8 najlepszych narzędzi do sprawdzania gramatyki systemu Windows 10

Czy ludzie napominali Cię za przesłanie pracy pełnej błędów gramatycznych i składniowych? Nie jesteś sam, ponieważ nawet rodzimi użytkownicy często padają ofiarą tego. Gramatyka jest podstawą komunikacji, a zdolność do wyrażania siebie jest uważana za symbol edukacji i inteligencji.

Chociaż nie ma skrótu do bycia ekspertem w dziedzinie gramatyki, istnieje kilka narzędzi online, których można użyć do usunięcia elementów niejasności w treści. Jeśli masz jakieś podstawowe lub umiarkowane umiejętności pisania, wszystko czego potrzebujesz to najwyższej klasy narzędzie do sprawdzania gramatyki, które dopracuje twoją pracę i sprawi, że będzie wolne od błędów składniowych, interpunkcyjnych i ortograficznych. W tym artykule przedstawimy najlepsze narzędzia, które potrafią dokładnie to zrobić, i wiele więcej.

8 najlepszych darmowych narzędzi do sprawdzania gramatyki

Ginger Grammar Checker (zalecane)

Ginger Grammar Checker

Imbir to kolejne doskonałe narzędzie online, za pomocą którego można sprawdzić błędy w pisanym dokumencie. Imbir jest dostępny zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej. Posiada wiele zaawansowanych funkcji, które mogą pomóc Ci poprawić gramatykę. Na przykład istnieje funkcja „przeformułowania zdania”, która może pomóc w sformułowaniu zdania w bardziej przejrzysty sposób.

A jeśli chcesz nauczyć się mówić po angielsku z odpowiednim akcentem, możesz uaktualnić, aby uzyskać dostęp do funkcji „Text to Speech”, która nauczy Cię, jak wymawiać te słowniki. Inne funkcje obejmują moduł sprawdzania pisowni, korekcję błędów w liczbie pojedynczej i mnogiej, korektę niewłaściwie użytych słów oraz osobisty trener. Możesz pobrać Ginger jako rozszerzenie do przeglądarki Chrome lub sprawdzić zawartość online.

Wersja premium zawiera pełny pakiet: nasze chromowane rozszerzenie, wersję na komputer i aplikację na Androida dla użytkowników mobilnych. Będziesz cieszyć się następującymi funkcjami:

  • Popraw swój angielski: użyj wbudowanego osobistego trenera, aby dodać trochę umiejętności angielskiego
  • Zaktualizowany moduł sprawdzania gramatyki: pisz z całkowitą pewnością
  • Słownik: poznaj definicje używanych słów
  • Twórz zdania: badaj różne sposoby wyrażania tekstu za pomocą narzędzia do wyrażania zdań
  • Odsłuchaj napisany tekst, aby upewnić się, że brzmi dobrze
  • Przetłumacz swój tekst na 50 różnych języków
  • Kolorowe pisanie z mnóstwem opcji personalizacji, funkcjami projektowania klawiatury, setki emoji

    — Pobierz teraz Ginger Grammar Checker bezpłatnie z oficjalnej strony internetowej

Gramatycznie

Narzędzie do sprawdzania gramatyki

Grammarly to nagradzane narzędzie do sprawdzania gramatyki online, które jest dostępne bezpłatnie. Jest to jedno z najlepszych narzędzi do sprawdzania gramatyki i najczęściej używane narzędzie na świecie. Jest dostępny jako rozszerzenie przeglądarki Google Chrome i może wykrywać błędy gramatyczne, błędy ortograficzne, błędne konstrukcje zdań, a także sprawdzać plagiaty. Po zainstalowaniu rozszerzenia Chrome automatycznie sprawdza błędy w dowolnym miejscu, na Facebooku, Twitterze, e-mailu, a nawet na czacie.

Gramatyka jest najpotężniejszym narzędziem, którego można użyć do sprawdzenia błędów w wpisywanej pracy. Eksperci twierdzą, że wykrywa nawet dziesięć razy więcej błędów niż edytor tekstu. Oprócz typowych błędów gramatycznych, Gramatyka wykrywa również i koryguje błędy przyimkowe, nieregularne koniugacje czasowników, niewłaściwe użycie rzeczowników, a także koryguje źle użyte słowa. Wszystkie te funkcje są dostępne bezpłatnie, a także można uaktualnić do wersji Premium, aby uzyskać bardziej zaawansowane funkcje.

Możesz pobrać Gramatycznie z oficjalnej strony narzędzia.

Paper Rater

Kontroler gramatyki Paper Rater

Paper Rater to kolejne doskonałe narzędzie do korekty, które sprawdza gramatykę, pisownię i głos słów, zapewniając jednocześnie dostęp do narzędzia do budowania słownictwa. Paper Rater jest dostępny w wersji bezpłatnej i płatnej i nie ma rozszerzeń przeglądarki, więc nie można go pobrać.

Treści są sprawdzane na podstawie różnych poziomów edukacji, takich jak studia, absolwent, doktorat, a także na podstawie rodzaju artykułu. Oprócz sprawdzania artykułów pod kątem błędów, Paper Rater pokazuje także ogólny wynik pisania, dzięki czemu możesz ocenić swoje umiejętności pisania. Ma jedno z najlepszych narzędzi do sprawdzania plagiatu, ale musisz subskrybować płatną wersję, aby uzyskać dostęp do tej funkcji.

Możesz użyć Paper Rater na oficjalnej stronie narzędzia.

Po terminie

po terminie sprawdzanie gramatyki

Znany również jako PolishMyWriting, After the Deadline to także doskonałe narzędzie do sprawdzania gramatyki, opracowane przez Automattic Inventions — ludzi, którzy opracowali najlepszą platformę blogową „WordPress”. Narzędzie dokładnie sprawdza zawartość pod kątem typowych błędów gramatycznych, podając odpowiednie sugestie gramatyczne.

Po wklejeniu treści narzędzie podkreśla błędy Zielony i niebieski linie i daje sugestie słów. Ponieważ jest dostępny w formie wtyczek / dodatków, możesz go używać z Chrome lub Firefox lub z własną witryną WordPress, ale nie możesz go zintegrować z Microsoft Office.

Możesz użyć After the Deadline na stronie PolishMyWriting.

WebSpellChecker

WebSpellChecker

WebSpellChecker.net to kolejne świetne narzędzie do korekty, które natychmiast analizuje i poprawia błędy gramatyczne. Jest to najlepsze narzędzie, którego możesz użyć, jeśli chcesz uzyskać synonimy niektórych słów w swoim artykule. Po otwarciu zobaczysz trzy zakładki: Gramatyka, Sprawdzanie pisowni i Tezaurus. Użyj karty Tezaurus, aby sprawdzić synonimy.

Zaletą WebSpellchecker jest to, że wyróżnia wszystkie słowa, które mają synonimy w różnych kolorach, a także daje sugestie. Po wklejeniu treści zobaczysz niebieskie i czerwone podkreślenia słów wymagających korekty.

Możesz użyć WebSpellChecker na oficjalnej stronie narzędzia.

Zręczny zapis

Zręczny zapis

Slick Write rozumie, że Wynik Czytelności jest jednym z mierników używanych przez Google do filtrowania wyników wyszukiwania. Może nie mieć potężnych narzędzi sprawdzania gramatyki, takich jak Gramatyka, ale poprawia czytelność treści i robi to dobrze.

Slick Write ma zaawansowane funkcje sprawdzania zautomatyzowanego indeksu czytelności, pasywnego indeksu głosu, średniej długości akapitu i szacowanego czasu czytania. Jeśli potrzebujesz poręcznego narzędzia do sprawdzania typowych błędów gramatycznych podczas optymalizacji treści pod kątem wyższych pozycji, to Slick Write jest najlepszym wyborem.

Możesz użyć funkcji Slick Write na oficjalnej stronie narzędzia.

Korekta online

grammar_checker_tools_onlineCorrection

Korekta online jest jednym z niewielu narzędzi, które mogą pokazać, ile błędów popełniłeś, jak je naprawić i czy odstępy są poprawnie wykonane. Jest to bardzo łatwe w użyciu narzędzie, za pomocą którego można sprawdzać pisownię, błędy gramatyczne i poprawiać dykcję.

Po wstawieniu treści w odpowiednim polu tekstowym narzędzie umieszcza oznaczenie każdego niepoprawnego słowa lub zdania. Błędy ortograficzne są oznaczone kolorem czerwonym, a sugestie gramatyczne i dykcja — w kolorze zielonym. Narzędzie korekcji online może sprawdzać treść napisaną w maksymalnie ośmiu językach.

Możesz użyć Korekty online na oficjalnej stronie narzędzia.

GramMark

Kontroler gramatyki GramMark

GramMark.org to narzędzie do sprawdzania gramatyki online i offline, które jest w 100% darmowe. Dokładnie sprawdza Twój artykuł pod kątem aktywnych i pasywnych błędów głosowych, zdań przebiegających, przejść, formacji zdań, słów i błędów ortograficznych z dużą dokładnością. Jednak nie naprawia błędów związanych ze spacjami i apostrofami. GramMark jest uważany za jedno z najlepszych narzędzi do sprawdzania gramatyki i jest szeroko stosowany przez blogerów i studentów ze względu na jego wysoką dokładność.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź oficjalną stronę GramMark.

Werdykt

Podczas gdy większość ludzi jest przyzwyczajona do Gramatyki jako jedynego narzędzia do korekty online, prawda jest taka, że ​​sieć jest w pełni wypełniona innymi narzędziami, które mogą robić dokładnie to, co potrafi Gramatyka i nie tylko. Weźmy na przykład Slick Write, który potrafi to samo, a nawet pomaga zoptymalizować treść pod kątem wyższego rankingu w wyszukiwarce. Chociaż lista ta w żadnym wypadku nie jest wyczerpująca, zawiera obecnie najwyżej oceniane narzędzia do sprawdzania gramatyki na rynku. Mamy nadzieję, że przeglądając listę, otrzymasz narzędzie, które pomoże Ci poprawić pracę i poprawić umiejętności pisania.

Link do głównej publikacji