7 najlepszych programów do otwierania plików CSV w systemie Windows 10

Plik CSV (plik wartości oddzielanych przecinkami) to format pliku arkusza kalkulacyjnego, który zawiera zestawy danych oddzielone przecinkami. Każdy nowy wiersz jest oddzielony przecinkiem, co oznacza nowy wiersz bazy danych. Pliki CSV są ważne, ponieważ pomagają w wymianie danych i są wykorzystywane w wielu programach naukowych i biznesowych.

Pliki CSV są jednak otwierane przez programy arkuszy kalkulacyjnych — umożliwia to modyfikowanie plików w komórkach, które przesyłają dane między różnymi bazami danych. Oto najlepsze oprogramowanie, którego można użyć do otwierania plików CSV na komputerze z systemem Windows 10.

Otwórz pliki CSV za pomocą tych narzędzi

1

Microsoft Notepad

najlepsze oprogramowanie do otwierania plików CSVMicrosoft Notepad to popularny edytor tekstu używany do podstawowego programowania i edycji plików w formacie tekstowym. Ma ograniczone opcje, ponieważ jest edytorem tekstu w przeciwieństwie do pełnego edytora tekstu, chociaż można modyfikować tekst, czcionkę, rozmiar i skrypt.

Narzędzie obsługuje wiele formatów plików, w tym pliki systemowe HTML, CFG i CSV. Notatnik może wyświetlać i modyfikować zawartość przechowywaną w formacie CSV.

Edytor tekstowy jest przydatnym edytorem do kodowania, ponieważ obsługuje HTML i inne formaty kodowania. Tymczasem Notatnik jest lekkim, ale potężnym wbudowanym narzędziem w systemie Windows.

 • 2)

  Intuit Quicken Deluxe

  najlepsze oprogramowanie do otwierania plików CSVIntuit Quicken Deluxe 2017 to osobista aplikacja do obsługi arkuszy kalkulacyjnych służąca do śledzenia i zarządzania kontami finansowymi. Ma wiele funkcji, które ustalają wydatki i pozwalają monitorować budżet i utrzymywać zadłużenie wolne.

  Dzięki Quicken Deluxe możesz łatwo importować dane z innych programów do zarządzania finansami i łatwo konfigurować preferowane ustawienia. Program obsługuje również format CSV i można przeglądać, modyfikować i formatować informacje zawarte w formacie CSV.

  Ponadto Quicken Deluxe oferuje również użytkownikom narzędzie do raportowania, które pozwala tworzyć niestandardowe raporty finansowe. Narzędzie finansowe to świetna aplikacja dla użytkowników, którzy chcą mieć większą kontrolę nad swoimi finansami, dzięki czemu jest to przydatne narzędzie dla użytkowników, którzy chcą uzyskać dostęp do formatu pliku CSV.

  Pobierz Intuit Quicken Deluxe

  — POWIĄZANE: 10 najlepszych programów do wyszukiwania plików na PC

  3)

  LibreOffice

  najlepsze oprogramowanie do otwierania plików CSVLibreOffice to otwarty pakiet, który ma kilka aplikacji, które pozwalają użytkownikom tworzyć i modyfikować różne typy dokumentów. Pakiet można pobrać bezpłatnie i oferuje podobne funkcje do polarnego pakietu Microsoft Office.

  Tymczasem ten pakiet biurowy zawiera edytor tekstu, aplikację do obsługi arkuszy kalkulacyjnych i aplikację do zarządzania bazami danych.

  Aplikacja do obsługi arkuszy kalkulacyjnych o nazwie Calc obsługuje format pliku CSV i można jej używać do przeglądania edycji, modyfikacji i zapisywania formatu pliku CSV. Calc ma wiele narzędzi, które zostały zorganizowane w łatwy w obsłudze interfejs.

  LibreOffice może także służyć do tworzenia prezentacji i zarządzania bazą danych. Jest to doskonała alternatywa dla pakietu Microsoft Office, ponieważ jest tańsza i podobna pod względem funkcji do swojego droższego rywala.

  Pobierz LibreOffice

  — PODOBNE: 4 najlepsze oprogramowanie do otwierania wszystkich typów plików w systemie Windows 10

  4

  Apache Open Office

  najlepsze oprogramowanie do otwierania plików CSVApache Open Office jest otwartym pakietem biurowym podobnym do LibreOffice i służy do tworzenia i modyfikowania dokumentów. Program ma wiele aplikacji, które odzwierciedlają Libre office za pomocą edytora tekstu o nazwie writerowy arkusz kalkulacyjny Calc, który jest aplikacją arkusza kalkulacyjnego.

  Ponadto oprogramowanie obsługuje format plików CSV; dlatego użytkownicy mogą otwierać, przeglądać i modyfikować zawartość zawartą w pliku. Posiada narzędzia, które można wykorzystać do organizowania plików CSV i obsługuje standardowe formaty branżowe, takie jak DocX i PDF.

  Apache open office jest darmowy i dobre oprogramowanie do otwierania plików CSV.

  Pobierz Apache Open Office

  — POWIĄZANE: 4 najlepsze oprogramowanie do szyfrowania plików w systemie Windows 10

  5

  Corel Quattro Pro

  najlepsze oprogramowanie do otwierania plików CSVCorel Quattro Pro został opracowany przez firmę Corel i jest aplikacją do obsługi arkuszy kalkulacyjnych do zarządzania kontami i finansami.

  Ponadto Quattro Pro ma ładny interfejs podobny do Microsoft Excel, co oznacza, że ​​łatwiej byłoby użytkownikom efektywnie dostosować aplikację i korzystać z niej. Quattro pro obsługuje również format CSV, a użytkownicy mogą wyświetlać i modyfikować opcje formatowania, takie jak czcionka, kolor komórki, ramka i rozmiar.

  Tymczasem to oprogramowanie jest łatwe w użyciu i jest teraz częścią pakietu biurowego Corel Word Perfect. Quattro jest doskonałą alternatywą dla Microsoft Excel, ponieważ ma podobne funkcje.

  Pobierz Corel Quattro Pro

  — POWIĄZANE: 10 najlepszych narzędzi do udostępniania plików dla systemu Windows 10

  6

  Przeglądarka plików Plus

  najlepsze oprogramowanie do otwierania plików CSVPrzeglądarka plików Plus to proste narzędzie służące do przeglądania formatów plików. Ta aplikacja jest przydatna w systemie, ponieważ obsługuje ponad 1000 różnych formatów plików.

  Jednak pliki CSV można łatwo przeglądać za pomocą tego oprogramowania. Chociaż aplikacja jest ograniczona i nie można łatwo manipulować plikiem, podobnie jak inne aplikacje wspomniane powyżej.

  Co więcej, File Viewer to dobra przydatna aplikacja do zainstalowania w systemie, ponieważ umożliwia przeglądanie wielu formatów plików systemowych.

  Pobierz File Viewer Plus

  7

  Microsoft Excel

  najlepsze oprogramowanie do otwierania plików CSVMicrosoft Excel to najlepszy na koniec program do obsługi arkuszy kalkulacyjnych służący do organizowania i manipulowania danymi. Aplikacja umożliwia użytkownikom sortowanie danych oraz narzędzia do łatwej analizy i gromadzenia danych.

  Ponadto Excel ma wiele funkcji matematycznych, które pozwalają manipulować danymi i obliczać wyniki, użytkownicy mogą również pobierać wstępnie załadowane szablony, które są ustawione zgodnie z preferencjami dotyczącymi organizowania danych.

  Program Excel obsługuje wiele formatów, w tym format systemu CSV. Dzięki programowi Excel masz więcej funkcji podczas uzyskiwania dostępu do pliku CSV; dzięki temu możesz edytować, manipulować i wizualizować dane zawarte w pliku. Możesz także zmienić rozmiar czcionki i wzór informacji zawartych w formacie pliku CSV.

  Ponadto MS Excel jest najlepszym oprogramowaniem do otwierania plików CSV i jest zalecany do wszystkich pól, ponieważ można łatwo przechowywać kontrole statystyczne i analizy. Jednak MS Excel jest spakowany w pakiecie Microsoft Office Suite, ale można go pobrać jako samodzielną aplikację.

  Pobierz Microsoft Excel

  Podsumowując, programy, które wymieniliśmy powyżej, są najlepszym oprogramowaniem do otwierania plików CSV. Jednak niektóre aplikacje mają ograniczoną funkcjonalność. Dlatego Microsoft Excel jest wysoce zalecanym oprogramowaniem do otwierania plików CSV na komputerach z systemem Windows 10.

Link do głównej publikacji