Aplikacja VLC dla systemu Windows 8.1, 10 jest prawie gotowa do wydania

Długo czekaliśmy na oficjalną aplikację VLC, która trafiła do Windows Store dla użytkowników Windows 8, Windows 8.1 i Windows RT. Teraz wydaje się, że zespół jest bliżej niż kiedykolwiek, aby w końcu wypuścić go jako aplikację Windows 8.1
Windows VLC 8

Tak będzie wyglądać VLC na tablecie z Windows 8

VideoLAN, twórca VLC, jest coraz bliżej wydania oficjalnej aplikacji VLC dla użytkowników Windows 8. Prawie rok temu VideoLAN rozpoczął projekt KickStarter i udało mu się zebrać ponad 75 000 USD na opracowanie oficjalnej aplikacji VLC dla Windows Store. Długie oczekiwanie wynika głównie z „zakazanych połączeń” w programie.

Ale teraz wydaje się, że programiści VideoLAN pokonali i zbliża się ostatni moment. Zespół niedawno napisał na Twitterze, że VLC dla Windows 8 ma teraz wyjście audio. Aplikacja VLC na Windows 8 przeszła już zestaw certyfikacji aplikacji Windows we wrześniu, więc w każdej chwili moglibyśmy ją zobaczyć w Sklepie Windows.

Zespół VideoLAN odpowiedział również komuś pytającemu na Twitterze, że zamierza wydać również oficjalną aplikację VLC dla użytkowników Windows Phone 8. Istnieje szansa, że ​​firma uruchomi je w tym samym czasie.

Link do głównej publikacji