6 najlepszych programów do tworzenia scenariuszy, które są przyjazne dla budżetu

Korzystanie z storyboardów wzrosło w ciągu ostatnich 10 lat lub mniej więcej. Jego stały wzrost przypisuje się skuteczności marketingu wideo, jak można to dziś uzyskać. Kilka ankiet odnosiło się do faktu, że większość internautów przywiązuje większą wagę do reklam wideo niż do innych form reklam.

Obecnie praktycznie wszystkie firmy (duże i małe) wykorzystują reklamy wideo / marketing do promowania swoich marek. Jednym z kluczowych elementów w tym względzie jest storyboard, który ułatwia tworzenie tych filmów.

Scenorysy okazały się skuteczną alternatywą dla konwencjonalnego, czasochłonnego procesu produkcji wideo. Zazwyczaj scenorys można wykorzystać do przechwytywania dowolnej sceny, od żwawego dialogu po intensywne sceny akcji. Interesujące jest to, że nie potrzebujesz zestawu wyrafinowanych narzędzi do tworzenia sceny lub filmu, ponieważ możesz to łatwo zrobić za pomocą standardowego oprogramowania do tworzenia scenariuszy.

W ciągu ostatnich kilku lat zwiększona świadomość tworzenia scenariuszy spowodowała rozwój różnych programów do tworzenia scenariuszy. Niektóre z tych programów są bardzo zaradne, podczas gdy inne są zwykłymi złomami. W tym artykule opracowaliśmy listę najlepszych programów do tworzenia scenariuszy zgodnych z systemem Windows. Czytaj!

Najlepsze oprogramowanie do tworzenia scenariuszy na komputery z systemem Windows

1

Frameforge Storyboard Studio

oprogramowanie scenariuszyFrameforge Storyboard Studio znajduje się na szczycie naszej listy pod względem różnorodnych funkcji i imponującej bazy klientów, która obejmuje wybitne ciała, takie jak BBC, Netflix i HBO.

Interfejs użytkownika oprogramowania obsługuje prostą konstrukcję, która pozwala tworzyć wysokiej jakości animacje i filmy, niezależnie od poziomu zaawansowanej wiedzy cyfrowej. Frameforge jest specjalnie zaprojektowany do tworzenia zwiastunów i reklam.

Ponadto użytkownicy mogą stosunkowo łatwo poruszać się po interfejsie oprogramowania, ponieważ wszystkie opcje wyświetlania, takie jak strzałki ruchu, notacje kadrowania ogniskowych i inne, są odpowiednio zorganizowane.

Frameforge obsługuje również funkcje eksportu, a gotowy produkt wideo można pobrać w formacie PowerPoint w celu prezentacji.

Frameforge jest jednym z najdroższych programów do tworzenia scenariuszy na rynku. Nie jest to zaskakujące, ponieważ oprogramowanie zawiera niektóre z najbardziej wyrafinowanych, najlepszych w swojej klasie, funkcji w branży. Oprogramowanie występuje w dwóch wersjach; FrameforgeCore, który jest dostępny za 299,95 USD, i Frameforge 4 Pro, który kosztuje 599 USD.

Niemniej jednak Frameforge jest jednym z najlepszych dostępnych programów do tworzenia scenariuszy i jest wysoce zalecane do tworzenia reklam (reklam) i filmów krótkometrażowych. Nie nadaje się jednak do produkcji animacji.

Pobierz Frameforge Storyboard Studio

 • 2)

  Toon Boom Storyboard Pro

  oprogramowanie scenariuszyToon Boom Storyboard Pro oferuje doskonałe funkcje, aw przeciwieństwie do Frameforge, doskonale nadaje się do produkcji animacji. Jest wiodącym narzędziem do produkcji animacji w branży scenariuszy. To sprawia, że ​​jest to podstawowa opcja scenariuszy większości studiów, do produkcji filmów animowanych.

  Zasadniczo Toon Boom Storyboard Pro to połączenie funkcji szkicowania i animacji, które umożliwiają tworzenie szkiców i łatwe przekształcanie ich w animacje. Masz również możliwość dostosowania funkcjonalności oprogramowania, aby tworzyć sceny odzwierciedlające twoje skrypty. Jest to szczególnie przydatne podczas tworzenia skeczów i filmów krótkometrażowych.

  Ponadto interfejs jest łatwy w nawigacji, a wszystkie funkcje są łatwo dostępne. Jedną z unikalnych funkcji oprogramowania są dynamiczne ruchy kamery, które można wstawić do animacji 3D, aby zapewnić dynamiczny, wszechstronny widok.

  Toon Boom Storyboard, podobnie jak większość scenariuszy, pozwala importować skrypty ze standardowego oprogramowania do pisania skryptów. I odwrotnie, możesz eksportować wyprodukowane sceny i filmy do oprogramowania do prezentacji, takiego jak PowerPoint.

  Toon Boom Storyboard, podobnie jak Frameforge, jest jednym z najdroższych programów do tworzenia scenariuszy na rynku. To idzie za standardową jednorazową opłatą w wysokości 999 USD. Istnieje jednak bardziej przystępna opcja, która wynosi 60 USD miesięcznie.

  W skrócie, Toon Boom Storyboard to zaawansowane oprogramowanie do tworzenia scenariuszy, które oferuje niezliczone funkcje ułatwiające tworzenie wykwintnych treści. Oprogramowanie jest wysoce zalecane do produkcji animacji na najwyższym poziomie.

  Pobierz Toon Boom Storyboard Pro

  • 3)

   Oprogramowanie PowerProduction

   oprogramowanie scenariuszyOprogramowanie PowerProduction to jedno z niewielu programów do tworzenia scenariuszy, które obejmuje każdy aspekt tworzenia scenariuszy. Krótko mówiąc, jest to po prostu jedno z najbardziej wszechstronnych narzędzi do tworzenia scenariuszy na rynku. W świetle tego, to oprogramowanie do tworzenia scenariuszy jest wykorzystywane przez popularne firmy medialne, w szczególności Disney, Netflix, Nickelodeon, Sony Pictures i inne.

   Poza tym to oprogramowanie do tworzenia scenariuszy zawiera zestaw modułów, z których każdy spełnia określone potrzeby. Moduły te to StoryBoard Quick i StoryBoard Artist. Ten pierwszy oferuje szybki sposób projektowania i tworzenia scenariuszy, a także zorganizowaną bibliotekę lokalizacji, postaci i dzieł sztuki.

   StoryBoard Artist, z drugiej strony, oferuje bardziej szczegółowe podejście do scenorysów, zawiera postacie 3D, przejścia między ramami i więcej opcji projektowania. To sprawia, że ​​idealnie nadaje się do pełnych produkcji wideo.

   Ponadto oba moduły oprogramowania, StoryBoard Quick StoryBoard Artist, ma specjalną aplikację mobilną na urządzenia mobilne. Umożliwia to edycję i przeglądanie utworzonych filmów lub animacji w dowolnym miejscu.

   • CZYTAJ TAKŻE: 6 narzędzi do tworzenia niestandardowych miniatur YouTube i uzyskiwania większej liczby wyświetleń

   Jednak oprogramowanie PowerProduction ma różne ceny, a każdy moduł ma określony plan cenowy. W związku z tym StoryBoard Quick jest dostępny w stałej cenie 129,99 USD rocznie, podczas gdy StoryBoard Artist kosztuje 259,99 USD rocznie.

   Niemniej jednak oprogramowanie PowerProduction jest zalecaną opcją do wszechstronnego tworzenia scenariuszy, ponieważ jest wyposażone w praktycznie wszystkie funkcje scenariuszy, które są oferowane łącznie w stosunkowo przystępnej cenie.

   Pobierz oprogramowanie PowerProduction

   4

   Storyboard That

   oprogramowanie scenariuszyStoryboard That to internetowe oprogramowanie do tworzenia scenariuszy, które pozwala na szybkie tworzenie tablic i treści za pośrednictwem platform internetowych. Chociaż nie jest tak kompleksowy, jak inne godne uwagi narzędzia do tworzenia scenariuszy (platforma internetowa), jest tak samo skuteczny jak inne.

   Poza tym Storyboard That jest idealny dla marketerów, którzy chcą tworzyć szybkie i proste scenorysy marketingowe. Jest to możliwe dzięki wbudowanej grafice, która jest przechowywana w bibliotece cyfrowej. Dzięki temu możesz szybko stworzyć wysokiej jakości marketingową scenariusz dowolnego produktu, niezależnie od poziomu wiedzy technicznej.

   Ponadto, jako program internetowy, interfejs oprogramowania jest stosunkowo łatwy w nawigacji, ponieważ każda funkcja jest wstępnie ustawiona i odpowiednio zorganizowana.

   Ponadto Storyboard That oferuje miesięczny bezpłatny okres próbny dla nowych użytkowników. Po okresie próbnym zostaniesz objęty abonamentem w wysokości 10 USD miesięcznie. To sprawia, że ​​jest to jedno z najtańszych programów do tworzenia scenariuszy na rynku.

   Zasadniczo oprogramowanie jest zalecaną opcją dla prostych produkcji scenariuszy, co czyni go idealnym dla małych firm, freelancerów i marketerów.

   Pobierz Storyboard That

   • 5

    Wątek

    oprogramowanie scenariuszyJeśli chodzi o opowiadanie historii z obrazami poprawiającymi wygląd, warto zwrócić uwagę na fabułę, która szczególnie nadaje się dla początkujących z niewielkimi umiejętnościami technicznymi. Jest to funkcja względnie łatwego dostępu do oprogramowania w porównaniu do innych najlepszych programów do tworzenia scenariuszy.

    Plot to internetowe oprogramowanie do tworzenia scenariuszy, które można uruchomić na praktycznie wszystkich systemach operacyjnych, w tym Windows, Linux, Mac i innych. Projekty scenorysów można łatwo wykonywać, rysując ramki i importując je bezpośrednio na platformę.

    Możesz także doktorować sceny za pomocą przeciągania upuść funkcję. Umożliwia to modyfikowanie filmów lub scen, nawet po produkcji.

    Ponadto Fabuła ułatwia proces tworzenia scenariusza i zapewnia, że ​​Twoje filmy (i sceny) są tworzone z optymalną wydajnością. Masz również możliwość importowania szczegółów graficznych (takich jak obrazy) z dowolnego miejsca, aby stworzyć piękne sceny.

    Ponadto, Działka oferuje krótki bezpłatny okres próbny dla nowych użytkowników, po czym zostaną oni objęci abonamentem w wysokości 10 USD miesięcznie. Subskrypcja odblokowuje funkcje premium oprogramowania.

    Jednak fabuła jest specjalnie zbudowana dla początkujących i początkujących w serii scenariuszy. Zawiera specjalne funkcje, które pozwalają szybko i wygodnie tworzyć scenorysy.

    Pobierz działkę

    • 6

     Storyboarder

     oprogramowanie scenariuszyStoryboarder podsumowuje naszą listę najlepszych programów do tworzenia scenariuszy. Obsługuje przyjazny dla użytkownika interfejs, który ułatwia nawigację i łatwość użytkowania. Możesz importować grafikę z Photoshopa i poruszać się w obie strony w obie strony. Narzędzia oferowane przez oprogramowanie pozwalają na precyzję w wizualizacji historii.

     • POWIĄZANE: Twórz niesamowite animowane pliki GIF za pomocą tych 25 świetnych narzędzi [nie są do kitu]

     Ponadto możesz dodawać dialogi, skrypty i inne narzędzia do swojej serii ujęć, aby uzyskać pożądane wyniki. Ponadto Storyboarder udostępnia opcję odtwarzania, która umożliwia wizualizację twoich plansz w pokazach slajdów.

     Wreszcie Storyboarder można pobrać bezpłatnie i można uzyskać dostęp do wszystkich jego funkcji bez żadnych kosztów. Dzięki temu jest bardzo odpowiedni dla freelancerów i wschodzących firm.

     Pobierz Storyboarder

     Czy ostatnio tworzysz scenorysy przy użyciu dowolnego z wyżej wymienionych programów do scenorysów? A może znasz jakieś najlepsze oprogramowanie do tworzenia scenariuszy, które nie znalazło się na naszej liście? Daj nam znać, komentując poniżej.

Link do głównej publikacji