6 najlepszych programów VoIP do grania, z których powinieneś korzystać w 2019 roku

Dla społeczności graczy online niezawodna i nieprzerwana komunikacja jest ważna nie tylko dla koordynacji podczas gry, ale także jako sposób na rozszerzenie grupy graczy.

Większość konkurencyjnych gier ma własne usługi czatu tekstowego i głosowego, ale nie są tak niezawodne, jak niektóre oprogramowanie VoIP innych firm opracowane z myślą o graczach. Te klienty czatu głosowego oferują niskie opóźnienia, minimalny wpływ na wydajność systemu i są lekkie zarówno dla twojej kieszeni, jak i komputera.

Chociaż istnieje mnóstwo oprogramowania VoIP, Skype jest najpopularniejszym oprogramowaniem, dziś postaramy się, aby artykuł pozostał w niszie gier.

Jeśli szukasz niezawodnego oprogramowania VoIP do gier, nie szukaj dalej, ponieważ przeprowadziliśmy badania, aby znaleźć najlepsze oprogramowanie VoIP do gier.

W tym artykule przetestowaliśmy i zrecenzowaliśmy najlepsze VoIP do gier. Niektóre z tych narzędzi są bezpłatne i typu open source, a niektóre mają ograniczony okres próbny, po którym może być konieczne wykupienie licencji na dalsze użytkowanie.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie VoIP do gier?

1

Express Talk VoIP Softphone

Express Talk VoIP Softphone do gier VoIP

Jeśli szukasz dobrego oprogramowania VoIP, możesz rozważyć użycie Express Talk VoIP Softphone. Ta aplikacja działa jako telefon programowy i można jej używać do łączenia się z dowolnym komputerem z zainstalowanym telefonem programowym. Dzięki tej aplikacji powinieneś być w stanie wykonywać bezpłatne połączenia głosowe i wideo między komputerami.

Oprócz nawiązywania połączeń z innymi komputerami PC, oprogramowanie to obsługuje również połączenia PC z telefonami za pośrednictwem dostawcy bramy VoIP SIP. W przypadku połączeń obsługiwane są wszystkie standardowe funkcje, dzięki czemu można łatwo zobaczyć identyfikator dzwoniącego i zarejestrować wszystkie połączenia. Dostępna jest również funkcja wstrzymania, a możesz nawet odtwarzać wstrzymaną muzykę dla oczekujących rozmówców.

Express Talk VoIP Softphone ma również wbudowaną książkę telefoniczną, dzięki czemu możesz łatwo organizować wszystkie swoje kontakty. Oprócz organizowania kontaktów możesz szybko do nich dzwonić bezpośrednio z książki telefonicznej. Kolejną przydatną funkcją jest pełna integracja z książką adresową Microsoft, która będzie bardzo przydatna dla niektórych użytkowników.

Aplikacja posiada również pewne funkcje, które poprawią jakość połączenia, w tym kompresję danych, eliminację echa i redukcję szumów. Oprogramowanie może być używane z telefonami USB, ale działa również ze słuchawkami, mikrofonami i kamerami internetowymi.

Jeśli chodzi o zaawansowane funkcje, oprogramowanie obsługuje połączenia konferencyjne z maksymalnie 6 osobami i nagrywanie rozmów telefonicznych. Jeśli chcesz, możesz także przekazywać połączenia lub korzystać z funkcji odbierania połączeń i odbierać połączenia z innej lokalizacji.

Ogólnie rzecz biorąc, Express Talk VoIP Softphone jest doskonałym narzędziem VoIP i chociaż może wykonywać połączenia audio i wideo, może również działać jako softphone, więc będzie przydatny również dla zaawansowanych użytkowników.

Przegląd:

 • Możliwość wykonywania bezpłatnych połączeń głosowych i wideo
 • Obsługa połączeń telefonicznych z komputera
 • Identyfikacja dzwoniącego i rejestrowanie połączeń
 • Wbudowana książka telefoniczna
 • Funkcje zawieszania połączeń, przekazywania połączeń i odbierania połączeń

    — Pobierz teraz Express Talk VoIP Softphone

2)

Niezgoda

Niezgoda

 • Cena £ — Wolny

Zacznijmy od nowego dzieciaka w bloku, który robi hałas z właściwych powodów. Niezgoda — darmowy klient czatu głosowego i tekstowego stworzony dla graczy, a obecnie wśród najpopularniejszych programów VoIP dla graczy.

Discord jest rozwijany przez podobnie myślących ludzi z różnych odcieni życia, ale łączy ich jedna pasja, jaką jest granie. Z aplikacji korzysta dziennie około 14 milionów użytkowników, zgodnie ze statystykami programisty.

Jest to projekt open source, który wyjaśnia darmowy tag. Ale nie daj się zwieść darmowemu tagowi, ponieważ Discord jest dobrze wyposażony we wszystkie narzędzia, których gracze potrzebują do interakcji z innymi osobami w sieci.

Użytkownicy mogą łatwo komunikować się z innymi za pośrednictwem połączeń wideo, połączeń głosowych i wiadomości tekstowych z maksymalnie 10 użytkownikami jednocześnie. Interfejs użytkownika jest podobny do tego, co widzieliśmy w Slacku i innych aplikacjach VoIP, co jest łatwe i praktyczne w użyciu.

Jest to aplikacja wieloplatformowa, więc niezależnie od uruchomionego komputera lub urządzenia przenośnego, powinieneś być w stanie zainstalować i używać Discord z dowolnego miejsca, w którym jest łączność.

Jako użytkownik możesz utworzyć i dołączyć do dowolnej liczby serwerów Discover za darmo. Właściciele serwerów mogą dostosowywać kanały zgodnie z ich potrzebami, podczas gdy serwery są hostowane przez sam Discord. Możesz dołączyć lub dodać innych użytkowników do serwera za pomocą linków zaproszeń dla grup prywatnych. Serwery publiczne są otwarte dla wszystkich, dlatego każdy może do nich dołączyć.

Discord ma wszystkie funkcje, których potrzebujesz od usługi VoIP, w tym czaty i funkcje udostępniania ekranu. Możesz także użyć wersji oprogramowania przeglądarki, jeśli nie chcesz instalować klienta na komputerze.

Jeśli szukasz nowego oprogramowania VoIP, wypróbuj Discord, ponieważ będzie to kosztować tylko kilka megabajtów przepustowości.

Pobierz Discord 

 • Przeczytaj także: 7 najlepszych zestawów słuchawkowych do gier dla laptopów do zakupu w 2019 roku

3)

TeamSpeak

TeamSpeak

 • Cena £ — Prywatne / bezpłatne serwery premium

TeamSpeak to kolejna popularna wieloplatformowa aplikacja VoIP, która zawiera wiele funkcji, które pozwalają korzystać z serwerów publicznych, a także z serwerów hostowanych w celu komunikacji z członkami zespołu.

Klient TeamSpeak można pobrać i używać bezpłatnie. Jednak w przeciwieństwie do Discord nie jest całkowicie darmowy, jeśli chodzi o konserwację serwera. Możesz pobrać oprogramowanie i połączyć się z dowolnym publicznym serwerem dostępnym za darmo.

Samoobsługowe serwery TeamSpeak pozwalają na utrzymanie maksymalnie 32 połączeń jednocześnie. Jeśli masz więcej niż 32 osoby do komunikacji lub część gier MMO (Massive Multiplayer Online), musisz uzyskać płatne plany premium.

Interfejs użytkownika jest prosty i łatwy w użyciu. Jakość dźwięku jest doskonała, ale nie najlepsza, jeśli chodzi o opóźnienia. Aby zwiększyć funkcjonalność, możesz skorzystać z szerokiej gamy wtyczek oferowanych TeamSpeak.

TeamSpeak twierdzi, że oferuje szyfrowanie klasy wojskowej w celu zapewnienia bezpiecznej komunikacji prywatnej, zaawansowanych kontroli uprawnień, funkcjonalności LAN, anonimowego użytkowania, kodów takich jak CELT i Speex, a także obsługi skrótów klawiszowych Opus i GamePad oraz joysticka.

Aplikacja mobilna TeamSpeak umożliwia wydawanie poleceń bezpośrednio ze smartfona.

TeamSpeak to bezpieczny i bezpieczny sposób komunikowania się ze społecznością online. Chociaż sam program jest łatwy w użyciu, konfiguracja serwerów hostowanych może być żmudnym zadaniem dla nie znających się na technologii użytkowników.

Pobierz TeamSpeak

 • Przeczytaj także: 6 najlepszych monitorów do gier dla idealnej rozgrywki w 2019 roku

4

Bełkot

Bełkot

 • Cena £ — Open source za darmo

Mumble jest znane z komunikacji o niskim opóźnieniu i jest popularnym darmowym oprogramowaniem do czatów głosowych o otwartym kodzie źródłowym, opracowanym przede wszystkim z myślą o społeczności graczy.

Jednak programiści nie oferują użytkownikom mobilnej wersji Mumble. Możesz jednak pobierać aplikacje innych firm, takie jak Mumble, na urządzenia z systemem iOS i Android.

Użytkownikom Mumble oferuje czaty głosowe o niskim opóźnieniu, szyfrowaną komunikację z kluczem publicznym / prywatnym, nakładkę w grze, aby zobaczyć, kto rozmawia bez przełączania się między ekranem gry a ekranem czatu, pozycjonowanie dźwięku i kreatora, który prowadzi użytkownika przez skonfigurować po raz pierwszy.

Dla administratorów Mumble oferuje otwarte oprogramowanie VoIP z listą kontroli dostępu ACL (Access Control List) dla uzyskania szerokiego pozwolenia użytkownika. Możesz dodatkowo rozszerzyć funkcjonalność poprzez Ice Middleware i dodać interfejsy sieciowe, przeglądarki kanałów oraz umożliwić użytkownikom uwierzytelnianie na podstawie istniejącej bazy danych użytkowników.

Mumble może być hostowany przez jednego użytkownika, a inni członkowie mogą łączyć się z serwerem za pomocą adresu IP. Możesz też wybrać serwery Mumble, które kosztują zaledwie 2,50 USD miesięcznie, z pięcioma gniazdami.

W Mumble nie jest tak dobry interfejs użytkownika. Jest niezgrabny i wymaga krzywej uczenia się. Jednak po przyzwyczajeniu się do działania oprogramowania jego obsługa staje się znacznie łatwiejsza.

Mumble jest bezpłatny, niedrogi i oferuje czaty głosowe o niskim opóźnieniu, które są niezbędne do szybkich gier wieloosobowych, w których liczy się każda sekunda.

Pobierz Mumble 

 • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów do wokodera do grania w zakresie ludzkiego głosu

5

Ventrilo

Ventrilo

 • Cena £ — Wolny

Jeśli szukasz mniej wymagającego klienta klienta VoIP, Ventrilo jest dobrą opcją. Jest to lekkie oprogramowanie, które nie zajmuje zbyt wiele zasobów, w wyniku czego uruchomienie tego klienta VoIP razem z grami będzie miało minimalny wpływ na wydajność systemu.

Cała komunikacja wykonywana za pomocą Ventrilo jest szyfrowana, a nagrania są przechowywane w lokalnym systemie klienta. Aplikacja nie zbiera również żadnych danych użytkownika, oferując użytkownikom całkowitą prywatność.

Podobnie jak w przypadku innych klientów VoIP, Ventrilo wymaga również od użytkowników posiadania własnego serwera do korzystania z oprogramowania. Jeśli nie, możesz zakupić abonamenty premium od Ventrilo, aby zarządzać serwerami 24 × 7 i zaoszczędzić na kłopotach związanych z konfiguracją serwera.

Ventrilo to wieloplatformowe oprogramowanie, z tym wyjątkiem, że nie ma klienta Linux dla użytkowników Linux.

Interfejs użytkownika jest raczej kolorowy. Możesz dodatkowo dostosować wygląd, pobierając motywy z oficjalnej strony internetowej, która zawiera motywy Egipskiej Władcy, Projekcji i ShakenNotStired.

Fakt, że ma mniej funkcji niż inny klient VoIP wymieniony powyżej, oznacza, że ​​masz mniej funkcji, z którymi możesz sobie poradzić, co ułatwia naukę i obsługę.

Pobierz Ventrilo 

 • Przeczytaj także: 9 najlepszych programów do zmiany głosu do wykorzystania w 2019 roku

6

Skype

Skype

 • Cena £ — Wolny

Skype jest uniwersalnym oprogramowaniem VoIP wspieranym przez Microsoft i może poszczycić się 300 milionami użytkowników, co jest imponujące.

Jednak Skype nie jest przeznaczony wyłącznie dla graczy. Wszyscy używaliśmy Skype’a do czatów głosowych i rozmów wideo, a nawet wiadomości tekstowych w pewnym momencie.

Dzięki Skype nie musisz się martwić o serwery i hosting. Jest bezpłatny, a funkcja czatu grupowego czyni go idealnym dla graczy.

Skype nie jest tak bogaty w funkcje jak inne oprogramowanie, takie jak Discord czy TeamSpeak, ale jeśli nie potrzebujesz zaawansowanych funkcji, Skype oferuje wszystkie podstawowe funkcje, których potrzebujesz od oprogramowania VoIP do grania w gry.

Skype obsługuje takie funkcje, jak nagrywanie rozmów, wybieranie numerów Skype na numery telefonów, udostępnianie ekranu, połączenia wideo HD, podpisy na żywo i wiele innych.

Z drugiej strony, Skype może być wadliwy i może napotkać sporadyczne awarie. Jest to również świnia zasobów, która będzie miała umiarkowany wpływ na wydajność systemu.

Pobierz Skype 

Jaki jest twój wybór?

Programy do gier VoIP pozwalają ominąć tradycyjną sieć telefoniczną dla cyfrowego medium komunikacji.

Oprogramowanie VoIP, takie jak Discord i TeamSpeak, utrzymało rynek VoIP dla niszowych gier. Rosnąca popularność oznacza, że ​​oprogramowanie z pewnością będzie jeszcze większe dzięki stale rosnącej społeczności graczy online na telefony komórkowe.

Oprócz wspomnianego wyżej, istnieje kilka innych popularnych programów VoIP, takich jak GameVox i Curse, które zostały niestety przerwane z różnych powodów.

Ważne jest również, aby wybrać klienta czatu głosowego w zależności od wymagań. Jeśli nie potrzebujesz zbyt wielu funkcji, wybierz coś, co jest lekkie i szybkie i ma minimalny wpływ na wydajność komputera.

Jaki jest twój wybór? Czy to Skype, Mumble, Discord czy TeamSpeak? Daj nam znać swój wybór w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji