6 narzędzi do odzyskiwania plików usuniętych z Kosza w systemie Windows 10

Czy kiedykolwiek usunąłeś pliki z Kosza i chcesz je odzyskać? Może się to wydawać niemożliwe. Jednak trwale usunięte pliki nie są technicznie usuwane z miejsca na dysku twardym, ale zamieniane na nierozpoznawalne dane i są zastępowane przez nowe pliki.

Umożliwia to odzyskanie trwale usuniętych plików z systemu. Na przykład możesz przywrócić usunięte pliki z kopii zapasowej historii plików. Przed użyciem jakiegokolwiek oprogramowania do odzyskania plików możesz spróbować odzyskać dane z historii plików. Windows 10 ma wbudowaną funkcję odzyskiwania starych usuniętych plików. Wykonaj poniższe kroki:

 • Kliknij folder, z którego usunięto usunięty plik.
 • Sprawdź ścieżkę do folderu, w którym plik został usunięty.
 • Wyszukaj historię plików i kliknij monit podany przez system.
 • Historia plików wyświetlałaby pliki z ostatniej kopii zapasowej systemu.
 • Kliknij poprzednie menu, wybierz plik, który chcesz przywrócić, i kliknij menu przywracania.

Jeśli powyższe kroki nie działają dla Ciebie, w tym miejscu Raport Windows zawiera poniżej 6 najlepszych programów do odzyskiwania trwale usuniętych plików w systemie Windows.

Jak odzyskać pliki usunięte z Kosza

1

Mądre odzyskiwanie danych (zalecane)

odzyskać pliki usunięte z kosza w systemie Windows 10To oprogramowanie jest doskonałym narzędziem do odzyskiwania plików usuniętych z Kosza na komputerach z systemem Windows 10. Wise Data Recovery ma łatwy przyjazny interfejs, idealny dla początkujących. Możesz go łatwo użyć do skanowania i odzyskiwania plików z wybranych partycji.

Wystarczy uruchomić oprogramowanie i wybrać partycję, z której chcesz odzyskać plik, a narzędzie zrobi resztę. Obsługuje również dyski twarde i urządzenia wymienne.

Istnieje jednak wersja próbna, która daje ograniczone funkcje. Dlatego, aby uzyskać dostęp do pełnej funkcji, musisz uaktualnić do wersji płatnej, która kosztuje 59,97 USD.

    — Pobierz teraz Wise Data Recovery za darmo

 • 2)

  Recuva (sugerowane)

  odzyskać pliki usunięte z kosza w systemie Windows 10Recuva to najpopularniejsze oprogramowanie służące do odzyskiwania skasowanych plików. Oprogramowanie na przestrzeni lat zyskało reputację, dzięki czemu jest dobrze znane w branży. Recuva ma łatwy w użyciu interfejs, który sprawia, że ​​odzyskiwanie plików jest proste w użyciu dla początkujących.

  Po uruchomieniu oprogramowania otworzy się menu odzyskiwania z prośbą o odzyskanie. Po wybraniu typu pliku automatycznie rozpocznie skanowanie wszystkich usuniętych plików w tym formacie. Możesz także wybrać konkretną partycję, na której ma nastąpić skanowanie.

  W międzyczasie możesz także przejść szybkie lub głębokie skanowanie w zależności od pliku, który chcesz odzyskać. Wreszcie Recuva to doskonałe oprogramowanie do odzyskiwania plików.

      — Kliknij tutaj, aby pobrać teraz Recuva

  • 3)

   Bez DMDE

   odzyskać pliki usunięte z kosza w systemie Windows 10Bez DMDE to doskonałe narzędzie do odzyskiwania plików usuniętych z Kosza systemu Windows 10. To narzędzie ma dobrą robotę w skanowaniu i odzyskiwaniu utraconych plików. Oprogramowanie jest dobrze rozwinięte, ponieważ możesz odzyskać usunięte pliki z dowolnego miejsca na naszym komputerze. Interfejs użytkownika jest stosunkowo mniej skomplikowany, a oprogramowanie ma ogromną bazę danych w formacie plików.

   Oprogramowanie umożliwia wybranie napędu i skanowanie w celu sprawdzenia wszystkich partycji, które można zamontować. Po zakończeniu zostanie otwarte okno, w którym można odzyskać utracone pliki. Zawsze możesz wypróbować DMDE Free, ponieważ jest on bezpłatny.

   Pobierz DMDE za darmo

   • 4

    PhotoRec

    odzyskać pliki usunięte z kosza w systemie Windows 10PhotoRec może odzyskać wszystkie typy plików i obsługuje urządzenia wymienne, takie jak dyski flash, karty pamięci i dyski wymienne.

    Ponadto narzędzie ma ogromną bazę danych formatów plików i umożliwia łatwe skanowanie różnych partycji w poszukiwaniu plików.

    Jednak oprogramowanie jest skomplikowane w użyciu, ponieważ zawiera interfejs użytkownika typu polecenia, który może nie być łatwy do zrozumienia dla początkujących. Nie obsługuje również używania myszy; w związku z tym potrzebna byłaby znajomość wiersza polecenia, aby skutecznie korzystać z oprogramowania.

    Tymczasem robi podstawowe rzeczy potrzebne do witryny odzyskiwania plików i jest do pobrania za darmo.

    Pobierz PhotoRec

    • 5

     Odzyskiwanie partycji MiniTool

     odzyskać pliki usunięte z kosza w systemie Windows 10To narzędzie oferuje łatwe i szybkie odzyskiwanie usuniętych plików na komputerze z systemem Windows 10. Istnieje mnóstwo funkcji dostępnych w tym oprogramowaniu do odzyskiwania plików. Narzędzie umożliwia także odzyskiwanie plików z różnych źródeł. Jedną z unikalnych cech programu MiniTool Partition Recovery jest to, że współczynnik sukcesu oprogramowania jest bardzo wysoki w porównaniu z innymi narzędziami.

     Jednak bezpłatne oprogramowanie pozwala odzyskać tylko 1 GB danych. Po osiągnięciu progu 1 GB musisz przejść na wersję premium, która kosztuje 69 USD lub 89 USD w zależności od żądanej wersji premium.

     Pobierz MiniTool Partition Recovery

     • 6

      Disk Drill (poprzednio Pandora Recovery)

      odzyskać pliki usunięte z kosza w systemie Windows 10Wiertarka dyskowa to doskonałe oprogramowanie do odzyskiwania skasowanych plików. Oprogramowanie zapewnia użytkownikom wiele funkcji dostosowywania i umożliwia głębokie skanowanie.

      Tymczasem prosty interfejs użytkownika jest atrakcyjny, ponieważ początkujący mogą łatwo poruszać się po oprogramowaniu, aby wykonywać funkcje odzyskiwania. Może także odzyskiwać pliki z dowolnego miejsca na komputerze i umożliwia skanowanie określonego typu pliku lub całego systemu. To narzędzie obsługuje również urządzenia wymienne i jest doskonałym oprogramowaniem do odzyskiwania.

      Disk Drill można pobrać i skonfigurować bezpłatnie. W związku z tym możesz skorzystać z funkcji i odkryć funkcje, aby odzyskać pliki usunięte z kosza na komputerach z systemem Windows 10.

      Pobierz Disk Drill

      Wszystkie wymienione powyżej narzędzia to doskonałe oprogramowanie do odzyskiwania plików, ale zalecamy Recuva ponieważ zawiera pełne funkcje w połączeniu z przyjaznym interfejsem, co czyni go idealnym oprogramowaniem do odzyskiwania.

      Czy użyłeś któregoś z narzędzi, o których wspomnieliśmy powyżej, do odzyskania plików usuniętych z Kosza? A może znasz jakieś narzędzie, które nie znalazło się na naszej liście? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami, komentując poniżej.

Link do głównej publikacji