7 najlepszych programów do nagrywania gier dla komputerów klasy średniej

Granie w gry wideo na PC jest już zadaniem wymagającym dużych zasobów, a może powinienem powiedzieć, że jest to zadanie wymagające dużej ilości grafiki, a jeśli chcesz nagrać rozgrywkę na tym samym komputerze, Twój komputer potrzebuje co najmniej 20% dodatkowej mocy, aby nagrywać sesje gier we wszystkich swoich chwała. Jest tak, ponieważ oprogramowanie do nagrywania gier bierze udział w przetwarzaniu „ciasta”, aby wykonać pracę.

Niestety, nie wszyscy mają bestię do gier z powodu ograniczeń budżetowych lub dlatego, że nie uzasadnili ogromnej ceny, którą oznaczane są komponenty komputerów do gier (dzięki uprzejmości górników kryptograficznych).

Bez względu na powody, na słabszym komputerze lub laptopie z pewnością trudno będzie nagrywać sesje gry bez ograniczania wydajności komputera, co skutkuje niższym FPS i półpłynną rozgrywką.

Na szczęście istnieje wiele programów do nagrywania gier dla komputerów z niższej półki, które mogą rejestrować rozgrywkę przy minimalnym wpływie na wydajność komputerów.

Wcześniej pisaliśmy na temat najlepszego oprogramowania do nagrywania gier na YouTube i oprogramowania do nagrywania gier na tematy związane z komputerami PC, ale ten przewodnik jest przeznaczony dla komputerów z niższej półki.

Chociaż lista jest krótka, zebraliśmy najlepsze narzędzia do nagrywania gier na powolne komputery PC, które pomogą Ci złagodzić spowolnienie komputera.

Ten przewodnik zawiera zarówno bezpłatne, jak i płatne oprogramowanie do nagrywania gier, ale większość z nich oferuje 15-30 dniowy bezpłatny okres próbny. Upewnij się, że wypróbowałeś te narzędzia, zanim zdecydujesz się na takie, które spełnia Twoje wymagania.

 • Przeczytaj także: 5 najlepszych gier symulatora lotu na PC

Najlepsze oprogramowanie do nagrywania gier dla wolnych komputerów

1

Bandicam

Bandicam najlepsze oprogramowanie do nagrywania gier dla komputerów klasy średniej

Bandicam jest opisywany w naszych wcześniejszych przewodnikach po oprogramowaniu do nagrywania gier, a także pojawia się tutaj. Jest to oprogramowanie do nagrywania gier, które oferuje nagrywanie 4K UHD przy 144 FP. Za pomocą tego narzędzia można nagrywać wszystko na ekranie, a nie tylko gry. Bandicam to oprogramowanie premium, ale oferuje wersję próbną z ograniczonymi funkcjami.

To lekkie narzędzie do nagrywania gier obsługuje gry oparte na technologiach graficznych DirectX / OpenGL / Vulkan. Możesz nagrywać pełny ekran lub wybrany obszar, dodawać gryzmoły, nagrywać dźwięk gry i własny głos. Obsługuje także kamerę internetową, jeśli użytkownik chce dodać nakładkę kamery internetowej do wideo.

Brak narzędzi do edycji, ale możesz dodawać swoje logo i efekty myszy podczas nagrywania. W przypadku wolniejszych komputerów Bandicam oferuje opcje dostosowywania, w których użytkownik może zmienić rozdzielczość nagrywania, liczbę klatek na sekundę i kody w celu zoptymalizowania nagrywania gry.

Aby zmniejszyć opóźnienie, zmniejsz opcje nagrywania w Opcjach wideo. Oprócz obniżenia rozdzielczości i częstotliwości odświeżania możesz także nagrywać w trybie okna.

Ponadto przejdź do karty wideo i wybierz opcję Połowa rozmiaru w sekcji Rozmiar, zmień opcje kodeka wideo i audio, a także graj z numerami jakości.

Pobierz Bandicam

 • Przeczytaj także: 5 oprogramowania do nagrywania gier na Xbox One, aby uchwycić całą akcję

2)

Dxtory

Oprogramowanie do nagrywania gier DxTory dla komputerów z niższej półki

Dxtory jest jednym z najlżejszych narzędzi do nagrywania gier dostępnych na PC i ma minimalny wpływ na wydajność komputerów, ponieważ nagrywa z bufora pamięci powierzchniowej. Jest to oprogramowanie premium, ale oferuje wersję próbną z ograniczeniami, która zawiera znak wodny Dxtory w nagranych filmach.

Dxtory może nagrywać gry w rozdzielczości 1080p przy 60 FPS. Nagrane pliki są zwykle duże, ale mniejsze niż Fraps w porównaniu. W razie potrzeby można dalej używać koderów wideo do kompresji plików.

Opcje nagrywania można dostosować za pomocą panelu ustawień. Użytkownicy mogą nagrywać dźwięk z gry, a zewnętrzny mikrofon i strumienie audio są zapisywane osobno dla łatwiejszej edycji. Możesz dalej zmieniać rozdzielczość i liczbę klatek na sekundę, a także format pliku do nagrywania wideo i przechwytywania zrzutu ekranu.

Pobierz Dxtory

 • 3)

  FBX (bezpłatny)

  Rejestrator gier FBX dla niskiej jakości elementów

  FBX Game Recorder jest nowym narzędziem, ale oferuje imponujące funkcje i przynajmniej nic nie kosztuje. Może nagrywać rozgrywkę przy 144 klatkach na sekundę w rozdzielczości 1440p.

  Jest to również jedno z najlżejszych narzędzi do nagrywania gier, z jakich kiedykolwiek korzystałem. FBX wykorzystuje przyspieszenie sprzętowe do rejestrowania rozgrywki, w wyniku czego ma minimalny wpływ na wydajność gry.

  FBX działa tylko z grami. Aby z niego skorzystać, uruchom grę i naciśnij Ctrl + F12, aby rozpocząć nagrywanie. Naciśnij ponownie ten sam klawisz skrótu, aby zatrzymać nagrywanie. W przypadku komputerów z niższej półki ustawienia można dostosować, aby zmniejszyć zużycie procesora. Na karcie wideo zmień opcję enkodera, liczbę klatek na sekundę, jakość i rozdzielczość zgodnie z potrzebami.

  Dźwięk można nagrywać zarówno z gry, jak i mikrofonu. Obsługuje także przechwytywanie z kamery internetowej, niestandardowe klawisze skrótów, markery oraz możliwość wyboru natychmiastowego zapisania czasu gry.

  Pobierz FBX

  • 4

   NVIDIA ShadowPlay (bezpłatny)

   Oprogramowanie do nagrywania gier Nvidia ShadowPlay dla komputerów z niższej półki

   Dla właścicieli NVIDIA GeForce firma ma własne oprogramowanie do nagrywania gier o nazwie ShadowPlay, które teraz jest zintegrowane z oprogramowaniem GeForce Experience. Jak można się domyślać, działa tylko z procesorami graficznymi NVIDIA.

   Gra cieni posiada własny unikalny zestaw funkcji, takich jak tryb natychmiastowej powtórki, który automatycznie zapisuje ostatnie 30 sekund GamePlay, gdy użytkownik naciśnie klawisz skrótu. Obsługuje nagrywanie do rozdzielczości 4K przy 60 FPS i jest programem przyspieszanym sprzętowo; zmniejsza wpływ na wydajność komputera.

   Dla nadawców gier oferuje łatwe opcje transmisji na żywo do serwisów Facebook Live, YouTube Live i Twitch, a także niestandardową obsługę nakładek graficznych dla spersonalizowanego strumienia na żywo.

   ShadowPlay jest dostarczany w pakiecie z pakietem doświadczalnym NVIDIA Geforce o rozmiarze około 100 MB i jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej.

   Pobierz NVIDIA ShadowPlay

   • 5

    MSI Afterburner

    Oprogramowanie do nagrywania gier MSI Afterburner dla niskiej jakości elementów

    MSI Afterburner nie jest narzędziem do nagrywania gier, ale jest uważane za złoty standard narzędzi do przetaktowywania. Oprócz funkcji podkręcania, Afterburner oferuje również sprawdzanie FPS, testy porównawcze i funkcję nagrywania gier.

    Program Afterburner można pobrać i używać bezpłatnie oraz współpracuje z kartami graficznymi wszystkich marek.

    Dzięki Afterburner możesz łatwo nagrywać rozgrywkę w rozdzielczości 1080p przy 60 FPS. Jednak obniżenie rozdzielczości i liczby klatek na sekundę może zapewnić lepszą wydajność na komputerach klasy niskiej. Nagrane filmy są zapisywane w formacie .WMV i .AVI.

    Pobierz MSI Afterburner 

    6

    D3DGear

    Rejestrator gier D3Dgear dla komputerów klasy średniej

    D3Gear to kolejny lekki, ale funkcjonalny rejestrator gier, którego można używać na komputerach z niższej półki do rejestrowania rozgrywki. Może nagrywać rozgrywkę w rozdzielczości 1440p przy 120 FPS na maksymalnych ustawieniach. Jego zgodność z nawet starszą wersją systemu operacyjnego Windows sprawia, że ​​jest to najlepsze oprogramowanie do nagrywania gier dla systemów Windows XP i Vista, jeśli nadal go używasz.

    Działanie D3Gear jest dość proste dzięki przyciskowi Start i Stop do przechwytywania i zapisywania wyraźnych filmów. Filmy są kompresowane w czasie rzeczywistym, aby zmniejszyć rozmiar pliku, ale zachować jakość.

    Inne zwykłe funkcje obsługiwane przez D3Gear obejmują wewnętrzne i zewnętrzne nagrywanie dźwięku, przyspieszenie sprzętowe, streaming na żywo w YouTube, Facebook Live i Twitch oraz obsługę kamer internetowych.

    D3Gear wygląda na słabszego, ale jest jednym z najlepszych programów do nagrywania gier dla niskich i wyższych komputerów PC z prostym interfejsem użytkownika i wszystkimi niezbędnymi opcjami do dyspozycji. D3Gear jest dostarczany z 15-dniową bezpłatną wersją próbną, a pełna wersja kosztuje 30 USD, jednak na Steamie jest znacznie niższa.

    Pobierz D3Gear 

    • 7

     Rejestrator gry akcji Mirillis

     rejestrator gry akcji Mirillis

     Akcja Mirillis to oprogramowanie do nagrywania rozgrywki i jest idealne dla komputerów z niższej półki. Może nagrywać zarówno ekran pulpitu, jak i gry w jakości 4K przy 120 klatkach na sekundę. Obsługuje również transmisję na żywo dla nadawcy na Facebooku Live, YouTube i Twitch, a także jest wyposażony w narzędzie do testowania gier.

     Dostępny jest tryb zielonego ekranu, który pozwala wyciąć tło z materiału kamery internetowej, gdy jest nagrywany na jednolitym tle kolorowym i zastąpić go fajną nieruchomą grafiką.

     Nagrywanie wybranych aplikacji to kolejna interesująca funkcja, która rejestruje tylko wstępnie wybrany ekran zapewniający pełną prywatność. Podobnie jak ShadowPlay, Action wykorzystuje przyspieszenie sprzętowe, aby zapewnić płynną rozgrywkę przy minimalnym wpływie na wydajność.

     Rejestrator gier Action oferuje wszystkie funkcje potrzebne do oprogramowania do nagrywania gier, a także zapewnia w pełni funkcjonalną wersję próbną na 30 dni ze znakiem wodnym. Pełna wersja narzędzia kosztuje 29,95 USD i pozwala usunąć znak wodny.

     Pobierz rejestrator akcji Mirillis 

     Jak radzić sobie z dużymi plikami wideo do nagrywania gier?

     Pomimo faktu, że większość z tych programów do nagrywania gier wykorzystuje kompresję w czasie rzeczywistym, końcowe filmy są w większości w GB, co znacznie utrudnia przesyłanie do YouTube, jeśli masz wolniejsze połączenie z Internetem. Następnie jest również zadanie edycji i renderowania.

     Ten problem można rozwiązać za pomocą transkodera wideo, takiego jak HandBreak. HandBreak to bezpłatne narzędzie do kodowania typu open source, które pozwala kompresować wideo w ustawieniach zoptymalizowanych pod kątem Internetu bez konieczności rezygnacji z jakości.

     HandBreak może nie być najbardziej przyjaznym narzędziem do użycia, ale jeśli jesteś zaangażowany w tworzenie treści wizualnych, jest to niezbędne narzędzie do kodowania wideo i audio.

     Get.Set.Gaming!

     Są to jedne z najlepszych programów do nagrywania gier dla komputerów klasy niskiej, które przetestowaliśmy i które działały. Daj nam znać swoje oprogramowanie do nagrywania gier na PC w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji