8 najlepszych programów dziennikarskich, które zwiększą Twoją karierę dziennikarską

W dzisiejszej erze cyfrowej nie potrzebujesz wyjątkowo wygórowanego programu, aby zostać dziennikarzem najwyższej klasy. Nie każdą osobę stać na Adobe Creative Suites, ale to nie znaczy, że należy porzucić dziennikarstwo multimedialne. W sieci jest mnóstwo alternatyw Adobe i innych programów, które doskonale pasują do zestawu narzędzi dla dziennikarzy.

Niektóre z tych narzędzi są dostępne bezpłatnie i zapewniają dziennikarzowi aktualne informacje o każdej nowej informacji. Inni zwiększają bezpieczeństwo i prywatność dziennikarza, ukrywając ich ślady. W tym podsumowaniu przedstawimy ci najlepsze oprogramowanie dziennikarskie, abyś mógł pozostać na szczycie gry jako dziennikarz.

Przeczytaj także: Aplikacja Adobe Photoshop Express na Windows 10 Update sprawia, że ​​funkcje premium są bezpłatne 

Najlepsze bezpłatne i płatne oprogramowanie dziennikarskie

TinEye

dziennikarskie oprogramowanie

Wraz z pojawieniem się oprogramowania do edycji obrazów Adobe Photoshop ustalenie, czy obraz jest prawdziwy, może być bardzo trudne. Jako dziennikarz niezwykle ważne jest, aby wszystkie obrazy były prawdziwe i wiarygodne. A ponieważ niektórzy fanatycy mediów społecznościowych są bardzo dobrzy w wymyślaniu plotek i manipulowaniu zdjęciami, narzędzie takie jak TinEye staje się niezbędne w zestawie narzędzi dziennikarza. TinEye przeszukuje sieć i informuje, gdzie obraz został opublikowany po raz pierwszy. Więc jeśli nie masz pewności, czy obraz, który masz, przedstawia tajemnicze zwierzę złapane w morzu, TinEye może ci to pomóc. Z narzędzia można korzystać w celach niekomercyjnych.

Zdobądź TinEye

Przeglądarka Tor

Oprogramowanie dziennikarskie - przeglądarka TorEksperci powiedzieli, że „Przyszłość dziennikarstwa może zależeć od bezpieczeństwa Tora”. Prawda jest taka, że ​​jest tak wiele informacji, które podaje się w Internecie, nie wiedząc o tym. Aby chronić swoją prywatność, zaleca się korzystanie z przeglądarki Tor. Tor, który oznacza „The Onion Router”, jest protokołem, który pozwala ukryć twoją lokalizację, adres IP i wszelkie inne dane, które mogą być użyte do Twojej identyfikacji. Jako dziennikarz będziesz potrzebować przeglądarki Tor do badania propagandy państwowej i do zapisywania historii w mediach niepaństwowych bez martwienia się konsekwencjami zbyt głębokiego kopania, ponieważ Tor zachowa anonimowość Twojej tożsamości.

Powiązane: Przeglądarka Stable Tor 6.0 wydana na Windows 10

Zdobądź Tor

Echosec

Mapa Echosec w Cleveland pokazująca wyniki dla Twittera i Flickr

Mapa Echosec w Cleveland pokazująca wyniki dla Twittera i Flickr

Dziennikarze są biegłymi badaczami, a każde narzędzie, które poszerza zakres badań dziennikarza, może okazać się bardzo przydatne. I to właśnie robi Echosec. Echosec to dziennikarskie oprogramowanie, którego można używać do wyszukiwania geolokalizowanych postów w mediach społecznościowych. To niesamowite narzędzie pozwala narysować kształt wokół określonego obszaru geograficznego na mapie, a oprogramowanie skanuje w poszukiwaniu trendów i wyświetla wszystkie tweety opublikowane w tej lokalizacji w określonym czasie. A gdy subskrybujesz pakiet premium, narzędzie dodatkowo rozszerza skanowanie o filmy z YouTube i wiadomości publikowane na innych platformach społecznościowych w tym regionie.

Zdobądź Echosec

FiLMiC Pro

journalistic_software_filmic_pro

FiLMiC Pro to aplikacja mobilna, która pozwala dziennikarzom nagrywać filmy jak profesjonalista. Aplikacja pozwala dziennikarzom nagrywać filmy z ręcznymi elementami sterującymi, takimi jak balans bieli, ekspozycja i ostrość. Ta aplikacja oferuje zaawansowane funkcje aparatów cyfrowych bezpośrednio na smartfonie. Możesz nawet monitorować poziom dźwięku za pomocą słuchawek, a także nagrywać z różnymi częstotliwościami klatek. FiLMiC Pro obsługuje ulubione, takie jak Facebook, Pinterest, Vimeo, iMovie, Dropbox i inne.

Uzyskaj FiLMiC Pro

Wpływ Eksploratora

dziennikarski_pl_ekspresor_eksplozyjny

Influence Explorer jest jednym z najczęściej używanych narzędzi przez dziennikarzy i nadal znajduje się na szczycie list najlepszych programów dziennikarskich. Eksplorator wpływów jest głównym źródłem informacji o pieniądzach i wpływach politycznych kraju. Może to być bardzo przydatne narzędzie, zwłaszcza gdy chcesz uzyskać federalne dane dotyczące finansowania kampanii dla kandydatów w wyborach. Możesz użyć jego solidnej funkcji wyszukiwania, aby monitorować wydatki firm, branż, a nawet polityków.

Uzyskaj Eksploratora wpływów 

Obserwator strony internetowej

dziennikarski_w_oprogramowaniu_watcherAby dziennikarz mógł pisać treści informacyjne, musi być na bieżąco ze zmianami i nowościami na świecie. Nie prowadzą uogólnionego wyszukiwania w ciemno, ale wiedzą, do kogo kierować i gdzie uzyskać właściwe informacje. W tym celu używają specjalistycznego oprogramowania dziennikarskiego, takiego jak Watcher WWW, który informuje ich o tym, co dzieje się w wybranej przez nich niszy. To narzędzie automatyzuje proces wyszukiwania, monitorując wybrane witryny i wysyła natychmiastowe aktualizacje, gdy witryny są aktualizowane o nowe informacje. W ten sposób nie musisz od czasu do czasu sprawdzać i odświeżać strony internetowej.

Pobierz Watcher strony

ŻYŁKA

Journalistic_software_GIMPProgram do manipulacji obrazami GNU (GIMP) jest idealną alternatywą dla Adobe Photoshop. Wydany zgodnie z filozofią GNU dotyczącą posiadania wolnego oprogramowania, GIMP jest idealnym narzędziem dla dziennikarzy, jeśli dużo edytujesz zdjęcia. Możesz go używać do tworzenia grafiki, zmiany rozmiaru oraz manipulowania zdjęciami i filmami w celu publikacji. GIMP zapewnia użytkownikom elastyczność i moc przekształcania obrazów w niezwykłe dzieła. Można go również używać do tworzenia graficznych elementów projektu, makiet i ikon.

Uzyskaj GIMP

o Transkrybuj

dziennikarskie oprogramowanie

Stworzony przez dziennikarza, który chciał uprościć krwawy nudny proces transkrypcji, oTranscribe jest ratunkiem dla wielu dziennikarzy i pisarzy. To narzędzie ma odtwarzacz audio i edytor tekstu. Program oparty na przeglądarce pozwala użytkownikom przesyłać dźwięk i używać klawiszy klawiatury do wstrzymywania, odtwarzania, przewijania do tyłu lub spowalniania dźwięku. Wszystko, co musisz zrobić, to upuścić plik dźwiękowy do aplikacji i pozwolić oprogramowaniu wykonać transkrypcję. oTranscribe to poręczne narzędzie do użycia i niezbędne narzędzie dla dziennikarzy, którzy przeprowadzają wiele wywiadów.

Uzyskaj oTranscribe

Wniosek

Istnieją potężniejsze narzędzia dziennikarskie, za pomocą których można wspiąć się po drabinie, ale niektóre z tych narzędzi będą cię kosztować ani grosza. Po co więc kupować drogie oprogramowanie, podczas gdy w sieci dostępny jest szereg podobnych narzędzi dostępnych za darmo. Poza tym nawet ci, którzy usuwają góry, zaczęli od zrywania małych kamieni. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym dziennikarzem na drodze do zostania kolejnym reporterem CNN, czy też w pełni profesjonalnym dziennikarzem, będziesz potrzebować niektórych z tych narzędzi, aby dopracować swoją pracę. Czy masz ulubione narzędzie dla dziennikarzy, które Twoim zdaniem zasługuje na miejsce na liście? Wyłącz dźwięk w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji