Aktualizacje oprogramowania układowego Surface pokazują, że Microsoft nie otrzymuje poprawnej aktualizacji

Siedzę tutaj na tarasie w Palermo na Sycylii, o siódmej rano, piję mocną sycylijską kawę i próbuję napisać pierwszy artykuł dnia, w którym seria aktualizacji oprogramowania układowego dla mojego urządzenia Surface Pro przerywa pracę.

Firma Microsoft wydała całą serię aktualizacji dla modelu Surface Pro, nad którymi pracuję podczas podróży. Aktualizacje zostały wydane dla wszystkich modeli Surface Pro, w tym tych z LTE.

Aktualizacje oprogramowania układowego obejmują zabezpieczenia przed obejściem sklepu spekulacyjnego i nieuczciwym rejestrowaniem systemu, opisane w Poradnikach bezpieczeństwa ADV180012 i ADV180013.

Artykuł w Technet zawiera najważniejsze informacje, ale ten artykuł nie dotyczy tak naprawdę aktualizacji, ale sposobu, w jaki te aktualizacje są pobierane i instalowane w systemie Surface Pro.

restart pro Surface

Chociaż jestem przyzwyczajony do wielu restartów podczas instalowania nowych aktualizacji funkcji dla systemu Windows 10, nie jestem przyzwyczajony do wielu restartów podczas instalacji regularnych aktualizacji. Zobacz nasze omówienie najnowszych dodatków Service Pack i aktualizacji funkcji dla systemu Windows.

Microsoft zauważa, że ​​może być konieczne sprawdzenie aktualizacji, zainstalowanie ich i ponowne uruchomienie urządzenia wiele razy, aby zainstalować je wszystkie, jeśli Windows Update jest używany do aktualizacji komputera.

Jeśli zainstalujesz te aktualizacje za pomocą Windows Update, Windows Update automatycznie zainstaluje składniki w wymaganej kolejności. Konieczne może być sprawdzenie aktualizacji, zainstalowanie aktualizacji i ponowne uruchomienie kilka razy, aby w pełni zainstalować wszystkie te aktualizacje.

Tak więc dzieje się tak, że Windows Update dostarcza pewne aktualizacje dla urządzenia; zostaną one zainstalowane i konieczne będzie ponowne uruchomienie komputera. Po ponownym uruchomieniu systemu musisz powtórzyć te same kroki i może być to konieczne wiele razy, aby zainstalować wszystkie aktualizacje.

Aktualizacje nie dostarczają tylko nowego oprogramowania układowego dla Surface Pro, ale także sterowników dla różnych komponentów Intela. Podczas instalacji aktualizacji ekran może stać się czarny i co najmniej jeden użytkownik zgłosił, że nie odzyskał. Musiała przytrzymać przycisk zasilania, aby wymusić reset systemu.

Musiałem powtórzyć ten proces trzy razy, za każdym razem sprawdzając dostępność aktualizacji, pobierając i instalując aktualizacje oraz ponownie uruchamiając, aby zainstalować nowe oprogramowanie układowe i sterowniki w Surface Pro.

Pamiętaj, że zawsze przechowuję kopię zapasową partycji systemowej, aby móc ją przywrócić w przypadku aktualizacji lub innych problemów związanych z systemem.

Instalowanie aktualizacji za pomocą dostarczonego MSI będzie wymagało również trzech ponownych uruchomień i trzech osobnych instalacji aktualizacji przed zakończeniem procesu.

Słowa końcowe

Mówię ściśle z perspektywy użytkownika; sposób, w jaki odbywa się aktualizacja, szczególnie ten, powoduje bardzo złe wrażenia użytkownika. Nie podobało mi się wymaganie, aby ponownie uruchomić komputer po instalacji aktualizacji w systemie Windows przez długi czas, ale konieczność wielokrotnego powtarzania tego procesu jest po prostu fatalna.

Niektórzy użytkownicy mogą nawet nie rozważyć wielokrotnego sprawdzania aktualizacji, ponieważ nie jest to powszechne w przypadku regularnych aktualizacji.

Idealnie byłoby, gdyby Microsoft stworzył system, który wyeliminowałby wymuszone ponowne uruchomienie, aby całkowicie ukończyć instalację aktualizacji, ale prawdopodobnie jest to tylko pobożne życzenie użytkownika.

Link do głównej publikacji