo napraw problem.

Rozwiązanie 11 — Użyj oficjalnych serwerów

Jeśli występują długie ekrany ładowania, zalecamy przejście na oficjalne serwery, ponieważ są one szybsze i bardziej stabilne. Jeśli przejście na oficjalne serwery nie działało, być może przyczyną jest twoja pamięć RAM.

Jak już powiedzieliśmy, ARK: Survival Evolved jest wymagającą grą i wymaga minimum 4 GB do uruchomienia, więc jeśli masz mniej niż 4 GB pamięci RAM, możesz napotkać pewne problemy z wydajnością.

Rozwiązanie 12 — Zmień ustawienia Panelu sterowania Nvidia

Niska wydajność na kartach graficznych Nvidia może stanowić duży problem, ale można to łatwo naprawić.

 1. Iść do Panel sterowania Nvidia > Ustawienia 3D.
 2. Wyłącz niektóre opcje, takie jak Okluzja otoczenia, Wygładzanie krawędzi itp.
 3. Zapisz zmiany i uruchom ponownie grę.

Rozwiązanie 13 — Zmień tryb gry i zaktualizuj sterowniki audio

Uruchamianie gry w trybie niskiej pamięci lub bardzo niskiej pamięci może czasem powodować problemy z dźwiękiem, aw najgorszym przypadku nie będzie żadnego dźwięku podczas gry ARK: Survival Evolved.

Aby rozwiązać ten problem, musisz uruchomić grę w trybie normalnym, ale jeśli problem nie ustąpi w normalnym trybie gry, musisz zaktualizować sterowniki audio.

Rozwiązanie 14 — Dodaj pełny ekran, aby uruchomić opcje

Jeśli pojawia się pusty ekran przy każdym uruchomieniu ARK: Survival Evolved, być może możesz to naprawić, zmieniając opcje uruchamiania gry.

Sprawdź Rozwiązanie 7, aby zobaczyć, jak zmienić opcje uruchamiania i upewnij się, że dodałeś pełny ekran jako opcję uruchamiania.

Jak widać, w ARK: Survival Evolved użytkownicy mają wiele problemów. Mamy nadzieję, że ten artykuł był przynajmniej pomocny i że udało Ci się rozwiązać problem.

Jeśli masz problemy z niektórymi innymi grami w systemie Windows 10, sprawdź nasze centrum gier Windows 10, aby uzyskać więcej rozwiązań.

Nie zapomnij powiedzieć nam w sekcji komentarzy poniżej, jakie inne problemy napotkałeś w ARK: Survival Evolved i jak sobie z nimi poradziłeś.

Link do głównej publikacji