9 najlepszych programów do zarządzania dyskami SSD na komputer z systemem Windows 10

Dyski półprzewodnikowe (SSD) są obecnie częściej używane w porównaniu do ich odpowiedników, dysków twardych, ze względu na ich pojemność i przystępność cenową oraz łatwość użytkowania.

Jeśli Twój dysk SSD zaczynał z niesamowitą prędkością, ale teraz po prostu się wlecze, istnieją narzędzia, których możesz użyć, aby przywrócić go do formy, optymalizując go. Musisz tylko znaleźć oryginalne narzędzia i unikać olejów wężowych, które mogą uszkodzić dysk SSD.

Te oprogramowanie do zarządzania dyskami SSD są klasyfikowane na podstawie ich funkcji, takich jak analizy, zestawy narzędzi i testy porównawcze, ponieważ pomogą one w zarządzaniu i utrzymywaniu dysku SSD przez dłuższy czas i przy optymalnych prędkościach.

Za pomocą oprogramowania do analizy SSD można określić jego model, stan i wersję oprogramowania układowego, a zestawy narzędzi i oprogramowanie do testów porównawczych odpowiednio optymalizują i określają jego wydajność.

Najlepsze oprogramowanie do zarządzania dyskami SSD pomoże zatem lepiej funkcjonować napędowi pod względem ograniczenia zapisu, aktualizacji oprogramowania wewnętrznego i zapewnienia jego właściwej optymalizacji, ponieważ dysk SSD przyspiesza wszystko, co dotyczy dostępu do dysku, w tym czasy uruchamiania, uruchamianie aplikacji i wiele więcej.

Oto najlepsze oprogramowanie do zarządzania dyskami SSD, którego możesz użyć w 2018 roku, aby utrzymać dysk w doskonałej formie.

Oprogramowanie do zarządzania dyskami SSD dla systemu Windows 10

1

CCleaner (zalecane)

To oprogramowanie do zarządzania dyskami SSD typu open source jest dobre do usuwania zanieczyszczeń z komputera. Pomaga chronić dyski przed niepotrzebnymi plikami tymczasowymi, zwalnia miejsce na dyskach SSD, a także wybiera aplikacje takie jak Microsoft Office, a także zawiera program do czyszczenia rejestru i dezinstalatora. Odinstalowuje także oprogramowanie i zarządza elementami startowymi.

 • Pobierz bezpłatną wersję CCleaner

2)

SSD Boost Manager

Oprogramowanie do zarządzania SSD

Jak już wspomniano, dyski SSD są świetne ze względu na ich olbrzymie prędkości, ale większość z nich nie ma miejsca na dysku, a te, które mają miejsce, są dość drogie. SSD Boost Manager to bezpłatne oprogramowanie do zarządzania dyskami SSD, które pomaga kopiować programy na inny dysk twardy i łączyć je ze sobą.

W ten sposób możesz przenosić rzadko używane programy na mniejszy dysk twardy i oszczędzać miejsce na regularnie używane aplikacje.

Za pomocą jednego kliknięcia możesz przenieść pliki z wolnego dysku twardego na szybki dysk SSD, a Twój system operacyjny nadal będzie myśleć, że gra jest na dysku twardym, a ponadto nie musisz instalować ponownie.

Jest on jednak domyślnym językiem francuskim, ale można go zmienić na angielski.

Uzyskaj SSD Boost Manager

 • 3)

  SSD Tweaker

  Oprogramowanie do zarządzania SSD

  To oprogramowanie do zarządzania dyskami SSD pozwala modyfikować ustawienia systemowe wpływające na wydajność dysków SSD za pomocą pojedynczej konsoli, co w rzeczywistości oszczędza dużo czasu, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do systemu Windows.

  Kolejną zaletą jest funkcja automatycznego dostrajania, która pozwala dostosować wszystkie ustawienia jednocześnie. Inne opcje obejmują usługę indeksowania, wyłączanie śledzenia rozruchu i optymalizację TRIM. Ma bezpłatną wersję, do której można uzyskać dostęp do podstawowych funkcji, ale można uaktualnić do wersji płatnej, która jest wyposażona w opcje kontroli TRIM.

  To narzędzie usprawnia proces optymalizacji jednym kliknięciem, a większość z tych ulepszeń zapewnia marginalną redukcję całkowitej liczby zapisów, ale najłatwiej jest go użyć do optymalizacji dysków.

  Uzyskaj SSD Tweaker

  • 4

   SSD Life

   Oprogramowanie do zarządzania SSD

   Jest to lekkie i proste oprogramowanie do zarządzania dyskami SSD, które wyświetla ilość danych zapisanych lub odczytanych przez cały okres eksploatacji dysku.

   Możesz także znaleźć informacje na temat miejsca na dysku, szacunkową kondycję dysku oraz czas pozostały do ​​działania w tych samych warunkach.

   Może nie zmieniać ustawień ani poprawiać systemu, ale daje wgląd w sposób działania dysku SSD. Ponadto przydaje się przy zakupie używanego dysku SSD, dzięki czemu można go używać do przeprowadzania kontroli prędkości i stanu zdrowia, co z kolei oszczędza pieniądze i stres.

   Uzyskaj SSD Life

   5

   Tweak-SSD

   Oprogramowanie do zarządzania SSD

   To oprogramowanie do zarządzania SSD pomaga utrzymać najwyższy poziom wydajności dysku. oferuje prosty interfejs użytkownika, łatwy w użyciu kreator do modyfikowania ustawień systemu, szybkiej optymalizacji, czyszczenia dysku i sugerowania ustawień.

   Jest to specjalistyczny produkt przeznaczony dla dysków SSD w celu optymalizacji systemu Windows pod kątem korzystania z takich dysków, aby uzyskać jak najwięcej z nich. Kilka aspektów systemu operacyjnego można zoptymalizować w celu uzyskania lepszej wydajności.

   To narzędzie nie wymaga wiedzy na temat ukrytych tajemnic systemu operacyjnego związanych z wydajnością SSD, ale jego intuicyjny kreator wskazuje najlepsze ustawienia dla twojego systemu, dzięki czemu jest łatwy w użyciu nawet dla zwykłego użytkownika. Sugeruje najlepsze ustawienia, a następnie włącz je kilkoma kliknięciami myszy, uruchom ponownie system i wszystko gotowe.

   Uzyskaj Tweak-SSD

   6

   Przybornik OCZ

   Oprogramowanie do zarządzania SSD

   To oprogramowanie do zarządzania dyskami SSD aktualizuje oprogramowanie układowe systemu i miga tylko napędy dodatkowe. Jest to oprogramowanie uzupełniające, które pomaga w utrzymaniu, monitorowaniu i dostrajaniu dysku SSD.

   Funkcje obejmują pulpit nawigacyjny do przeglądania w czasie rzeczywistym statusu systemu, pojemności, interfejsu i aktualizacji stanu, a także innych informacji. Zapewnia również aktualizacje konserwacyjne, sprawdza żywotność dysku SSD, a tuner SSD pozwala dostroić dysk pod kątem długoterminowej wydajności.

   Inne funkcje obejmują tuner systemu operacyjnego, który pozwala dostroić sposób interakcji systemu operacyjnego z dyskiem SSD i możesz wybrać jeden z trzech trybów: niezawodności / wydajności / pojemności lub samodzielnie dostosować ustawienia.

   Ma również wsparcie, jeśli potrzebujesz pomocy w określeniu ustawień lub rozwiązywaniu problemów, kontroli DAS, zarządzania przestrzenią nazw w celu skonfigurowania przestrzeni nazw i zarządzania partycjami.

   To oprogramowanie do zarządzania SSD jest narzędziem GUI do zarządzania dyskami SSD OCZ.

   Uzyskaj OCZ Toolbox

   • 7

    Samsung Magician

    Oprogramowanie do zarządzania SSD

    Ten solidny zestaw narzędzi zapewnia aktualizacje oprogramowania układowego, analizę kondycji dysku, optymalizację i nadmiarowe udostępnianie w celu przedłużenia żywotności dysku SSD. Został zaprojektowany do współpracy ze wszystkimi produktami Samsung SSD, ale nie jest kompatybilny z dyskami SSD innych producentów.

    Jeśli masz Samsung 470, 750, 830, 840, 850, 860, 950 i 960, możesz użyć Samsung SSD Magician.

    Uzyskaj Samsung Magician

    8

    Zestaw narzędzi Intel Solid State Drive

    Oprogramowanie do zarządzania SSD

    To oprogramowanie do zarządzania dyskami SSD jest jednym z najłatwiejszych w użyciu do optymalizacji dysków, a także zawiera najczęstsze aktualizacje. Ma możliwość uruchamiania czyszczenia pamięci na dysku, co można zaplanować lub zautomatyzować.

    Pozwala także wykonywać następujące zadania:

    • Wyświetl aktualne informacje o dyskach dla dysków półprzewodnikowych Intel, w tym numer modelu, wersję oprogramowania układowego, kondycję dysku, szacowany pozostały czas pracy dysku, identyfikację informacji o urządzeniu i więcej
    • Zoptymalizuj wydajność Intel SSD za pomocą funkcji przycinania
    • Otrzymuj proaktywne powiadomienia o nowych wersjach oprogramowania Intel SSD Toolbox dla systemów Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 i Windows 10
    • Uruchom szybkie, pełne skanowanie diagnostyczne, aby przetestować funkcjonalność odczytu i zapisu
    • Dostosuj ustawienia systemu, aby uzyskać optymalną wydajność i wydajność energetyczną
    • Wyświetlanie informacji o systemie i konfiguracji sprzętu, takich jak jednostka centralna (CPU), mikroukład, nazwa kontrolera i wersje sterowników

    Należy pamiętać, że jeśli system ma włączoną ochronę hasłem, dysk SSD firmy Intel może odrzucić wszelkie żądania hosta dotyczące aktualizacji oprogramowania układowego. Najlepszym rozwiązaniem jest wyłączenie ochrony hasłem, a dopiero potem aktualizacja oprogramowania układowego.

    Pobierz zestaw narzędzi Intel Solid State Drive

    9

    CrystalDiskMark i CrystalDiskInfo

    Oprogramowanie do zarządzania SSD

    Te oprogramowanie do zarządzania dyskami SSD służy do analizy dysku SSD i zapewnia więcej informacji na temat dysku, w tym informacje o liczbie zapisów już zaabsorbowanych, pozostałym czasie do awarii i numerze oprogramowania układowego, a także czy wymaga aktualizacji oprogramowania układowego.

    CrystalDiskInfo informuje o oczekiwanej żywotności dysku dzięki czujnikom SMART, a CrystalDiskMark porównuje dyski SSD w celu określenia ich prędkości. Korzystanie z CDM może przyspieszyć awarię dysku SSD, ponieważ zapisuje wiele informacji na dyskach twardych.

    Uzyskaj CrystalDiskMark i CrystalDiskInfo

    Czy Twoje ulubione oprogramowanie do zarządzania dyskami SSD znalazło się na liście? Daj nam znać, czego używasz, zostawiając komentarz w poniższej sekcji.

Link do głównej publikacji