8 najlepszych darmowych aplikacji szachowych dla użytkowników systemu Windows 10 (plus narzędzia premiowe)

Baw się dobrze grając w szachy w Windows 8, Windows 10 dzięki tym najpopularniejszym aplikacjom, które wybraliśmy ze Sklepu Windows. Początkowo oferowaliśmy tylko cztery gry i aplikacje szachowe na tablety z systemem Windows 8 i Windows 10, ale z czasem odkryliśmy więcej, którymi chcemy się z tobą podzielić.

Szachy, sport umysłu. Ta wspaniała gra, w którą grają miliony ludzi na całym świecie, nie została uaktualniona w systemie Windows 8 i Windows 10 w ramach kolekcji gier Windows. Niemniej jednak pasjonaci szachów mogą nadal cieszyć się myślą, że jest ich mnóstwo wysokiej jakości aplikacje szachowe do wybrania z. Niektórzy z was mogą wciąż tęsknić za grą Chess Titans z Windows 7, więc używajcie tych aplikacji szachowych z Windows 8, Windows 10 z całą pewnością, ponieważ cię nie rozczarują.

Przyjrzymy się niektórym z tych szachowych gier na Windows 10, Windows 8 i przekonamy się, które z nich są najlepsze i zasługują na to, aby być jednocześnie przeciwnikami i towarzyszami szachowymi. Twoje urządzenie z Windows 8, Windows 10 będzie zdecydowanie bardziej kompletne dzięki tym aplikacjom i mamy nadzieję, że ci się spodoba.

Najlepsze 4 aplikacje Windows 10 Chess

Spis treści:

  1. ValilChess
  2. Chess4All
  3. Szachy poz. 100
  4. Chess Pro
  5. Chesstactics
  6. Szachy 3D
  7. Pełne szachy dworskie
  8. Szachy 3D
  9. Materiał bonusowy

Ponieważ gra nie została opracowana przez Microsoft, jak w poprzednich latach, programiści mają teraz szansę zaoferować użytkownikom, którzy kochają szachy, alternatywę. A gry szachowe pojawiają się w całym sklepie Windows 8, Windows 10, niektóre świetne, inne, nie tak bardzo. Oto nasze najlepsze typy dla szachowych aplikacji na Windows 8, Windows 10.

ValilChess

Jeśli chodzi o aplikacje Chess, ValilChess jest tak prosta, jak to tylko możliwe. Bez menu, bez ustawień, wystarczy otworzyć aplikację i zacząć grać. Mimo że prostota aplikacji jest jej największą zaletą, jest też jej największą wadą. Nie pozwala użytkownikom w żaden sposób modyfikować gry.

valilchess-windows-8-chess-app

Nie ma możliwości zmiany planszy ani pionków, a grę można grać tylko na komputerze. Ta gra jest świetna dla tych, którzy lubią grać w szachy przeciwko dość silnemu przeciwnikowi. Chociaż nie ma żadnych funkcji, ValilChess oferuje całkiem niezłe wrażenia i szybką grę dla tych, którzy nie lubią majstrować przy ustawieniach i menu.

Chess4All

Bardziej złożona aplikacja do gry w szachy dla Windows 8, Windows 10 niż ValilChess, Chess4All oferuje bardziej kompletną paletę funkcji, w tym samouczek Jak grać, wykłady na temat szachów i łamigłówek szachowych. Chociaż planszy i elementów nie można zmienić, istnieją inne funkcje, które uczynią ją interesującą.

chess-for-windows-8-chess4all

Jedną z tych funkcji jest gra online, która automatycznie wyszukuje przeciwnika i pozwala grać, gdy tylko zostanie znaleziony (zwykle w ciągu kilku sekund). Możesz także grać na tym samym komputerze z innym człowiekiem lub, jeśli masz zarejestrowane konto, możesz wysyłać zaproszenia do znajomych i grać z nimi. Oczywiście dostępny jest również zwykły gracz kontra komputer.

AKTUALIZACJA: Niestety Chess4All został usunięty ze Sklepu Windows.

Szachy poz. 100

Jedna z najlepiej wyglądających aplikacji do gry w szachy, jaką do tej pory widzieliśmy, The Chess oferuje użytkownikom jedną z najlepszych doświadczeń w szachach w systemie Windows 10, Windows 8. Aplikacja wygląda niesamowicie i daje użytkownikom możliwość wyboru elementów, w które grają z (zarówno stylem, jak i czernią lub bielą), a także obróć pionki przeciwnika do góry nogami, aby uzyskać bardziej naturalny wygląd.

the-chess-windows-8-app-review

Szachy pozwalają grać przeciwko komputerowi lub przeciwko ludzkiemu graczowi, a gra może być oceniana, dzięki czemu możesz zdobywać poziomy i doświadczenie. Inną ciekawą funkcją gry jest możliwość stworzenia niestandardowej gry poprzez dodanie dowolnych elementów do stołu i kontynuowanie gry od tego momentu. Ta gra jest idealna dla bardziej doświadczonych graczy, ponieważ stanowi dla graczy większe wyzwanie niż inne gry w szachy. Z powodu tej i innych funkcji uważamy, że jest to jedna z najlepszych gier szachowych dla systemu Windows 10, Windows 8.

Chess Pro

Prosta, ale i zabawna, Chess Pro to jedyna płatna aplikacja w naszym topie (pozwala użytkownikom wypróbować aplikację przed jej zakupem) i zasługuje na miejsce, które utrzymuje na naszym odliczaniu. Posiada prosty interfejs z łatwymi w nawigacji menu i fajnymi funkcjami. Grę można ustawić na dowolnym poziomie trudności, od 1 do 10, możesz wybrać kolor, w który chcesz grać, ustawić handicap gracza, timer gry i timer ruchu. Przed rozpoczęciem gry musisz wybrać planszę i style elementów, z którymi chcesz grać.

Windows-8-Chess-pro-app-review

Po rozpoczęciu gry plansza jest średniej wielkości, elementy są bardzo wyraźne, a po prawej stronie ekranu można zobaczyć, która jest tura i czasy gry. Uważamy, że jest to najlepsza aplikacja do gry w szachy w systemie Windows 8 ze względu na jej proste, ale świetne funkcje i ogólny profesjonalny wygląd.

AKTUALIZACJA: Niestety, Chess Pro nie jest już dostępny w Windows Store. Tutaj możesz poszukać alternatyw.

ChessTactics

ChessTactics różni się od innych symulacji szachowych. Zamiast symulować całą grę w szachy, ta aplikacja rzuca ci różne problemy szachowe. Możesz go więc użyć, jeśli chcesz ulepszyć grę i pracować nad nią. Aplikacja zawiera ponad 10 000 mniej lub bardziej złożonych problemów szachowych do rozwiązania. Jeśli więc chcesz ćwiczyć określony ruch, ta aplikacja jest idealna.

ChessTactics nie może być prostsze i lżejsze. Czyste środowisko 2D pozwala skupić się na ruchach i rozwiązywaniu problemów oraz eliminuje wszelkie możliwe zakłócenia. To jak ćwiczyć na kartce papieru.

Szachy 3D

Gra w szachy 3D jest prawdopodobnie najlepszą symulacją szachów 3D w sklepie Windows Store. Oczywiście nie oferuje zaawansowanej rozgrywki ani grafiki, jak na dzisiejszy standard. Ale gdy porównasz go do innych gier, gra 3D Chess z pewnością wyróżnia się swoim wyglądem.

Ta aplikacja jest również bardzo funkcjonalna. Pozwala grać przeciwko komputerowi lub przeciwko innemu graczowi. Ale pozwala także uruchomić symulację AI vs AI i odebrać kilka ruchów po drodze. Kolejną świetną funkcją tej aplikacji jest obsługa dotykowa, dzięki czemu gra w szachy 3D jest idealnym wyborem dla tabletu z systemem Windows.

Chess Full Court 32

Full Court Chess 32 to minimalistyczna prosta symulacja szachowa dla graczy, którzy chcą jak najlżejszego doświadczenia. Ta gra jest tak lekka, jak to tylko możliwe. Pozwala skupić się na taktyce, bez żadnych zakłóceń.

Ale ponieważ gra jest lekka, ma również lekkie funkcje. Ponieważ praktycznie go nie ma. Zaraz po uruchomieniu aplikacji grasz w szachy na komputerze. Nie możesz nic zmienić, nie możesz grać z innym graczem. Tak więc wybierzesz tę grę tylko wtedy, gdy chcesz w wolnym czasie szybkiej rundy szachowej.

Szachy 3D

Chess 3D to kolejna przyzwoita symulacja szachowa 3D. Jest bardzo podobny do gry w szachy 3D, tylko figurki i plansza są nieco inaczej zaprojektowane. Pod względem funkcji te aplikacje są prawie identyczne. Chess 3D pozwala także na grę z komputerem lub innym graczem, lub oglądanie komputerowej symulacji rundy.

Ale tym, co odróżnia Chess 3D od innych aplikacji, jest cena. Kosztuje 1,29 USD. Jeśli naprawdę lubisz tę grę, możesz ją kupić. Ale jeśli nie chcesz wydać ani grosza na aplikację do symulacji szachów systemu Windows, prawdopodobnie zajrzysz gdzie indziej.

Dzięki tym aplikacjom możesz zarówno grać w szachy, jak i nauczyć się pięknej gry. Będziesz miał pasujących przeciwników, a kiedy skończysz trenować swoje umiejętności, będziesz w stanie pokonać każdego w szachy.

Narzędzia premiowe

Jeśli nadal uczysz się grać w tę piękną grę, te aplikacje niewiele pomogą, ponieważ każda aplikacja jest przeznaczona dla graczy, którzy znają już swoją grę. Nawet ChessTactics nie nadaje się dla początkujących, ponieważ zawiera pewne zaawansowane problemy, które prawdopodobnie będą trudne do rozwiązania.

Jeśli więc dopiero zaczynasz, polecam odwiedzić naszych przyjaciół na Remote Chess Academy. Znajdziesz wiele książek, samouczków i dodatkowych materiałów do nauki, które przeniosą twoją grę w szachy na wyższy poziom.

  • Zamów teraz dowolną książkę / samouczek na RemoteChessAcademy.com

Powiedz nam, co myślisz o naszych typach. Jaka jest twoja ulubiona aplikacja do gry w szachy na Windows 10? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji