5 najlepszych programów do synchronizacji plików na komputer z systemem Windows 7 do użycia w 2019 roku

Synchronizacja plików i danych między powiązanymi / kompatybilnymi systemami jest zawsze zalecana zespołom, ponieważ zapewnia wielokrotny dostęp do wszystkich niezbędnych plików z jednej lokalizacji.

Daje to zespołom możliwość przyspieszenia procesów pracy poprzez udostępnianie odpowiednich plików za pośrednictwem zsynchronizowanych systemów komputerowych.

W takim przypadku każdy członek zespołu ma dostęp do potrzebnych mu plików bezpośrednio na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym.

Typowe oprogramowanie do synchronizacji plików ma wiele funkcji. Oprócz synchronizacji plików służy również jako trwała opcja tworzenia kopii zapasowych dla użytkowników, eliminując w ten sposób potrzebę specjalnego narzędzia do tworzenia kopii zapasowych plików.

Możesz także udostępniać duże pliki, a także pliki multimedialne, takie jak MP3 (muzyka), Wideo (pliki MP4) i podobne, za pomocą większości programów do synchronizacji.

Wreszcie większość programów do synchronizacji plików wymaga abonamentów miesięcznych / rocznych (płatnych). Kilka innych jest jednak dostępnych za darmo. Przyjrzyjmy się znanemu oprogramowaniu do synchronizacji plików zgodnemu z Windows 7.

5 narzędzi do synchronizacji plików dla systemu Windows 7

1

SyncBack

SyncBack synchronizacja plików

SyncBack to pierwsze oprogramowanie do synchronizacji plików dla systemu Windows 7 na naszej liście. Posiada zestaw unikalnych funkcji, co czyni go jednym z najlepszych.

Oferuje cztery różne wersje, od darmowej do profesjonalnej.

Warto zwrócić uwagę na to, że darmowa wersja oprogramowania została stworzona specjalnie z myślą o osobistych potrzebach, tzn. Nie jest odpowiednia w środowisku biznesowym.

Ponadto SyncBack oferuje funkcję tworzenia kopii zapasowych (plików i folderów), która ułatwia pobieranie plików w razie potrzeby.

Oprogramowanie obsługuje różne usługi przechowywania w chmurze Dysk Google, Azure, DropBox i inne. Jest także kompatybilny z ważnymi serwerami w chmurze, takimi jak FTP, SFTP i FTPS.

Ponadto SyncBack ma prosty interfejs, który jest wyposażony w kreatora wsparcia, który pomaga użytkownikom w łatwym poruszaniu się po rozległej platformie oprogramowania.

Ponadto oprogramowanie zawiera zestaw zaawansowanych opcji konfiguracji, które pozwalają modyfikować niektóre jego funkcje w zależności od potrzeb.

W rzeczywistości jest tak elastyczny, że jest obsługiwany w prawie wszystkich wersjach systemu Windows. Jest to możliwe dzięki stosunkowo niewielkiemu rozmiarowi, dzięki czemu jest obsługiwany w starszych wersjach systemu Windows (PC).

Podsumowując, SyncBack oferuje nowe i darmowe wersje płatne.

Darmowa wersja SyncBack, zebrana z recenzji użytkowników, oferuje więcej korzyści dla użytkowników w porównaniu z darmowymi wersjami innego oprogramowania do synchronizacji.

  • Pobierz teraz pełną wersję SyncBack SE

Szukasz najlepszych narzędzi do przechowywania plików i folderów? Oto nasze najlepsze typy.

2)

GoodSync

oprogramowanie do synchronizacji plików Windows 7GoodSync jest jednym z najlepszych dostępnych narzędzi do synchronizacji plików na rynku. Oprogramowanie jest bardzo elastyczne i można je łatwo dostosować do potrzeb zespołu.

GoodSync obsługuje również przyjazny dla użytkownika interfejs, który wyświetla menu i kluczowe opcje w zorganizowanym, łatwym w obsłudze formacie.

Zazwyczaj GoodSync jest wyposażony w synchronizację co najmniej 2 folderów. Masz jednak możliwość dodania kolejnych folderów do wspólnego portfolio.

Do tych udostępnionych plików mogą łatwo uzyskać dostęp wszyscy zainteresowani (członkowie zespołu) w Twojej firmie.

Ponadto GoodSync daje możliwość połączenia oprogramowania (w systemie Windows 7) ze smartfonem lub tabletem.

Dzięki temu możesz łatwo wykonać kopię zapasową plików ze smartfona (aplikacji, dokumentów, multimediów itp.) Na komputerze (Windows 7), a nawet bezproblemowo importować / eksportować pliki z telefonu do systemu komputerowego.

Ponadto oprogramowanie jest wyposażone w harmonogram, który pozwala ustawić czas i zautomatyzować przesyłanie plików wrażliwych na czas.

Ponadto GoodSync obsługuje wiele popularnych narzędzi do przechowywania w chmurze, takich jak Dysk Google, Dropbox, Azure, Office 365 i inne.

Masz również możliwość połączenia systemu z serwerami SFTP, WebDav i FTP.

Niemniej jednak GoodSync jest dostępny do pobrania za darmo i oferuje się 30-dniową bezpłatną wersję próbną, po której musisz subskrybować jeden z jego płatnych planów subskrypcji.

Pobierz GoodSync

3)

Allway Sync

oprogramowanie do synchronizacji plików Windows 7Allway Sync jest bez wątpienia jednym z najwybitniejszych programów do synchronizacji plików na Windows 7 PC. Zawiera niezliczoną liczbę odpowiednich funkcji, dzięki czemu wyróżnia się jako jedna z najlepszych.

Oprogramowanie obsługuje funkcję synchronizacji w chmurze, dzięki czemu rozmiar i liczba udostępnianych plików są prawie nieograniczone.

Dzięki temu ogromne pliki można łatwo udostępniać z komputera na smartfony (i odwrotnie) oraz z komputera na komputer.

Ponadto Allway Sync używa zautomatyzowanej funkcji do wykrywania i wykonywania drobnych działań, takich jak usuwanie plików ze sparowanych urządzeń.

W takim przypadku po usunięciu pliku ze zsynchronizowanego urządzenia Allway automatycznie usuwa plik z innych podłączonych urządzeń.

Narzędzie do synchronizacji obsługuje również łatwy w obsłudze interfejs. Obsługuje aż trzydzieści opcji językowych dla swoich różnorodnych kulturowo klientów.

Ponadto Allway Sync pozwala zsynchronizować system z urządzeniami wymiennymi (dyski flash, dyski pamięci itp.). Obsługuje również narzędzia do przechowywania w chmurze, takie jak Dropbox, Dysk Google i inne.

Wreszcie Allway Sync ma darmową wersję, specjalnie zaprojektowaną dla pojedynczych użytkowników. Jednak jego wersja Pro, która ma służyć firmom i zespołom, jest płatnym planem.

Pobierz Allway Sync

Aby efektywnie korzystać z narzędzia do synchronizacji, potrzebujesz oprogramowania do zmiany nazw plików! Wybierz jedną z naszej nowej listy!

4

Resilio Sync

oprogramowanie do synchronizacji plików Windows 7Resilio Sync różni się od innych narzędzi do synchronizacji pod względem wzorca operacyjnego. Oprogramowanie wykorzystuje proces synchronizacji peer-peer, co czyni go wyjątkowym jako jedno z najlepszych dostępnych narzędzi.

Poza tym Resilio Sync zyskał na znaczeniu w ciągu ostatnich kilku lat. Obecnie jest szeroko stosowany jako oficjalne narzędzie do synchronizacji plików w ponad stu firmach na całym świecie.

Oprogramowanie do synchronizacji plików dla systemu Windows 7 PC jest oparte na technologii „BitTorrent”, która ułatwia szybsze połączenie i pozwala oprogramowaniu obsługiwać ogromne rozmiary danych.

Dzięki funkcji synchronizacji peer-to-peer, Resilio jest chroniony przed problemem przeciążenia serwera centralnego, spowodowanego ograniczeniami pamięci.

Resilio Sync obsługuje także połączenia z usługami w chmurze, takimi jak Azure, AWS, Blob Storage i inne. W rzeczywistości jest to kompatybilne pliki, które mogą być współużytkowane przez różne urządzenia; Komputery osobiste, telefony i tablety.

Wreszcie Resilio Sync oferuje bezpłatną wersję, która ma ograniczone funkcje. Aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji, użytkownicy muszą dokonać aktualizacji do wersji Pro.

Jeśli jesteś właścicielem firmy działającej na poziomie peer-to-peer, Resilio Sync jest najlepszym rozwiązaniem.

Pobierz Resilio Sync

5

Nawzajem

ViceVersa oferuje jedne z najbardziej wyrafinowanych i aktualnych funkcji synchronizacji dostępnych. Udostępnia niezawodne funkcje synchronizacji i tworzenia kopii zapasowych, które umożliwiają porównywanie plików i replikowanie folderów docelowych.

ViceVersa działa na intuicyjnym, przyjaznym dla użytkownika interfejsie, który zapewnia widok obok siebie wszystkich funkcji i udostępnianych plików.

Zazwyczaj ViceVersa pozwala zaplanować procesy synchronizacji, takie jak udostępnianie plików wrażliwych na czas i tak dalej. Ponadto oprogramowanie obsługuje różne połączenia i opcje, takie jak odpowiednio LAN (sieć lokalna) i zewnętrzne urządzenia pamięci masowej.

ViceVersa Pro jest opłacalna i oferuje elastyczne plany cenowe. Otrzymasz wstępny 30-dniowy bezpłatny okres próbny, po którym zostaniesz objęty płatnym abonamentem, w zależności od wielu czynników.

Pobierz ViceVersa

Chcesz inne opcje? Sprawdź tę listę, aby wybrać najlepsze narzędzie do tworzenia kopii zapasowych plików, które Ci odpowiada!

Czy korzystałeś z oprogramowania do synchronizacji plików na komputerze z systemem Windows 7? Skomentuj poniżej, aby podzielić się swoimi doświadczeniami.

Link do głównej publikacji