7+ najlepsze animowane wideo z tekstami do użycia w systemie Windows 10

Tak długo, jak ktokolwiek pamięta, ludzie łączą filmy ze swoją muzyką, aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Widzieliśmy wzrost i spadek liczby kanałów muzycznych w telewizji, a teraz YouTube stał się główną platformą do udostępniania teledysków.

Teledyski nie zawsze muszą być bardzo skomplikowane, a nawet wizualne.

Spojrzenie na liryczne filmy wideo

Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem wideo jest wideo z tekstem. Liryczne wideo różni się od zwykłego teledysku tym, że jego celem jest upublicznienie tekstu piosenki wybranego utworu.

Kiedy ktoś tak naprawdę nie rozumie, co mówi piosenkarz w jednej ze swoich piosenek, szuka lirycznego wideo, które to wszystko wyjaśnia.

Wiele osób chce tworzyć własne filmy z tekstami z różnych powodów.

Niezależnie od tego, czy starają się zrobić to w branży muzycznej, czy przygotowują zabawne filmy z tekstami na wieczór karaoke z przyjaciółmi, popyt na oprogramowanie obsługujące tekst z tekstami jest dość wysokie.

W tym artykule skupimy się na najlepszych rozwiązaniach, jeśli chodzi o tworzenie lirycznych filmów.

To powiedziawszy, są to najlepsze obecnie dostępne opcje oprogramowania do lirycznego wideo:

Movavi Video Editor (zalecany)

Movavi Video Editor jest najlepszą alternatywą dla iMovie, która jest dostępna tylko dla Apple.

Cała oferta tej aplikacji to wideo w wysokiej rozdzielczości. Jeśli chcesz tworzyć filmy z tekstami, które koncentrują się na wysokiej rozdzielczości i wymagają wysokiej jakości i wiernego partnera programowego, Movavi Video Editor może być właśnie tym, czego potrzebujesz.

Jeśli interesuje Cię najlepsze oprogramowanie do nagrywania wideo w wysokiej rozdzielczości, sprawdź nasze najlepsze typy w tym artykule.

Oprogramowanie jest w stanie przetwarzać najczęściej używane formaty pochodzące z wielu rodzajów urządzeń, na przykład cyfrowych aparatów fotograficznych.

Kolejną rzeczą, która uzupełnia ogólną łatwość dostępu do oprogramowania, jest łatwość, z jaką użytkownicy mogą rozpocząć pracę nad swoimi plikami, niezależnie od ich lokalizacji.

Jest to możliwe dzięki wysokiej jakości funkcjom importu Movavi Video Editor. Umożliwiając otwieranie ważnych plików z wielu różnych urządzeń, takich jak nagrywarki cyfrowe, kamery wideo lub dyski zewnętrzne.

Pobierz teraz Movavi Video Editor darmowa wersja

Adobe Photoshop

Umieściliśmy Photoshopa na samym szczycie listy, abyśmy mogli to zrobić od samego początku.

Adobe Photoshop nie może być bezpośrednio używany do tworzenia lirycznych filmów, ale można go używać do tworzenia nieruchomych ramek, które następnie można zaimportować do innego oprogramowania.

Masz problemy z programem Photoshop w systemie Windows 10? Sprawdź ten przewodnik i napraw je w zaledwie kilku krokach.

Ten wybór nie jest dla przeciętnych użytkowników i jest praktycznie wykonalny tylko dla projektantów i zaawansowanych użytkowników, którzy już znają się na Photoshopie.

Nie powinieneś poświęcać czasu na naukę Photoshopa tylko dla tekstów piosenek, ponieważ nadal potrzebujesz pomocy innego oprogramowania.

Jeśli jednak wiesz, jak go używać, możesz go użyć do stworzenia artystycznych filmów z tekstami lirycznymi za pomocą innego programu.

Photoshop to produkt Adobe, który jest znany większości ludzi dzięki możliwościom manipulowania zdjęciami, które udostępnia do dyspozycji użytkownika.

Jest powszechnie uznawany za uniwersalne oprogramowanie do manipulowania zdjęciami i tworzenia całkowicie nowego projektu graficznego.

Adobe After Effects

Jak sama nazwa wskazuje, After Effects pochodzi od Adobe i ma długą listę możliwości. Chociaż jest chwalony za wiele potencjalnych zastosowań, jest znany przede wszystkim jako kompletny edytor grafiki ruchowej.

Adobe After Effects to doskonałe narzędzie do przetwarzania, edycji i komponowania oraz oferuje szeroki zakres efektów wizualnych do filmów.

Aby dać Ci wyobrażenie o funkcjach dostępnych w After Effects, jest to program często używany do postprodukcji filmów i treści telewizyjnych.

Edycja wideo nie jest jedyną rzeczą, do której jest zdolna, ponieważ oferuje również wysoce kompetentne funkcje animacji.

Radzenie sobie z uszkodzonymi plikami After Effects? Napraw je teraz, postępując zgodnie z tym prostym przewodnikiem.

Są ludzie, którzy mogą znaleźć After Effects nieco surowo do użycia specjalnie dla lirycznych filmów od razu po wyjęciu z pudełka, ale zdolność programu do sparowania z bardzo przydatnymi wtyczkami i dodatkami pozwala użytkownikom zabrać z nich sporo pracy, dzięki czemu cały proces jest znacznie łatwiejszy do zarządzania.

 • Jak wspomniano w skrócie, After Effects ogromnie korzysta z ogromnej kolekcji wtyczek i możliwości integracji. Można śmiało powiedzieć, że trudno konkurować z After Effects, jeśli chodzi o komponenty rynku wtórnego, które dopełniają już bardzo solidnej i w pełni działającej iteracji oprogramowania. Wtyczki są podzielone na wiele stylów, dzięki czemu są jeszcze bardziej dynamiczne dla użytkowników, którzy chcą dodać jak najwięcej osobistego kontaktu z projektem wideo.
 • Istnieje wiele wtyczek efektów 3D, ale After Effects jest w stanie samodzielnie przetwarzać i renderować 3D, dzięki czemu rynek zewnętrzny jest opcjonalny dla tych, którzy nie chcą czuć się zmuszeni do dostępu do dużej biblioteki wtyczek.
 • Wtyczki można znaleźć dla wielu kategoryzujących i chociaż niektóre po prostu oferują większą kontrolę nad ostateczną formą projektu wideo, inni dodają styl i pozwalają użytkownikom w pełni zrealizować swoją wizję, co może być świetne dla lirycznego wideo, które ma uzupełniać tekst piosenki. Uczucia i wibracje można łatwo przekazać za pomocą różnych wtyczek w After Effects, od smutnych po szczęśliwe i wszystko pomiędzy. Ma nawet wtyczki, dzięki którym wideo może wyglądać kreskówkowo lub w stylu klasycznego kina.

Adobe Premiere Pro

Kolejny produkt Adobe tworzy listę, tym razem w formie Premiere Pro. Podobnie jak inne rozwiązania programowe, Premiere działa przy użyciu struktury opartej na osi czasu, aby zapewnić użytkownikom kontrolę i rozwiązania redakcyjne nad treściami wideo.

Jak sama nazwa wskazuje, ten produkt jest skierowany do profesjonalnego sektora rynku konsumenckiego do edycji wideo, ale przeciętni konsumenci mają również lżejszą i bardziej odpowiednią wersję w programie Adobe Premiere Elements.

 • Adobe Premier ma imponujące CV, ponieważ było wykorzystywane przez duże sieci, takie jak CNN i BBC, ale także do produkcji filmów takich jak Gone Girl. Te wyróżnienia przemawiają także za możliwościami, jakie zapewnia Premiere Pro.
 • Niektórzy mogli to przewidzieć, ale Premiere w dużym stopniu opiera się na wtyczkach i zewnętrznych integracji. Chociaż może być używany jako samodzielny edytor wideo, w dużym stopniu korzysta z wdrożenia nie tylko stron trzecich, ale także niektórych znanych programów własnych.
 • Ci, którzy chcą bardziej skorzystać z możliwości edycji wideo, mogą skorzystać z pomocy innych produktów Adobe, takich jak Photoshop, After Effects i innych, takich jak Prelude, Story i OnLocation. Możliwość wyposażenia potężnej aplikacji w tak solidne „wtyczki” sprawia, że ​​Premiere jest najlepszym rozwiązaniem dla profesjonalnych treści wideo, podczas gdy wersja Elements bez problemu obsługuje przeciętnego lub bardziej swobodnego odbiorcę.

Wondershare Filmora

Alternatywa programu Final Cut Pro dostępna dla systemu Windows z nieliniowymi funkcjami edycji filmów.

Sprawdź najlepsze 5 oprogramowania do aranżacji muzyki, które pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu w tym artykule.

 • Podobnie jak w przypadku Movavi Video Editor, Wondershare Filmora jest w stanie edytować formaty WMV, AVI, MP4, FLV, MOV, MKV, MTS i robi to w sposób nieniszczący. Użytkownicy mogą spodziewać się zgodności i narzędzi do edycji formatów wideo 4K i 5K.
 • Oferuje wspaniałe funkcje włączania wielu materiałów źródłowych poprzez szeroki wachlarz przejść, ale także narzędzia do łączenia wideo. Normalne pliki wideo można łatwo doprawić, stosując odpowiednie filtry zarówno dla części wideo, jak i audio, co ułatwia zastosowanie osobistego charakteru.
 • Przeciągnij i upuść, aby zaimportować wideo i audio lub uporządkować teksty na osi czasu.

    — Pobierz teraz Wondershare Filmora (bezpłatny)

Lyric Video Creator

Oprogramowanie Lyric Video CreatorLyric Video Creator to fajne oprogramowanie zaprojektowane do tworzenia wysokiej jakości filmów karaoke / lirycznych. Pozwala tworzyć filmy karaoke i teksty piosenek w kilka minut i odtwarzać je za pomocą urządzenia do karaoke lub ulubionego oprogramowania odtwarzacza wideo.

Szukasz najlepszego oprogramowania do karaoke dla systemu Windows 10? Przeczytaj ten artykuł i znajdź nasze najlepsze typy.

Możesz także utworzyć wideo z tekstem z dostosowaną czcionką, obrazem w tle lub wideo, wyrównaniem tekstu, trybem przewijania tekstu i wieloma innymi.

Interfejs programu jest bardzo prosty i intuicyjny w użyciu: po prawej stronie znajduje się siatka „Lyric”, z której można ładować pliki tekstowe i nakładać je na filmy.

Po lewej stronie znajdują się wszystkie narzędzia do synchronizacji i przyciski do ładowania utworu (mp3) i wyboru wideo w tle (lub obrazu statycznego).

Wyjściowe wideo karaoke może być w formacie AVI lub MP4. W Ustawieniach możesz dodatkowo dostosować Lyric Karaoke Video.

 • Sprawdź teraz Lyric Video Creator

Vegas Pro

Vegas Pro to pierwsza opcja na naszej liście, która dokonuje prawdziwej edycji wideo. Vegas Pro istnieje już od dłuższego czasu, w trakcie którego zmienia się od dewelopera do dewelopera pod względem własności.

Pierwotnie produkt firmy Sonic Foundry został następnie odebrany przez Sony Creative Software, ale później został przekazany firmie Magix Software GmbH.

 • Vegas Pro jest znany jako NLE, co oznacza nieliniową edycję. Jest to cecha, która przykuła jego uwagę i pochwałę, ale Vegas Pro początkowo nie miało mieć statusu NLE. Na samym początku Vegas Pro miało być tylko edytorem audio, ale ewoluowało w coś znacznie większego niż to, co umożliwia edycję zarówno audio, jak i wideo, począwszy od wersji 2.0.
 • Vegas Pro może służyć do jednoczesnej edycji obrazu i dźwięku dzięki funkcji wielościeżkowej w czasie rzeczywistym. Można to zrobić na nieograniczonej liczbie ścieżek, co oznacza, że ​​użytkownicy nie są ograniczeni, jak daleko idą z tą funkcją. Jeśli chodzi o sekwencjonowanie wideo, Vegas Pro korzysta z niezależności od rozdzielczości, co daje mu ogólnie więcej możliwości.
 • Jeśli szukasz czegoś, co pozwoli Ci korzystać z różnego rodzaju efektów i skomplikowanych schematów wizualnych, może to być oprogramowanie, które jest potrzebne, ponieważ Vegas Pro oferuje mnóstwo narzędzi do komponowania.
 • Vegas Pro jest wyposażony w szeroką gamę narzędzi do komponowania i manipulacji grafiką, które pozwalają mu zapewnić pełną pomoc użytkownikom. Zestaw narzędzi zawiera również przydatne funkcje, takie jak kompozycja ruchu ścieżek 3D.
  Vegas Pro oferuje użytkownikom całkowitą kontrolę nad układem przestrzennym i pozwala na zabawę wideo z płaszczyzną wizualną (lub płaszczyznami). Użytkownicy mogą nawet przecinać wiele płaszczyzn wizualnych pod jednym filmem, aby uzyskać dramatyczny efekt.

Kup teraz Vegas Pro z oficjalnej strony

Windows Movie Maker

Był czas, gdy to oprogramowanie było znane jako Windows Live Movie Maker, ale w międzyczasie ma niewielką zmianę nazwy. To, co się nie zmieniło, to zdolność oprogramowania do pomagania użytkownikom w tworzeniu świetnych filmów z tekstami.

Niestety linia została wycofana, co oznacza, że ​​nie będzie żadnych nowych wersji.

Chcesz pobrać i zainstalować Windows Movie Maker na Windows 10? Sprawdź ten przewodnik i zrób to z łatwością.

Istniejące wersje nadal można znaleźć w Internecie, a te, które mają starszy system operacyjny, powinny sprawdzić swój system, ponieważ program był częścią dołączonego pakietu oprogramowania, który Microsoft instalowałby wstępnie na każdej kopii systemu Windows.

 • Jednym z atutów Windows Movie Maker jest jego zdolność do eksportowania plików bezpośrednio na platformy internetowe, takie jak YouTube, co może odciążyć ludzi, którzy chcą, aby ich zawartość w końcu tam trafiła. Jest w stanie edytować zarówno wideo, jak i audio, i oferuje szereg narzędzi, których można użyć do stworzenia standardowych filmów z tekstami.
 • Oprogramowanie posiada interfejs podzielony na dwa główne elementy. Te składniki to scenorys i oś czasu. Użytkownicy będą przełączać się między nimi podczas edytowania filmów klatka po klatce, a następnie przeglądania swoich kolekcji i wcześniejszych projektów. Windows Movie Maker działa na podstawowym układzie klatek, co oznacza, że ​​użytkownicy będą mogli dokładnie zbadać każdą klatkę wideo. Istnieją również opcje dodawania innych klipów i plików do miksu, bezpośrednio na jednym z istniejących pasków treści.

Nasza lista dobiega końca. Jeśli znasz inne świetne oprogramowanie do tekstów piosenek dla systemu Windows 10, udostępnij je nam w sekcji komentarzy poniżej.

Zostaw też inne pytania, które możesz mieć, a my na pewno je sprawdzimy.

Link do głównej publikacji