7 najlepszych programów inwentaryzacyjnych do uproszczonych operacji biznesowych

Oprogramowanie do inwentaryzacji ma na celu pomóc małym i dużym firmom w śledzeniu i aktualizowaniu produktów w łańcuchu dostaw.

Niektóre funkcje oprogramowania zapasowego obejmują między innymi automatyczne zamawianie, śledzenie zamówień sprzedaży i zakupów, kategoryzację produktów i skanowanie elektroniczne.

Kluczowymi funkcjami oprogramowania zapasowego, które napędzają operacje biznesowe, jest aktualizowanie zapasów w czasie rzeczywistym, eliminacja ręcznych systemów zarządzania zapasami oraz synchronizacja zapasów w przypadku, gdy masz wiele kanałów lub sklepów.

Dzięki oprogramowaniu inwentaryzacyjnemu Twoja firma korzysta z ulepszonego śledzenia i kontroli zapasów, co w przypadku użycia arkuszy kalkulacyjnych prowadzi do nieefektywności i błędów ludzkich. Inne korzyści obejmują zautomatyzowane procesy, które oszczędzają czas i pieniądze, a także pozwalają uniknąć wyczerpania zapasów, a tym samym zadowolonych klientów.

Jednak różne typy działalności wymagają różnych funkcji w oprogramowaniu magazynowym, choć w przyszłości mała firma może potrzebować więcej funkcji, ponieważ zwiększa skalę swojej działalności.

Sprawdziliśmy najlepsze narzędzia do inwentaryzacji, których możesz użyć do uproszczonych, zorganizowanych i dokładnych operacji biznesowych, a oto nasze 7 najlepszych ofert.

 • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów do finansowania dla małych firm

Najlepsze oprogramowanie do inwentaryzacji dla komputerów z systemem Windows

 1. Brightpearl
 2. Aktywuj
 3. Uwolniony
 4. Inventory Inventory
 5. EZ Office Inventory
 6. Megaventory
 7. Drodzy systemy

1. Brightpearl

oprogramowanie do inwentaryzacji

To oprogramowanie do inwentaryzacji umożliwia łatwe przeglądanie i kontrolę zapasów we wszystkich kanałach sprzedaży, ponieważ są one oparte na chmurze, co eliminuje kosztowne opłaty za konfigurację i konserwację, jednocześnie usprawniając systemy informatyczne i przenosząc zasoby w celu zadowolenia klientów.

Ponieważ wszystkie dane znajdują się w chmurze, możesz zarządzać wieloma lokalizacjami i zmniejszyć bariery operacyjne dla wzrostu, a także zmniejszyć zależność od stron trzecich.

Niezależnie od tego, czy jest to jeden sklep detaliczny, wiele magazynów, firmy wysyłkowe lub outsourcingowe, możesz użyć Brightpearl do scentralizowania kontroli zapasów i utrzymania dokładnych stanów magazynowych i wartości.

Funkcje obejmują integrację z popularnymi platformami handlu elektronicznego i kanałami sprzedaży, synchronizację w czasie rzeczywistym między kanałami sprzedaży, alokację zbiorczą i nieprzydzielanie zamówień, raportowanie niskich stanów magazynowych, automatyczne zamawianie, korekty zapasów, integrację skanera kodów kreskowych, ręczne inwentaryzowanie, dokumentację profesjonalną i markową.

Łatwo jest również przeprowadzić migrację z istniejącego lub nowego systemu planowania zasobów przedsiębiorstwa do Brightpearl, wykonując proste czynności, które przeprowadzi zespół profesjonalistów.

Zdobądź Brightpearl

 • Przeczytaj także: 8 najlepszych programów antywirusowych dla oprogramowania dla przedsiębiorstw, które zabezpieczą Twoją firmę

2. Aktywuj

oprogramowanie do inwentaryzacji

Firmy z dużymi inwestycjami magazynowymi potrzebują więcej niż tylko arkuszy kalkulacyjnych i oprogramowania księgowego do zarządzania swoimi zapasami.

Dobre oprogramowanie do inwentaryzacji zostało zaprojektowane do zarządzania i kontrolowania funkcji firmy zorientowanej na inwentaryzację dzięki narzędziom do analizy trendów, dokładnego prognozowania potrzebnych pozycji i kiedy są one potrzebne, zwiększając w ten sposób przewidywalność i pomagając zrównoważyć poziom zapasów i usług przy najmniejszej inwestycji .

To nagradzane oprogramowanie do inwentaryzacji integruje najlepsze aplikacje ras w łatwym w użyciu interfejsie, z dziesięcioleciami wiedzy związanymi z tworzeniem przyszłościowego oprogramowania.

U podstaw leży kontrola zapasów z funkcjami takimi jak ekran produktu zapewniający dostęp w czasie rzeczywistym do wszystkich aspektów zapasów z jednego miejsca, nieograniczone definicje jednostek, widoczność zapasów w celu zmaksymalizowania zasobów z większą elastycznością, wiele jednostek miary, zarządzanie magazynem i inwentaryzacja kodów kreskowych dla 99% dokładności.

Jest łatwy do wdrożenia, użytkowania, obsługuje każdy rozwój firmy i zapewnia szybki zwrot z inwestycji.

Uzyskaj Aktywuj

3. Uwolniony

oprogramowanie do inwentaryzacji

To łatwe w użyciu, ale potężne oprogramowanie do inwentaryzacji jest przeznaczone dla producentów, hurtowników i dystrybutorów, którzy potrzebują wydajnych procesów.

Jeśli potrzebujesz łatwego w użyciu, niedrogiego oprogramowania do obsługi zapasów, które zaspokoi Twoje potrzeby w zakresie zapasów i raportowania sprzedaży, Unleashed jest najlepszym wyborem.

Jego funkcje obejmują ciągłą kontrolę zapasów, która odzwierciedla wszystkie koszty zapasów, dzięki czemu można uzyskać dokładny podgląd marż i zysków, widoczność zapasów w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można zobaczyć poziomy zapasów i informacje o śledzeniu za pomocą funkcji Zapytanie o zapasy, a także elastyczne raportowanie w celu tworzenia stanów magazynowych i filtry raportów dla dostawców, grup produktów, magazynów i innych.

Możesz także śledzić zapasy w wielu magazynach w różnych lokalizacjach, segregować zapasy do raportowania, zarządzać całym katalogiem produktów i ustawiać minimalne / maksymalne poziomy zapasów.

Uwolnij się

 • PRZECZYTAJ TAKŻE: 12 najlepszych narzędzi do tworzenia stron docelowych dla udanego biznesu online

4. Inventory Inventory

oprogramowanie do inwentaryzacji

To oprogramowanie do inwentaryzacji jest dostępne do użytku z wieloma walutami oraz w wielu językach, w tym angielskim, hiszpańskim, francuskim, chińskim i arabskim, ale możesz samodzielnie przetłumaczyć na inny język.

Możesz zarządzać zapasami w wielu lokalizacjach, z różnymi jednostkami miary, drukować lub przesyłać dokumenty pocztą e-mail, dokonywać korekty zapasów lub zmieniać kolejność i zakupy, za pomocą jednego systemu pełnego przepływu pracy.

Funkcje, w tym śledzenie kosztów produktu, dostosowywane raporty, kontrola logowania użytkownika, import / eksport CSV dla istniejących produktów, klientów i / lub dostawców, tryb wielu użytkowników, dzięki czemu każdy może pracować w czasie rzeczywistym z tymi samymi danymi w jednej sieci, eksportować raporty i dokumenty do formatu PDF / Excel i automatyczne tworzenie kopii zapasowej bazy danych.

Twoje dane są bezpiecznie hostowane online, dzięki czemu możesz zarządzać swoją firmą z dowolnego miejsca lub urządzenia.

Uzyskaj Inventory Inventory

5. EZ Office Inventory

oprogramowanie do inwentaryzacji

EZ Office to wiodące internetowe oprogramowanie do inwentaryzacji, które dzieli zarządzanie i kontrolę zapasów na pięć grup: Zarządzanie aktywami, Zarządzanie użytkownikami, Serwis i konserwacja, Raporty Powiadomienia i integracje.

Zarządzanie zasobami pozwala śledzić zasoby i uzyskiwać dostęp do informacji o zasobach z dowolnego urządzenia, miejsca lub godziny. Funkcje obejmują zarządzanie cyklem życia zasobów, moduł zapasów i zapasów, wyewidencjonowywanie i ewidencjonowanie zasobów, kalendarz dostępności, aby zobaczyć Twoje zasoby w czasie rzeczywistym filtrowane według czasu, grupy lub lokalizacji.

Możesz również planować z wyprzedzeniem z modułem rezerwacji, śledzić zamówienia, monitorować regularne punkty kontrolne w cyklu życia aktywów, umieszczać etykiety na zasobach w celu łatwego skanowania i lokalizacji GPS z obsługą kodów kreskowych lub kodów QR, importować / eksportować arkusze Excela, śledzić i zarządzać amortyzacją.

Inne funkcje, takie jak zarządzanie użytkownikami, pomagają przydzielić role użytkowników pracownikom z ograniczonym dostępem lub rolami administracyjnymi. Funkcja Usługi i konserwacja pozwala na automatyczne wprowadzanie elementów do odprawy podczas odprawy, tworzenie biletów harmonogramu, śledzenie zdarzeń związanych z konserwacją, planowanie powtarzających się cykli w celu regularnego serwisowania oraz innych procesów konserwacji.

EZ Office dostarcza również niestandardowe raporty i alerty dotyczące określonych zdarzeń, kopii zapasowych danych i raportów zaplanowanych, które można również łatwo wyeksportować jako plik PFF lub CSV lub załadować do Dropbox w celu łatwiejszego udostępniania.

Łatwo integruje się między innymi z Zendesk, Dropbox, Centrify, Salesforce.

Pobierz EZ Office Inventory

 • CZYTAJ TAKŻE: Oprogramowanie księgowe systemu Windows 10 do monitorowania Twojej firmy

6. Megaventory

oprogramowanie do inwentaryzacji

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą firmę, dom, sieć franczyzową, czy sprzedajesz towary konsumpcyjne, to oprogramowanie do inwentaryzacji oferuje unikalne połączenie technologii i użyteczności, dzięki czemu możesz skutecznie śledzić i zarządzać swoimi zapasami.

Jego nazwa może oznaczać ogromne oprogramowanie ze złożonym systemem operacyjnym, ale jest to rozwiązanie chmurowe, co oznacza, że ​​masz nieograniczone granice z tym oprogramowaniem.

Będąc opartym na chmurze, Megaventory ma minimalną konfigurację bez potrzeby dodatkowego wyposażenia, więc możesz skalować w górę lub w dół w razie potrzeby. Jest również łatwy w użyciu dzięki intuicyjnej konstrukcji i szybkiemu dostępowi do wielu urządzeń.

To bogate w funkcje oprogramowanie zapewnia usługi, takie jak zarządzanie zapasami w wielu lokalizacjach, realizacja zamówień, raportowanie, zarządzanie produkcją i szczegółowa kontrola, a ponadto można go dostosować do wielu języków, walut i niestandardowych szablonów.

Łatwo integruje się z aplikacjami innych firm, takimi jak Magento do dokładnego handlu elektronicznego, Lokad do prognozowania popytu i Zapier do wszechstronności w połączeniu z ponad 300 aplikacjami internetowymi.

Możesz uzyskać 15-dniowy okres próbny, po którym możesz wyrazić zgodę i wybrać jeden z planów.

Zdobądź Megaventory

7. Drodzy systemy

oprogramowanie do inwentaryzacji

Dear to niedrogie, oparte na chmurze i proste w obsłudze oprogramowanie do inwentaryzacji, które integruje się z innymi aplikacjami, a ponadto jest w stanie tworzyć wiele odmian w ramach jednej jednostki SKU lub rodziny produktów.

Funkcje obejmują bezproblemową integrację handlu elektronicznego, śledzenie kosztów produkcji, inteligentne zakupy dzięki intuicyjnym funkcjom, które oszczędzają czas i wysiłek, jednocześnie zapewniając wgląd w zakup, funkcje sprzedaży od śledzenia zamówień do podzielonych zamówień i opcji wysyłek, zarządzanie zapasami i księgowość, aby dać wgląd w czasie rzeczywistym i raporty dotyczące wydatków i rentowności.

Pochodzi z bezpłatną 14-dniową wersją próbną, po której możesz wyrazić zgodę i uzyskać pełną wersję funkcji.

Zdobądź drogi systemy

Czy zdecydowałeś się na swoje ulubione oprogramowanie inwentaryzacyjne wśród tych 7 najlepszych typów? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji