8 najlepszych programów do faksu do używania komputera jako faksu

Jest to rok 2018, ale zaskakująco faks jest nadal używany przez wiele agencji rządowych i przedsiębiorstw. Chociaż wysyłanie wiadomości e-mail jest popularnym sposobem wysyłania dokumentów, czasami może być konieczne wysłanie faksu.

Używanie komputera jako faksu nie jest tak proste, jak może się wydawać, ponieważ faksy są podłączone bezpośrednio do linii telefonicznych. Idealnym sposobem na wysłanie faksu jest wpisanie dokumentu, po czym jest on skanowany i wysyłany do faksu. Faks nawiązuje połączenie telefoniczne z podanym numerem. Faks odbiorcy odbiera połączenie, a dokument jest odbierany przez połączenie telefoniczne.

Ponieważ faksów nie można podłączyć bezpośrednio do komputera, istnieje kilka metod wysyłania faksu za pomocą komputera. Komputery z systemem operacyjnym Windows mają aplikację faksu i skanowania, która umożliwia wysyłanie faksów, ale proces ten wymaga modemu telefonicznego i przede wszystkim połączenia telefonicznego.

Jak używać linii telefonicznej z komputerem z systemem Windows do wysyłania faksu

 • Kliknij Start, Wszystkie programy, Faksowanie i skanowanie w systemie Windows i naciśnij Enter (Faksowanie i skanowanie w systemie Windows), aby uruchomić program.faks i skanowanie w systemie Windows
 • Upewnij się, że linia telefoniczna jest podłączona do komputera
 • Kliknij Nowy faks na pasku narzędzi.
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora, aby połączyć się z linią telefoniczną.
 • Wypełnij formularz faksu, wprowadzając numer odbiorcy, wpisując wiadomość i załączając dokumenty.
 • Kliknij Wyślij, aby zakończyć.

Ten proces ma swoją słabość, ponieważ linia musi być wolna podczas wysyłania faksów. Alternatywą jest uzyskanie linii telefonicznej z faksem, która jest przydatna dla osób, które często odbierają faksy.

Korzystanie z oprogramowania do faksowania online

Najpopularniejszym obecnie sposobem wysyłania dokumentu faksu jest korzystanie z usług faksu online. Usługi te oszczędzają użytkownikom stresu związanego z łączeniem się przez telefon. Podstawową rzeczą w przypadku większości tych usług jest wypełnienie formularza faksu numerem odbiorcy, po którym dostawcy usług internetowych wykonują wysyłanie.

 • Przeczytaj także: Zamień swój komputer w router Wi-Fi w kilku prostych krokach

Komputer można przekształcić we właściwy faks za pomocą oprogramowania do obsługi faksu. To oprogramowanie faksu jest przydatne dla firm i osób, które dużo faksują. Oprogramowanie do faksowania ogólnie umożliwia komputerowi wysyłanie i odbieranie faksów.

Darmowe oprogramowanie do obsługi faksu dla systemu Windows 10

1

RingCentralFax (zalecane)

oprogramowanie ringcentralfax

To najlepsze obecnie dostępne oprogramowanie do obsługi faksu z wieloma niesamowitymi funkcjami. Centralny faks pierścieniowy może wysyłać wszystkie typy formatów plików do dowolnego faksu na całym świecie. To oprogramowanie wysyła również powiadomienia o przychodzących faksach na numer telefonu komórkowego lub e-mail użytkownika.

Ring central daje 750 stron faksów za 14,99 $, przy czym użytkownicy mają możliwość przydzielenia tych stron do żądanej liczby faksów przychodzących i wychodzących. Centralny faks pierścieniowy nie pobiera opłaty instalacyjnej i jest objęty umiarkowaną opłatą za nadwyżkę wynoszącą 6 centów, co jest całkiem w porządku w porównaniu z innym oprogramowaniem do faksowania.

Platforma komputerowa jest dość łatwa do nauczenia dzięki unikalnemu interfejsowi użytkownika. Oprogramowanie pozwala również użytkownikom przenosić numery faksów, jednocześnie umożliwiając wysyłanie faksów za granicę za niewielką opłatą. Włączony jest również podpis cyfrowy, a także wielokrotne udostępnianie faksów wielu odbiorcom. Unikalną różnicą w stosunku do wszystkich innych programów do obsługi faksu jest możliwość zaplanowania wysłania faksów w późniejszym terminie. Usługa śledzi także wszystkie faksy wysłane lub odebrane. Usługa zapewnia ograniczone oszczędzanie około 200 stron faksu miesięcznie. Oprogramowanie faksu zapewnia również dostęp do transmisji faksów do kontaktów Microsoft Outlook.

Obsługa klienta tego oprogramowania jest na najwyższym poziomie i można się z nią skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej, czatu na żywo i numeru telefonu, a przedstawiciele obsługi klienta szybko odpowiedzą. Szczegółowa sekcja FAQ z samouczkami wideo i forum online.

Plusy:

 • Wiele funkcji.
 • Faksy można zaplanować na później
 • Prosty interfejs użytkownika

Cons:

 • Ograniczona pojemność pamięci na miesiąc

Centralny faks pierścieniowy jest wszechstronny dzięki licznym funkcjom, a umiarkowane koszty sprawiają, że jest najlepszy wśród innych programów faksowych. Zapewnia elastyczność, prostotę i przystępność, które są ostatecznym celem każdego oprogramowania do obsługi faksu.

 • Zacznij teraz darmową wersję próbną z RingCentralFax

2)

Faks Venta (sugerowany)

ventafax

To oprogramowanie faksu wysyła i odbiera faks za pośrednictwem modemu faksu lub dostawcy usług telefonii internetowej. Narzędzie jest dostępne w wersjach domowych, sieciowych, wieloliniowych i biznesowych. Wersja wieloliniowa może obsługiwać ponad 25 komputerów, podczas gdy wersja sieciowa jest zainstalowana na serwerze i obsługuje wszystkie komputery podłączone do sieci serwerów.

Wersja biznesowa ma przyjemne funkcje i może kontrolować czas nagrywania. Może także zarządzać nieograniczoną liczbą nagrań głosowych i masowymi dostawami faksu. Wersja biznesowa może również konwertować faksy na pliki PDF, które są automatycznie przekazywane na pocztę e-mail.

 • Przeczytaj także: Zabezpiecz pliki PDF za pomocą tych narzędzi dla komputerów z systemem Windows

Wszystkie wersje oprogramowania mają podstawowe funkcje faksu, takie jak możliwość wysyłania faksów z aplikacji Windows, planowania faksów i ustawiania priorytetów faksów w kolejce wysyłania oraz tworzenia niestandardowych stron tytułowych.

To oprogramowanie faksu nie daje użytkownikom dostępu do wysyłania faksów przez Internet. Brakuje również aplikacji kompatybilnych ze smartfonem. Faks Venta nie ma wersji strony internetowej do wysyłania faksów przez Internet z dowolnego miejsca.

Plusy:

 • Zapewnia narzędzia do zarządzania do planowania i zarządzania faksami

Cons:

 • Brak internetowej wersji faksu
 • Brak platformy do faksowania przez telefon komórkowy

Faks Venta to dobre oprogramowanie do faksowania dla osób, które chcą wyrzucić swoje faksy na coś prostszego, co działałoby prawidłowo dla ich firmy, zapewniając zgodność z ich numerami telefonicznymi. Daje użytkownikom dostęp do wysyłania i odbierania nieograniczonej liczby faksów, chociaż brakuje aplikacji mobilnych i wersji internetowej, co może być szkodliwe dla niektórych użytkowników.

 • Kup teraz Venta Fax (Wersja domowa)
 • Kup teraz VentaFax (Linia biznesowa 1)

3)

Myfax

Oprogramowanie faksu myfax

MyFax to bogate w funkcje oprogramowanie do obsługi faksów, które umożliwia użytkownikom wysyłanie faksów zarówno lokalnie, jak i za granicą. To oprogramowanie zapewnia również nieograniczone możliwości przechowywania z integracją z Microsoft Outlook i możliwością podpisu elektronicznego.

Jedną z unikalnych cech MyFax jest to, że w przeciwieństwie do innych programów do obsługi faksu MyFax zapewnia użytkownikom określoną liczbę stron faksu dla wysyłanych i odbieranych faksów. Miesięczna subskrypcja w wysokości 10 dolarów obejmuje łącznie 300 stron z faksem, w tym 100 dla wysłanych faksów i 200 dla odebranych faksów, co jest ograniczającym aspektem oprogramowania. Użytkownicy korzystający z tego limitu są obciążani opłatami za nadwyżkę w wysokości 10 centów za stronę.

MyFax umożliwia zgodność między platformami z użytkownikami, którzy mogą wysyłać faksy za pośrednictwem poczty e-mail w telefonie i na stronie internetowej. Oprogramowanie może także archiwizować i wysyłać faksy do zwykłego urządzenia faksowego, dzięki oprogramowaniu wysyłając potwierdzenia potwierdzające o dostarczeniu faksów do wiadomości e-mail użytkowników. Użytkownicy mogą również zarejestrować do 5 wiadomości e-mail w celu wysyłania faksów bez żadnych dodatkowych kosztów.

Faks przychodzący jest konwertowany na format PDF lub tiff, co zapewnia użytkownikom łatwy dostęp do tych faksów niezależnie od początkowego formatu, w jakim został wysłany. MyFax ma doskonałą obsługę klienta, z którą można się skontaktować przez e-mail lub telefon. Przedstawiciele działu obsługi klienta zazwyczaj odpowiadają na zapytanie w ciągu godziny. Dostępna jest również szczegółowa sekcja FAQ dotycząca pomocy oraz opcja czatu na żywo.

Plusy:

 • Dobra obsługa klienta
 • Kompatybilność między platformami
 • Niezły interfejs.
 • Nieograniczona pojemność.

Cons:

 • Ograniczona liczba wysłanych i odebranych faksów.

MyFax jest jednym z najlepszych dostępnych programów do faksowania i jest wysoce zalecane dla początkujących i profesjonalistów, chociaż miesięczny limit na stronach faksu może być czynnikiem ograniczającym oprogramowanie, ale ogólnie rzecz biorąc, jest to niesamowite oprogramowanie.

Pobierz Myfax

 • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów do podpisywania e-maili, które pomogą Ci wyróżnić się w tłumie

4

MetroFax

oprogramowanie faksu metrofax

MetroFax jest jednym z najbardziej kompletnych dostępnych obecnie programów do obsługi faksu z niezliczonymi funkcjami. Umożliwia użytkownikom wysyłanie faksu przez Internet za pośrednictwem komputera i urządzeń mobilnych. Posiada praktycznie wszystkie wymagane funkcje doskonałego oprogramowania do obsługi faksu.

Obejmuje miesięczną opłatę abonamentową w wysokości 7,5 $, która jest stosunkowo tania, z alokacją 500 stron faksu. Którzy użytkownicy mogą przydzielić między wysłane i odebrane faksy, a opłata za nadwyżkę wynosi 3 $, co jest jedną z najniższych opłat za oprogramowanie do obsługi faksów. Jego interfejs użytkownika należy do najlepszych.

Daje to łatwą naukę faksowania początkującym, a wysyłanie i odbieranie faksów jest tak proste i łatwe do nauczenia. Faks Metro wysyła wiadomość potwierdzającą do użytkowników e-mailem o dostarczeniu faksów. Użytkownicy mogą również podpisywać elektronicznie dokumenty i wysyłać faksy do wielu odbiorców.

Integracja z Microsoft Outlook umożliwia wysyłanie wiadomości e-mail bezpośrednio z kont użytkowników. MetroFax pobiera dodatkowe opłaty za międzynarodowy faks i daje użytkownikom dostęp do bezpłatnego międzynarodowego numeru.

Oprogramowanie zapewnia również nieograniczone przechowywanie faksów i konwertuje wszystkie przychodzące faksy na format PDF lub tiff. Jedynym minusem jest niemożność zaplanowania faksów na później, co stanowi niewielką niedogodność dla szerokiej gamy funkcji zapewnianych przez to oprogramowanie.

 • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów podatkowych dla małych firm, aby podejmować lepsze decyzje biznesowe

Obsługa klienta jest na najwyższym poziomie dzięki samouczkom i demonstracjom instruującym, jak korzystać z oprogramowania. Użytkownicy mogą kontaktować się z przedstawicielami działu obsługi klienta za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu. Odpowiedź na wiadomość e-mail jest dość szybka. Dostępna jest również opcja czatu na żywo.

Plusy:

 • Łatwy w użyciu interfejs.
 • Obsługa klienta na najwyższym poziomie.
 • Przystępne ceny.

Cons:

 • Użytkownicy nie mogą zaplanować faksów do późniejszego dostarczenia.

MetroFax ze swoją dobrą ceną i różnorodnymi funkcjami jest niezbędnym oprogramowaniem do faksowania. Bez ukrytych opłat i niewielkiej opłaty za obsługę. Jest to niedroga i bezpieczna usługa faksu. MetroFax jest idealnym rozwiązaniem dla wielu firm

Pobierz MetroFax

5

eFaks

Oprogramowanie faksu eFax

To oprogramowanie zapewnia wszechstronność i przyjazny interfejs użytkownika, co czyni go obecnie jednym z najlepszych programów do obsługi faksu. EFax jest oferowany z planami plus i pro, a plan plus oferuje 150 faksów dla każdego wysłanego i odebranego faksu, podczas gdy pro plan daje 200 faksów. Istnieje również opłata za nadmiar w wysokości 10 $ i jednorazowa opłata za konfigurację w wysokości 10 $

EFax daje użytkownikom dostęp do wysyłania faksów za pośrednictwem urządzeń mobilnych lub ich portalu internetowego. To oprogramowanie wysyła i odbiera faks jako załącznik wiadomości e-mail. Użytkownicy muszą po prostu zrobić zdjęcie dokumentu i przesłać go faksem jako dokument w postaci pliku obrazu.

Platforma mobilna jest bezpłatna dla obecnych posiadaczy kont i ma unikalny przyjazny interfejs użytkownika. EFax ma ekscytujące funkcje, takie jak podpis cyfrowy, w którym użytkownicy mogą podpisywać dokumenty po prostu rysując i przeciągając podpis do żądanego punktu.

Oprogramowanie umożliwia także współdzielenie wielu plików dla różnych odbiorców i nieograniczoną pojemność. Obsługa klienta jest całkiem dobra, jeśli chodzi o wsparcie przez e-mail i telefon. Oprogramowanie posiada również centrum pomocy, w którym użytkownicy mogą przeglądać często zadawane pytania i samouczki, które pomagają rozwiązywać problemy. Dostępna jest również opcja czatu na żywo.

 • PRZECZYTAJ TAKŻE: Najlepsze bezpieczne oprogramowanie do czatowania w celu ochrony Twojej prywatności online

Plusy:

 • Uroda
 • Nieograniczona pojemność

Cons:

 • Dość drogi
 • Mała ilość faksów w porównaniu do innych konkurencyjnych programów.

EFax to kompetentne oprogramowanie do obsługi faksu z opcjami wieloplatformowymi i przyjaznym dla użytkownika interfejsem, chociaż jest stosunkowo drogie w porównaniu do innych konkurencyjnych programów.

Pobierz eFax

6

Sfax

To oprogramowanie jest przeznaczone dla każdego, kto ceni bezpieczeństwo faksu w porównaniu z innymi funkcjami, ponieważ zapewnia maksymalne bezpieczeństwo podczas wysyłania i odbierania faksów. Sfax jest droższy niż inne oprogramowanie do obsługi faksu, ale zapewnia dodatkowe funkcje, których nie ma w wielu programach do obsługi faksu. Użytkownicy mogą tworzyć niestandardowe strony tytułowe. Sfax jest zgodny z HIPPA z oprogramowaniem, przestrzegając rygorystycznych metod, aby zapewnić, że każdy przesyłany faks jest dodatkowo zabezpieczony.

Sfax umożliwia również użytkownikom łatwe przenoszenie numeru faksu na platformę bez dodatkowych kosztów. W przeciwieństwie do innych programów faksowych, które odbierają i wysyłają faksy jako załącznik do wiadomości e-mail, Sfax jest wyjątkowy, ponieważ wysyła faksy jako bezpieczne łącze, które jest bezpieczniejsze niż załączniki do wiadomości e-mail. Oprogramowanie obsługuje również podpis cyfrowy i wielokrotne udostępnianie faksów.

Sfax ma dobry interfejs użytkownika, dzięki któremu użytkownicy mogą śledzić, wysyłać lub odbierać faksy za pomocą urządzeń mobilnych. Sfax ma wiele planów, ale standardowy plan zawiera 350 stron faksu miesięcznie po 29 $, co czyni go bardzo drogim. Opłata za nadwyżkę wynosi 10 centów za stronę. Sfax obsługuje różne formaty dokumentów i przechowuje faksy tylko przez jeden rok.

Obsługa klienta jest doskonała w Sfax, ponieważ użytkownicy mogą dotrzeć do przedstawicieli obsługi klienta za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu. Przedstawiciele działu obsługi klienta udzielają również szczegółowych informacji o swoich usługach, a oprogramowanie zawiera sekcję FAQ, dzięki której użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej.

Plusy:

 • Bardzo bezpieczne oprogramowanie do faksowania
 • Niezły interfejs użytkownika
 • Kompatybilność między platformami

Cons:

 • Bardzo drogi w użyciu

Jest to najbezpieczniejsze ze wszystkich programów do obsługi faksu. W niektórych aspektach może brakować innego konkurencyjnego oprogramowania, ale Sfax zapewnia użytkownikom zgodną z HIPPA usługę przesyłania poufnych informacji.

Pobierz Sfax

 • CZYTAJ TAKŻE: 6 najlepszych programów do tworzenia treści dla komputerów z systemem Windows

7

Faks

oprogramowanie faksu

To dobre oprogramowanie do wysyłania i odbierania faksów. Obejmuje miesięczną opłatę subskrypcyjną w wysokości 9,99 $ i opłatę za założenie konta w wysokości 9,99 $. Fax.com zapewnia użytkownikom 300 stron faksu miesięcznie, przy czym użytkownicy mogą elastycznie przydzielać kwoty na faksy przychodzące i wychodzące. Opłata za nadwyżkę wynosi 10 centów za stronę, co jest najwyższe wśród programów do obsługi faksu.

Fax.com umożliwia użytkownikom wysyłanie faksu za pośrednictwem poczty elektronicznej lub portalu internetowego. Interfejs użytkownika jest intuicyjny i łatwy w użyciu. Fox.com nie ma określonych aplikacji na urządzenia mobilne, ale faks może być wysyłany za pośrednictwem przeglądarek mobilnych. Oprogramowanie umożliwia podpis cyfrowy i zgodność z Microsoft Outlook.

Jedną z wad tego oprogramowania jest niemożność zaplanowania faksów, a najważniejsze twarze mogą być wysyłane tylko do jednego odbiorcy naraz, co jest bardzo stresujące i niewygodne. Fax.com przechowuje faksy w swojej bazie danych przez zaledwie 39 dni, co jest zdecydowanie najkrótszym spośród konkurencyjnych programów faksowych.

Obsługa klienta dla oprogramowania jest całkiem dobra z dostępnymi opcjami poczty elektronicznej i telefonu. Przedstawiciele działu obsługi klienta szybko reagują na problemy użytkowników. Dostępne są również samouczki wideo i sekcja FAQ z możliwością wyszukiwania. Fox.com nie obsługuje czatu na żywo.

 • CZYTAJ TAKŻE: Czy istnieje VPN bez rejestracji przez e-mail ?!

Plusy:

 • Łatwy w użyciu z ładnym interfejsem
 • Dobra obsługa klienta

Cons:

 • Wysokie opłaty za nadwyżki

Jest to dobre oprogramowanie do prostych zadań faksowania z łatwym interfejsem użytkownika, ale nie ma tak wielu funkcji jak oprogramowanie faksu o wyższej pozycji, ale nadal jest dobrym oprogramowaniem do użycia.

Pobierz faks

8

Hellofax

helloFax

To oprogramowanie zapewnia większość funkcji, których można oczekiwać od wysokiej jakości oprogramowania. Profesjonalny plan daje użytkownikom 500 stron faksu do odbierania lub wysyłania za miesięczną opłatą w wysokości 19 $, co jest dość drogie niż większość programów do obsługi faksu, ale jak wszyscy wiemy, jakość nigdy nie jest tania.

Nie ma też opłaty za konfigurację, co jest dobre. Hello fax jest łatwy w użyciu dzięki uproszczonemu interfejsowi użytkownika. Program umożliwia użytkownikom podpisywanie dokumentów drogą elektroniczną, co oszczędza czas. Umożliwia także użytkownikom wysyłanie faksu do wielu odbiorców; użytkownicy mogą zapisać się na bezpłatny numer, który można zintegrować z Microsoft Outlook.

Hello fax zapewnia użytkownikom nieograniczone przechowywanie wiadomości faksowych i nagrań głosowych. Faksy można również wysyłać za pośrednictwem urządzeń mobilnych za pomocą przeglądarki telefonu, ponieważ nie ma dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne.

Oprogramowanie nie ma funkcji wysyłania faksów w późniejszym terminie, czego niektórzy użytkownicy nie lubią. Wersja internetowa wysłała wsparcie na czacie na żywo, co może być problematyczne, gdy próbujesz porozmawiać z obsługą klienta, chociaż istnieje wiadomość e-mail z obsługą klienta.

Plusy:

 • Łatwy w użyciu interfejs
 • Użytkownicy mogą przechowywać nieograniczoną liczbę faksów i nagrań w bazie danych hello

Cons:

 • Dość drogi
 • Brak opcji obsługi klienta, takich jak połączenie telefoniczne i czat na żywo.

Hello fax to oprogramowanie do obsługi faksu Polecam każdemu z jego łatwym interfejsem i licznymi funkcjami, jednak jest dość drogie, a obsługa klienta nie ma niektórych aspektów.

Pobierz HelloFax

Podziel się z nami swoim doświadczeniem na temat używania komputera jako faksu. Skomentuj poniżej.

Link do głównej publikacji