7 najlepszych narzędzi do edycji plików audio w systemie Windows 10

Jeśli lubisz grać z dźwiękiem, potrzebujesz potężnego edytora audio. Niezależnie od tego, czy chcesz tworzyć własne dzwonki, czy po prostu tworzyć i edytować muzykę, niezawodne narzędzie do edycji plików audio zawsze ułatwi Ci pracę.

Na rynku dostępnych jest wiele edytorów audio i powinieneś wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Wybierając edytor audio, najpierw powinieneś pamiętać o celu, w jakim zamierzasz używać tego narzędzia. Następnie powinieneś przejrzeć listę funkcji i sprawdzić, czy dane narzędzie do edycji audio spełnia Twoje potrzeby.

Informacje zwrotne od użytkowników są również ważne, ponieważ dają więcej informacji na temat rzeczywistych wrażeń użytkownika.

W tym artykule weźmiemy pod uwagę wszystkie te elementy i wymienimy najlepsze narzędzia do edycji plików audio w systemie Windows 10.

Oto najlepsze edytory audio dla systemu Windows 10

WavePad Audio (zalecane)

wavepad-audio-editor-windows-10

WavePad Audio to profesjonalne oprogramowanie do edycji dźwięku, które oferuje więcej funkcji, niż można mieć czas na przetestowanie. Możesz wycinać, kopiować i wklejać fragmenty nagrań, a następnie dodawać takie efekty, jak echo, wzmocnienie i redukcja szumów.

Jeśli szukasz narzędzia do edycji dźwięku do dzielenia utworów, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

WavePad obsługuje prawie wszystkie pliki audio, co oznacza, że ​​zawsze możesz polegać na tym narzędziu, aby edytować nawet najbardziej niejasne typy plików — WavePad może to obsłużyć.

Kluczowe funkcje obejmują:

 • Zintegrowana obsługa wtyczek VST zapewniająca dostęp do tysięcy dodatkowych narzędzi i efektów
 • Przetwarzanie wsadowe umożliwia stosowanie efektów i / lub konwersję tysięcy plików jako pojedynczej funkcji
 • Przewijanie, wyszukiwanie i dodawanie zakładek do dźwięku w celu precyzyjnej edycji
 • Twórz zakładki i regiony, aby wyszukiwać, przywoływać i montować segmenty długich plików audio
 • Analiza spektralna (FFT), synteza mowy (zamiana tekstu na mowę) i zmieniacz głosu.

Wybór redaktora
Zdjęcie produktu nch wavepad audioZdjęcie produktu nch wavepad audio
NCH ​​WavePad AUdio

 • Obsługuje wszystkie formaty audio
 • Edytuj audio z wideo
 • Analiza spektralna

Pobierz teraz WavePad Audio

Linia obrazu FL12 (zalecana)

fl-studio-windows-10-audio-edytor

FL Studio to bardzo potężny edytor audio idealny dla profesjonalistów muzycznych. To narzędzie jest oprogramowaniem do tworzenia muzyki, które zawiera wszystkie funkcje potrzebne do komponowania, aranżowania, nagrywania, edycji, miksowania i doskonalenia profesjonalnej jakości muzyki.

Chcesz uporządkować bibliotekę muzyczną? Sprawdź tę listę z najlepszym oprogramowaniem, które to zrobi.

Możesz zauważyć złożoność tego narzędzia od momentu jego uruchomienia, wszystkie funkcje są starannie pogrupowane w kategorie, a dolna część ekranu oprogramowania wygląda jak studio miksowania profesjonalnego artysty.

Krótko mówiąc, powinieneś zainstalować FL Studio 12 tylko wtedy, gdy tworzysz lub edytujesz muzykę, w przeciwnym razie zrobi to dowolny z wyżej wymienionych edytorów audio.

Kluczowe funkcje obejmują:

 • Pasuje do dowolnego używanego rozmiaru ekranu lub rozdzielczości
 • Funkcja Multi-touch obejmuje także mikser
 • Wielokrotne przeciąganie i upuszczanie plików audio na listę odtwarzania (z przeglądarki plików systemu Windows)
 • Odłączane okna: umieść dowolne okno, nawet górny pasek menu w dowolnym miejscu na ekranie.
 • Dożywotnie bezpłatne aktualizacje.

Pobierz teraz bezpłatną wersję FL Studio
— Kup jedną z 3 płatnych wersji oprogramowania za 99,00 USD, 199,00 USD i 299,00 USD

Śmiałość

audacity-audio-editor-windows-10

Audacity to darmowe, wieloplatformowe oprogramowanie audio typu open source do wielościeżkowego nagrywania i edycji. To bogate w funkcje narzędzie jest jednym z najbardziej niezawodnych i wydajnych edytorów audio dostępnych obecnie na rynku.

Jest stale aktualizowany, a każda wersja Audacity z pewnością zapewni lepszą obsługę.

Audacity może nie tylko edytować pliki audio, ale także nagrywać treści audio. Może nagrywać dźwięk na żywo za pomocą mikrofonu lub miksera, digitalizować nagrania z innych mediów, a także przechwytywać dźwięk przesyłany strumieniowo.

Kluczowe funkcje obejmują:

 • Importuj pliki dźwiękowe, edytuj je i łącz z innymi plikami lub nowymi nagraniami
 • Eksportuj swoje nagrania do wielu różnych formatów plików, w tym wielu plików jednocześnie
 • Obsługuje następujące formaty: WAV, AIFF, AU, FLAC, Ogg Vorbis, GSM 6.10, 32-bitowy i 64-bitowy float WAV, RF64, U / A-Law, MP2, MP3, AC3, M4A / M4R (AAC) i WMA
 • Łatwa edycja za pomocą przewijania i wyszukiwania lub Szybkiej gry na osi czasu
 • Obsługiwana jest edycja wielu klipów
 • Narysuj narzędzie do zmiany poszczególnych punktów próbki
 • Automatyczne przywracanie po awarii w przypadku nieprawidłowego zakończenia programu
 • Efekty takie jak: redukcja szumów, zmiana częstotliwości, redukcja lub izolacja głosu, inne wbudowane efekty.

Możesz przeczytać więcej o funkcjach Audacity na oficjalnej stronie narzędzia. Przed pobraniem Audacity upewnij się, że wszystkie włączone urządzenia mają sterowniki zgodne z Windows 10, w przeciwnym razie edytor audio może nie działać.

Jeśli potrzebujesz najlepszych narzędzi do nagrywania dźwięku dla systemu Windows 10, zapoznaj się z tym artykułem z naszymi najlepszymi ofertami.

Adobe Audition

Adobe-Audition-Windows-10-Audio-narzędzie do edycji

Adobe jest dobrze znany ze swojego czytnika plików PDF, ale firma oferuje również potężny edytor audio o nazwie Adobe Audition.

To narzędzie umożliwia edycję plików audio jak profesjonalista: możesz miksować, edytować i tworzyć treści audio za pomocą narzędzia zawierającego wielościeżkę, przebieg i wyświetlanie spektralne. Twoje pliki audio będą miały nieskazitelny dźwięk dzięki Adobe Audition.

Zobaczmy, co potrafi to narzędzie:

 • Nagrywaj pliki audio
 • Importuj pliki audio i przeglądaj multimedia
 • Usuń szum z plików audio: użyj narzędzia zaznaczania Pędzel, aby wybrać niepożądany hałas i po prostu go usunąć
 • Usuń szum tła i „wylecz” pliki automatycznie przed ich wyeksportowaniem.

Adobe Audition jest częścią Adobe Creative Cloud i oferuje profesjonalne funkcje edycji plików audio. Interfejs użytkownika oprogramowania jest podobny do interfejsu innych produktów Adobe, co pomoże szybko rozpocząć korzystanie z tego narzędzia.

Dostępne są samouczki dotyczące różnych zadań edycyjnych, które pomagają lepiej zrozumieć, co potrafi Adobe Audition.

Możesz kupić Adobe Audition za 26,80 USD od Adobe lub zapisać się na bezpłatny okres próbny. Zalecamy kupienie tego narzędzia, jeśli zamierzasz go używać do celów profesjonalnych. Do użytku nieprofesjonalnego możesz użyć jednego z bezpłatnych edytorów audio wymienionych w tym artykule.

Jeśli masz problemy z Adobe Creative Cloud w systemie Windows 10, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby szybko się ich pozbyć.

Edytor audio Lexis

lexis-audio-editor-windows-10-audio-editor

Lexis Audio Editor to chyba najbardziej przyjazny dla użytkownika edytor audio dostępny dla systemu Windows 10. Jego interfejs jest bardzo prosty i łatwy w użyciu, a czarne tło chroni oczy podczas długich sesji edycji dźwięku.

Lexis Audio Editor pozwala tworzyć nowe nagrania audio lub edytować pliki audio. Następnie możesz zapisać pliki w jednym z 4 dostępnych formatów audio.

Rzeczywiście, różnorodność formatów plików nie jest aż tak imponująca, ale narzędzie to rekompensuje swoją niezawodnością i oferowanymi opcjami edycji dźwięku.

Kluczowe funkcje obejmują:

 • Wytnij, skopiuj i wklej
 • Usuń, wstaw ciszę, przycinaj, wyciszaj, wyciszaj
 • Normalizacja, redukcja szumów
 • Nagrywaj do istniejącego pliku, importuj plik do istniejącego pliku
 • Miksuje bieżący plik z innym plikiem
 • 10-pasmowy korektor
 • Kompresor
 • Zmień tempo, prędkość, wysokość
 • Audioformaty: mp3 (-320kb / s), wav (16 Bit PCM), wma (-192kb / s) i m4a (-192kb / s).

Możesz wypróbować wersję próbną narzędzia, która zawiera wszystkie funkcje wersji płatnej, z wyjątkiem możliwości zapisywania plików audio w formacie MP3. Możesz kupić Lexis Audio Editor za 6,99 USD w sklepie Microsoft Store.

Chcesz edytować swoje podcasty jak ekspert? Zapoznaj się z tym artykułem, aby znaleźć najlepsze dostępne obecnie edytory podcastów.

Darmowy edytor audio

free-audio-editor-windows-10

Darmowy edytor audio to potężne narzędzie do edycji i ulepszania plików audio. Według oficjalnego opisu tego narzędzia jest to numer 1 bezpłatnego oprogramowania do edycji dźwięku. Po przejrzeniu pełnej listy funkcji uważamy, że to stwierdzenie wcale nie jest przesadzone.

Darmowy edytor audio pozwala edytować pliki audio za pomocą tradycyjnego widoku fali lub opartego na częstotliwości wyświetlacza spektralnego, aby szybko izolować i usuwać niepożądane szumy.

Dzięki narzędziu do zaznaczania możesz wybierać i edytować pliki audio z milisekundową precyzją. Jeśli pracujesz z materiałami audio niskiej jakości, możesz użyć jednego z dostępnych narzędzi, aby usunąć hałas i wydobyć krystalicznie czysty dźwięk.

Przejrzyj pliki multimedialne w profesjonalnym odtwarzaczu multimedialnym. Oto najlepsze międzyplatformowe odtwarzacze multimedialne.

Darmowy edytor audio pozwala usunąć niedoskonałości, takie jak um, syk, trzask, kliknięcia, szelest, ćwierkanie, tasowanie, szum i skrzypienie przy użyciu najlepszych dostępnych narzędzi do redukcji szumów. Zmniejsza również hałas kasety i hałas głosu.

Dostępnych jest ponad 30 natywnych mechanizmów przetwarzania sygnałów i efektów, a podgląd w czasie rzeczywistym pozwala usłyszeć wyniki podczas tworzenia ostatecznej wersji pliku.

Kluczowe funkcje obejmują:

 • Obsługiwanych ponad 25 formatów audio
 • Wbudowana nagrywarka CD audio pozwala tworzyć własną muzykę
 • Funkcja zakładek w celu uproszczenia procesu edycji poprzez wstawienie kotwic
 • Wbudowane narzędzie do zamiany tekstu na mowę
 • Analiza częstotliwości i statystyka amplitudy
 • Skróty klawiszowe.

Możesz pobrać darmowy edytor audio z oficjalnej strony narzędzia.

Przyspiesz swoją grę dzięki niesamowitemu konwerterowi audio. Sprawdź nasze najlepsze typy w tym artykule.

Oceanaudio

oceanaudio-windows-10-audio-editor
Oceanaudio to imponujący edytor audio dla systemu Windows 10 odpowiedni do regularnego przetwarzania plików audio. Jeśli szukasz szybkiego i łatwego w użyciu edytora audio, Oceanaudio jest właściwym wyborem dla Ciebie.

Jak potwierdzają to programiści narzędzia, Oceanaudio jest idealnym oprogramowaniem dla osób, które muszą edytować i analizować pliki audio bez komplikacji. Doświadczeni użytkownicy będą również korzystać z tego narzędzia dzięki zaawansowanym funkcjom, które zawiera.

Oceanaudio nie jest nachalny i zawsze pozostaje responsywny, bez względu na liczbę otwartych plików. W przypadku tego narzędzia użytkownik jest najważniejszy, ponieważ koncentruje się przede wszystkim na użyteczności, oferując intuicyjne funkcje edycji i analizy audio.

Kluczowe funkcje obejmują:

 • Podgląd w czasie rzeczywistym: słyszalny jest przetworzony sygnał podczas regulacji elementów sterujących
 • Obsługa wielu platform
 • Jednocześnie wybierz różne części pliku audio i słuchaj, edytuj, a nawet zastosuj do nich efekt
 • Bez ograniczeń długości lub liczby plików audio, które można edytować.

Możesz pobrać Oceanaudio za darmo z oficjalnej strony oprogramowania.

Jeśli musisz wyodrębnić niektóre pliki audio z wideo, rozwiązania programowe z tej listy z pewnością wykonają zadanie.

Jak widać, narzędzia do edycji dźwięku wymienione w tym artykule mają wspólne funkcje, ale mają także unikalne, specjalistyczne funkcje odpowiednie do określonych zadań edycyjnych. Mamy nadzieję, że ta lista pomogła Ci zdecydować, który edytor audio zainstalować na urządzeniu z systemem Windows 10.

Jeśli masz więcej pytań lub sugestii, nie wahaj się i zostaw je w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji