7 najlepszych programów do pisania na komputerze

Pamiętasz chwiejną starą maszynę do pisania? Tak, ten, w którym nie masz przycisków autokorekty ani cofania. Oprogramowanie do pisania piszą narzędzia, które symulują starą maszynę, a ona korzysta z interfejsu użytkownika typu barebone, pasującego do maszyn do pisania z poprzednich lat.

Tak, rynek jest zalany edytorami tekstu, ale niewielu naśladuje proces pisania na maszynie do pisania. Wiele osób uważa, że ​​minimalne edytory tekstu są inspirujące z natury, a ponadto nie rozpraszają uwagi. Rzućmy okiem na najlepsze oprogramowanie do pisania, które można pobrać od razu.

Oprogramowanie do pisania na PC

Typing Master 10 (zalecany)

Nie pomyl się, Typing Master 10 nie jest kolejnym edytorem tekstu, jest to program, który pomaga ludziom poprawić szybkość i dokładność pisania. Narzędzie zapewnia ponad 10 godzin spersonalizowanych ćwiczeń, aby poprowadzić Cię profesjonalnie. Twórcy Typing Master 10 twierdzą, że Twoja szybkość pisania zwiększy się, dzięki czemu użytkownicy będą bardziej wydajni.

Oprócz aktualnego kursu program zawiera także gry na pisanie, widżet analizy pisania i dostosowany panel przeglądu pod kątem dokładności.

Bezcenowa wersja Basic, Pro kosztuje 159 USD za 5 stacji roboczych

  • Pobierz teraz z Microsoft Store

Narzędzie do pisania Q10

Jest to jeden z najbardziej podstawowych edytorów tekstu, który opiera się na prostocie. The Pytanie 10 nie oferuje sprawdzania pisowni, formatowania ani nawet tych dziwnych auto-sugestii. Zaskakujące jest to, że oprogramowanie porzuca również sprawdzanie pisowni oraz funkcje kopiuj / wklej. Jeśli szukasz kwintesencji maszyny do pisania na komputerze bez rozpraszania uwagi, to ta właśnie jest.

Cennik — open source.

Pobierz to tutaj.

Właściwy margines

W przeciwieństwie do TypeWriter, Właściwy margines jest narzędziem do pisania opartym na celach. Na początek jest to narzędzie internetowe, co oznacza, że ​​nie trzeba instalować aplikacji, aby je uruchomić. Można po prostu zalogować się na swoje konta i uzyskać dostęp do plików roboczych z dowolnego komputera. Właściwy margines pomaga ukończyć projekt dzięki takim funkcjom, jak inteligentne sugestie, podział celu projektu, zachwycająca wizualnie oś czasu i dedykowana przestrzeń do pisania.

Ceny zaczynają się od 5,99 USD / miesiąc / dostępna bezpłatna wersja próbna

Wersja internetowa

Pisać!

Co zrobić, jeśli potrzebujesz zaawansowanego edytora tekstu, który oferuje wszystkie nowoczesne funkcje, a jednocześnie zachowuje podstawowe funkcje? Dobrze, Pisać! jest najbezpieczniejszym wyborem, ponieważ edytor tekstowy nie tylko ma na celu zwiększenie produktywności, ale także obsługuje składnię Markdown, sprawdzanie pisowni, integrację z chmurą, a także liczniki produktywności.

Bez opłat za roczny post, który kosztuje 4,95 USD za konserwację i dostęp do chmury.

Pobierz to tutaj

LibreOffice

LibreOffice to edytor tekstów, który mocno koncentruje się na utrzymaniu środowiska pisania wolnego od zakłóceń. Jest wyposażony w opcję automatycznego zapisywania i pozwala zapisywać nieograniczoną liczbę dokumentów w chmurze. Pomimo tego, że jest internetowym procesorem pierwszego słowa, działa zarówno w trybie online, jak i offline. Autor oferuje również Dropbox, integrację z chmurą Google. Najlepsze jest jednak to, że program oferuje zgodność między platformami i jest również dostępny dla smartfonów. LibreOffice jest często określany jako najpotężniejszy edytor tekstu typu open source.

Cennik-opensource

Pobierz go stąd

Wizualna maszyna do pisania

Jest to najbliższa maszyna do pisania. The Wizualna maszyna do pisania oferuje symulowane środowisko wraz z rzeczywistą maszyną do pisania w środku. Dokumenty wyglądają prawie podobnie jak te na prawdziwej maszynie do pisania. Biorąc to pod uwagę, z wyjątkiem stylu vintage, nie widzę tu żadnych korzyści użytkowych.

Bez cen

Pobierz to tutaj

Typora

Typora to najlepszy wybór, jeśli szukasz aplikacji, która nadaje się zarówno do czytania, jak i pisania. Pomaga skupić się, usuwając wszelkie zakłócenia, w tym okno podglądu, przełącznik trybu, symbole składniowe związane z kodem źródłowym markdown oraz inne narzędzia. Typora oferuje kompatybilność z wieloma platformami, interfejs jest dość elegancki, a także natywnie obsługuje niestandardowy motyw CSS. Ponadto opcje eksportu oferowane przez Typora są wystarczająco przyzwoite.

Bez cen

Pobierz to tutaj.

Czy korzystałeś z niektórych z tych cyfrowych maszyn do pisania? Opowiedz nam więcej o swoich doświadczeniach w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji