8 najlepszych darmowych programów chmurowych dla systemu Windows

Magazyn w chmurze okazuje się czymś więcej niż tylko miejscem do przechowywania woluminów danych i plików.

Dziś możesz poruszać się z biurem praktycznie bez względu na lokalizację i uzyskiwać dostęp do swoich plików i / lub danych z komputera lub urządzenia.

Co więcej, może być używany zarówno przez osoby fizyczne, jak i małe i duże organizacje, co pozwala zaoszczędzić czas, stres i koszty związane ze znalezieniem urządzeń pamięci masowej (które również trzeba nosić przy sobie), co może być kłopotliwe.

Cloud to rozwiązanie SaaS (Software as a Service), które możesz uzyskać bezpłatnie lub subskrybować płatne wersje, aby uzyskać więcej funkcji, jeśli chcesz.

Jednak są darmowe oprogramowanie chmurowe dla systemu Windows, którego możesz użyć, który oferuje szeroką gamę funkcji, od pamięci masowej po synchronizację danych, współpracę zespołu roboczego i wiele więcej.

W tym artykule omówiono najlepsze 7 bezpłatnych programów w chmurze dla systemu operacyjnego Windows, aby zacząć.

Darmowe narzędzia chmurowe dla komputerów z systemem Windows

 1. Synchronizacja
 2. Nextcloud
 3. OwnCloud
 4. Pydio
 5. SeaFile
 6. AeroFS
 7. Resilio Sync
 8. Synchronizacja

1. Synchronizacja (zalecane)

oprogramowanie do synchronizacji w chmurze
To narzędzie jest niesamowite, ponieważ oferuje 5 Gb bezpłatnej przestrzeni dyskowej po zalogowaniu się na ich stronie internetowej. Następnie wszyscy użytkownicy, którzy chcą uzyskać więcej miejsca do przechowywania (jeśli są zadowoleni z usługi), mogą uiścić opłatę. Dla wszystkich, którzy chcą, aby niektóre ważne pliki o wielkości nie większej niż 5 GB były bezpieczne — jest to idealne miejsce.

Będziesz mieć gwarantowaną ochronę, ponieważ pliki są szyfrowane podczas pobierania, więc nawet jeśli ktoś chce je ukraść, będą one bezużyteczne, ponieważ szyfrowanie end-to-end na to nie pozwoli.

Będziesz także mógł udostępniać swoje pliki innym osobom, nawet jeśli nie mają one konta Sync. Synchronizacja obsługuje również pracę zespołową, dzięki czemu możesz pozwolić innym osobom pracować na tych samych dokumentach i mieć całkowitą kontrolę nad ich działaniami, aby zachować bezpieczeństwo postępu prac.

Będziesz mieć dostęp do swoich plików z dowolnego urządzenia i z dowolnej lokalizacji — wystarczy aktywne połączenie internetowe. Zdecydowanie zalecamy korzystanie z tego oprogramowania w chmurze w celu rozpoczęcia bezpłatnego przechowywania. Możesz zarejestrować się, aby uzyskać dostęp do tej usługi, klikając poniższy link.

 • Zarejestruj się teraz, aby synchronizować, a otrzymasz 5 GB za darmo

2. Nextcloud

darmowe oprogramowanie chmurowe dla systemu Windows

Jeśli szukasz bezpiecznego domu dla swoich danych, łatwego dostępu do plików i informacji, prywatności, przejrzystej i rozwijającej się społeczności, z którą możesz się dzielić w celu ciągłego doskonalenia, współpracy i skalowalności, to najlepsze darmowe oprogramowanie chmurowe dla systemu Windows możesz wybrać.

Funkcje obejmują dostęp do wszystkich plików z dowolnego urządzenia i / lub lokalizacji, opcje udostępniania innym użytkownikom, w tym ochronę haseł publicznych łączy, bezpieczeństwo synchronizacji i udostępniania plików na własnym serwerze, zarządzanie przepływem pracy w celu kontroli i bezpośredniego przepływu danych między użytkownikami lub serwerami, łatwe śledzenie zmian lub modyfikacji oraz śledzenie pobrań udziałów lub komentarzy do plików.

Dzięki aplikacji do monitorowania można monitorować kondycję i wydajność systemu chmurowego za pomocą interfejsu graficznego i punktu końcowego interfejsu API. Możesz także monitorować aktywność klientów mobilnych i stacjonarnych, szyfrować dane za pomocą aplikacji Szyfrowanie oraz udostępniać swój kalendarz lub kontakty innym użytkownikom.

Unikalną cechą Nextcloud jest wykonywanie bezpiecznych połączeń audio i wideo, tak jak w przypadku Skype. Możesz obsługiwać własną komunikację audio / wideo w bezpiecznym środowisku i zapraszać innych do współpracy w grupie — nie może to zostać przechwycone, nawet przez administratora serwera.

Posiada również funkcję Collabora Online, potężny pakiet biurowy, który obsługuje większość głównych formatów dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji, w tym DOC, DOCX, PPT, PPTX, XLS, XLSX i wiele innych. W tej funkcji są opcje edycji do edycji grupowej, gdy kilka osób edytuje jednocześnie z poziomu przeglądarki, a także renderowanie WYSIWYG i zachowanie układu dokumentu i formatowania.

Rozszerz funkcjonalność swojej chmury dzięki dodatkowym funkcjom tego oprogramowania ze sklepu z aplikacjami, który ma ponad 100 aplikacji do ulepszonego udostępniania.

Pobierz Nextcloud

3. OwnCloud

darmowe oprogramowanie chmurowe dla systemu Windows

Jest tyle rzeczy, które możesz zrobić, gdy masz własną pamięć w chmurze, a to bezpłatne oprogramowanie w chmurze dla systemu Windows zapewnia bezpieczny dom dla wszystkich danych. Dzięki ownCloud możesz uzyskać dostęp do swoich danych, udostępniać pliki lub kalendarze oraz kontakty lub pocztę z dowolnego urządzenia.

Zaprojektowane w przejrzysty i zachęcający sposób, to oprogramowanie w chmurze zapewnia bezpieczeństwo, prywatność i oferuje elastyczność dla wszystkich Twoich potrzeb cyfrowych.

Możesz uzyskać dostęp do swoich danych przez interfejs sieciowy, synchronizować klientów lub WebDAV na platformie, na której możesz przeglądać, synchronizować i udostępniać na wielu urządzeniach pod Twoją kontrolą.

Przechowuj swoje prywatne cyfrowe pliki multimedialne, dokumenty i kontakty na swoim serwerze, wynajętym VPS lub publicznych dostawcach OwnCloud i uzyskuj dostęp do swoich danych na dysku FTP w pracy lub obrazów udostępnianych przez Dropbox za pośrednictwem serwera OwnCloud.

Funkcje obejmują dostęp do danych z dowolnego urządzenia i dowolnej lokalizacji, udostępnianie opcji edycji i współpracy, w tym chronione hasłem publiczne łącza, połączenia wideo, elastyczną pamięć zewnętrzną, synchronizację mobilną i stacjonarną, kanał aktywności i powiadomienia, aby być na bieżąco.

Inne funkcje obejmują wersjonowanie i cofanie usuwania, galerie multimediów cyfrowych oraz odtwarzanie muzyki lub oglądanie filmów za pomocą aplikacji Muzyka i przesyłanie strumieniowe, a także integrację skanowania antywirusowego z aplikacją antywirusową.

Pobierz OwnCloud

 • Przeczytaj także: MEGA Privacy zapewnia 50 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej w chmurze dla systemu Windows 10

4. Pydio

darmowe oprogramowanie chmurowe dla systemu Windows

To bezpłatne oprogramowanie w chmurze dla systemu Windows jest najlepszym rozwiązaniem do bezpiecznej kontroli, udostępniania i zarządzania plikami.

Pydio oferuje aplikację internetową, która umożliwia przeglądanie najpopularniejszych formatów plików, z kompleksowym rozwiązaniem do synchronizacji i współdzielenia pracy zespołowej dzięki oprogramowaniu wdrażanemu lokalnie lub w prywatnej chmurze.

Funkcje obejmują dostęp z komputerów i urządzeń mobilnych, aplikacje do synchronizacji pulpitu, zaawansowane udostępnianie, takie jak ochrona hasłem lub limity czasu pobierania i udostępniania, konfigurowalny interfejs użytkownika, bezpieczne zarządzanie i kontrola dostępu do danych i plików poprzez wdrożenie go we własnej infrastrukturze z łatwą integracją .

Otrzymasz również monitorowanie w czasie rzeczywistym i pulpit, którym możesz zarządzać, a także profesjonalną pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Inne funkcje obejmują połączenie z wieloma systemami pamięci masowej i katalogami użytkowników, takimi jak OneDrive, Dropbox, LDAP, SHIBBOLETH, AD, RADIUS i wiele innych.

Jest również wyposażony w funkcję Collabora Online, potężny pakiet biurowy, który obsługuje większość głównych formatów dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji, w tym DOC, DOCX, PPT, PPTX, XLS, XLSX i wiele innych. W tej funkcji są opcje edycji do edycji grupowej, gdy kilka osób edytuje jednocześnie z poziomu przeglądarki.

Możesz także udostępniać chmurę i współpracować z nią tak, jakbyś był na tym samym serwerze. Za pomocą narzędzia File Gateway możesz udostępniać publiczne linki za pośrednictwem dedykowanego adresu URL i unikać pokazywania własnego adresu serwera, co poprawia bezpieczeństwo infrastruktury.

Pobierz Pydio

 • Przeczytaj także: PCloud: co to jest i jak zainstalować w systemie Windows

5. SeaFile

darmowe oprogramowanie chmurowe dla systemu Windows

To kolejne bezpłatne oprogramowanie chmurowe dla systemu Windows, które oferuje opcje synchronizacji i udostępniania o wysokiej niezawodności i wydajności.

Jest to platforma do hostingu plików dla przedsiębiorstw, która umożliwia umieszczanie plików na serwerze i organizowanie ich w biblioteki, które mogą być szyfrowane za pomocą hasła wybranego przed synchronizacją, a także uzyskiwać do nich dostęp lub udostępniać je i synchronizować jako dysk wirtualny, zwiększając w ten sposób wydajność.

Możesz także uzyskiwać dostęp do plików w chmurze z dysku lokalnego bez synchronizacji, co idealnie powiększa przestrzeń dyskową dzięki ogromnej przestrzeni dyskowej na serwerze, a także możesz używać ich offline.

Seafile można łatwo zaktualizować za pomocą prostego skryptu, a ponadto nie potrzebujesz ogromnej aktualizacji bazy danych, ponieważ rejestruje w niej kilka elementów.

Jest także gotowy do pracy w przedsiębiorstwie dzięki integracji AD / LDAP, synchronizacji grup i drobiazgowej kontroli uprawnień, dzięki czemu można go łatwo zastosować w przedsiębiorstwie.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i ochronę, Seafile zapewnia niezawodne narzędzie do synchronizacji, z ponad 3-letnim dopracowaniem algorytmu, który jest stabilny i niezawodny, a ponadto działa w ekstremalnych sytuacjach i gwarantuje brak utraty danych.

Funkcje obejmują synchronizację plików między platformami lub urządzeniami, mobilny dostęp do plików, rozszerzenie lokalnego miejsca na dysku za pomocą klienta Drive, udostępnianie plików i kontrolę uprawnień, wersjonowanie plików, migawkę folderów, blokowanie plików, aby zapobiec jednoczesnej edycji i konfliktom, edycję online i współdziałanie -autoryzacja, dzienniki audytu, dzięki czemu można monitorować aktywność systemu i użytkownika, bezpieczeństwo i szyfrowanie plików za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego, tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, a także integracji z aplikacjami mobilnymi i zewnętrznymi.

Pobierz SeaFile

 • Przeczytaj także: Aplikacja Mediafire na Windows 10 pojawia się w Sklepie, aby umożliwić Ci hosting i udostępnianie plików

6. AeroFS

darmowe oprogramowanie chmurowe dla systemu Windows

Jest to dość proste w użyciu, darmowe oprogramowanie chmurowe dla systemu Windows.

Oferuje nieograniczone miejsce do przechowywania, ponieważ pliki są przechowywane we własnej infrastrukturze, prostotę instalacji dzięki instalacji klienta AeroFS jednym kliknięciem, która zajmuje do 5 minut i zapewnia automatyczne aktualizacje, oraz własną chmurę prywatną, dzięki czemu można go użyć do wdrożenia oprogramowania 100% prywatnie.

Jest łatwy w użyciu, a także bezpieczny do synchronizacji i udostępniania plików, ponieważ dane znajdują się w infrastrukturze. AeroFS nigdy nie przechowuje plików, co oznacza, że ​​możesz zachować kontrolę, scentralizowane bezpieczeństwo, administrację i możliwości zdalnego czyszczenia.

Dane i pliki są chronione za pomocą kompleksowego szyfrowania 256-bitowego szyfrowania AES.

Możesz także udostępniać i synchronizować pliki po upuszczeniu ich w folderze AeroFS, łatwo śledzić zmiany w historii wersji, integrować z LDAP / AD / Open ID, które upraszczają logowanie, a także korzystać ze znanych skrótów, menu i opcji kliknięcia prawym przyciskiem istniejący przepływ pracy.

Pobierz AeroFS

7. Resilio Sync

darmowe oprogramowanie chmurowe dla systemu Windows

Dzięki temu bezpłatnemu oprogramowaniu w chmurze dla systemu Windows możesz synchronizować pliki cyfrowe, niezależnie od tego, czy są to zdjęcia, muzyka, filmy lub inne dokumenty z dowolnym urządzeniem.

Funkcje obejmują One Time Send PRO, który jest najszybszym, najbardziej prywatnym sposobem wysyłania plików do wielu odbiorców bez udostępniania pełnego folderu lub tworzenia stałego połączenia synchronizacji.

Możesz także automatycznie synchronizować foldery na wszystkich urządzeniach i są one automatycznie dostępne na wszystkich połączonych urządzeniach, zmieniać uprawnienia dostępu lub przypisywać własność i cofać dostęp w locie za pomocą funkcji folderów zaawansowanych lub użyć funkcji selektywnej synchronizacji, aby pobrać to, czego potrzebujesz, bez replikacji całych folderów na każdym urządzeniu.

To oprogramowanie pozwala również kontrolować wykorzystanie przepustowości, zapewnia bezpieczeństwo plików dzięki automatycznym kopiom zapasowym i tworzonym stronom do odzyskiwania po awarii, bardzo szybko wysyłać duże pliki, uzyskiwać dostęp do plików w podróży i używać ich na dowolnym urządzeniu, ponieważ jest dostępne dla różnych systemów operacyjnych i wiele platform.

Pobierz Resilio Sync

 • Przeczytaj także: Jak zsynchronizować OneDrive w systemie Windows 10

8. Synchronizacja

darmowe oprogramowanie chmurowe dla systemu Windows

To bezpłatne oprogramowanie chmurowe dla systemu Windows zastępuje zastrzeżone usługi synchronizacji i chmurowe otwartą, godną zaufania i zdecentralizowaną.

Dzięki temu oprogramowaniu Twoje dane są twoje i sam decydujesz, gdzie je przechowywać oraz jak je udostępniać lub przesyłać przez Internet.

Jest bezpieczny i prywatny, ale możesz użyć funkcji szyfrowania i uwierzytelniania, aby zapewnić doskonałą poufność przekazywania, zapobiec podsłuchiwaniu i zezwolić na wyraźne uprawnienia do klastra.

Jest łatwy w użyciu dzięki takim funkcjom, jak internetowy interfejs GUI, który można konfigurować i monitorować za pomocą przeglądarki. Jest również przenośny, ponieważ można go uruchamiać na komputerze lub urządzeniach, a ponadto jest prosty, nie wymaga adresów IP ani zaawansowanej konfiguracji. Możesz także zsynchronizować dowolną liczbę folderów z różnymi użytkownikami.

Pobierz Syncthing

Czy zdecydowałeś się na jedno z tych bezpłatnych programów w chmurze dla systemu Windows, czy jest takie, z którego obecnie korzystasz, którym chcesz się dzielić? Daj nam znać swój wybór, upuszczając swój komentarz w poniższej sekcji.

Link do głównej publikacji