6 najlepszych programów do publikowania e-booków dla systemu Windows

E-książki są obecnie dużą alternatywą dla książek drukowanych, ponieważ branża wydawnictw cyfrowych znacznie się rozwinęła, odkąd Amazon uruchomił Kindle. Możesz je otworzyć za pomocą różnych urządzeń e-czytników, a książki elektroniczne mogą zawierać audio, wideo i inne media. Zalety samodzielnego publikowania e-książek są oczywiste, ponieważ nie wiążą się one z żadnymi kosztami drukowania.

Oprogramowanie do publikowania e-booków, inaczej twórcy e-booków, umożliwiają użytkownikom konfigurowanie i formatowanie e-booków, e-komiksów, e-magazynów i innych elementów. Twórcy e-booków przekształcają również różne formaty dokumentów w pliki e-booków do dystrybucji online. To jedne z najlepszych programów do publikowania e-booków dla systemu Windows.

Narzędzia do publikowania e-booków na komputerach z systemem Windows

1

PDF do katalogu Flash (zalecane)

pdf do oprogramowania katalogu flash

Jeśli chcesz tworzyć i publikować naprawdę wspaniałe ebooki lub katalogi w tym zakresie, to katalog PDF do Flash jest właściwym narzędziem dla Ciebie.

To oprogramowanie pozwala tworzyć katalog internetowy flash i ebooki z wykorzystaniem dokumentów PDF. Możesz także wstawiać do stron hiperłącza, logo i obrazy ikon, co jest bardzo przydatną funkcją.

Podoba nam się ten produkt, ponieważ obsługuje pełną personalizację. Możesz dodać dźwięki tła, obrazy tła (w tym animowane tła), niestandardowe przyciski nawigacyjne, nazwać je i dostarczyć plik PDF do katalogu Flash. Narzędzie oferuje również bezpłatne motywy na te momenty, w których brakuje Ci pomysłów.

Znalezienie informacji, których szukasz, jest niezbędne podczas czytania dowolnego materiału pisanego. Z tego powodu katalog PDF do Flash pozwala importować zakładki i dodawać lub edytować własne zakładki, aby czytelnicy mogli łatwo przeglądać Twój materiał.

Jeśli jesteś ciekawy, możesz pobrać Flash Catalog Maker i wypróbować oprogramowanie.

  • Kup teraz Flash Catalog Maker i eBook Publisher

2)

Ultimate Ebook Creator (sugerowany)

oprogramowanie do publikowania ebooków

Ultimate Ebook Creator to oprogramowanie do publikowania e-booków, za pomocą którego można skonfigurować e-książki Amazon MOBI, EPUB i PDF. Oprogramowanie jest kompatybilne z platformami Windows od XP do 10, a jego cena detaliczna wynosi 67 USD w witrynie wydawcy.

Jednak wersja CD UEC jest dostępna za 39,99 USD na Amazon. Użytkownicy komputerów Mac mogą również korzystać z Ultimate Ebook Creator z emulatorem systemu Windows.

Ultimate Ebook Creator posiada wiele narzędzi i opcji do tworzenia e-booków, cyfrowych przewodników i książek z obrazkami. Użytkownicy UEC mogą importować manuskrypty MS Word i PDF i konwertować je do formatów plików e-booków. Zawiera wbudowany edytor, w którym można wstawiać obrazy, tekst, hiperłącza, tabele, zakładki oraz osadzać audio i wideo w e-bookach.

Edytor może również automatycznie generować spis treści i tłumaczyć książki na ponad 80 języków. Ponadto UEC pozwala użytkownikom dodawać ikony brandingu do e-booków, ustalać dla nich okresy próbne i łączyć się z punktami wydawniczymi e-booków.

  • Kup teraz na Amazon

3)

Scrivener

Scrivener to oprogramowanie do publikowania e-booków dla platform Windows, macOS i iOS. To elastyczne oprogramowanie do generowania treści, które prawdopodobnie ma wszystkie opcje i narzędzia potrzebne do skompilowania e-książek.

Scrivener na Windows sprzedaje za 40 USD, a możesz wypróbować 30-dniową wersję próbną, naciskając przycisk Pobierz darmową wersję próbną przycisk na tej stronie internetowej.

Edytor Scrivener zawiera obszerne opcje edycji i formatowania tekstu. Bogaty w funkcje edytor tekstu pozwala użytkownikom dodawać tabele, punkty wypunktowane, zdjęcia, niestandardowe style czcionek i przypisy do swoich e-booków.

Ponadto dzięki temu oprogramowaniu możesz umieszczać wideo, audio i grafikę w swoich e-książkach. Scrivener zawiera także nowatorską tablicę korkową lub tablicę korkową, za pomocą której można organizować karty indeksowe streszczeń książek elektronicznych.

Po ukończeniu książki możesz ją wyeksportować do różnych formatów e-booków, takich jak EPUB lub MOBI, za pomocą narzędzia do kompilacji oprogramowania.

    — Pobierz teraz na Amazon

  • Przeczytaj także: 10 najlepszych konwerterów eBooków na komputery z systemem Windows

4

eBook Maestro

EBook Maestro to twórca e-booków, który umożliwia konfigurację plików wykonywalnych e-booków. Oprogramowanie ma bezpłatną, standardową i profesjonalną wersję, które obecnie kosztują 12,95 USD i 19,95 USD. Możesz tworzyć niekomercyjne e-książki w wersji darmowej oraz komercyjne książki cyfrowe w eBook Maestro Standard lub Pro. Kliknij Pobierz teraz na tej stronie, aby dodać darmowy eBook Maestro do systemu Windows.

EBook Maestro to wszechstronny pakiet, który umożliwia użytkownikom konfigurowanie cyfrowych e-książek, czasopism, prezentacji, albumów, przewodników, komiksów i nie tylko. Najbardziej zauważalną nowością oprogramowania jest kompilator, który konwertuje strony HTML w wykonywalne aplikacje e-booków, które przypominają miniaturowe przeglądarki.

Oprogramowanie eBook Maestro zawiera również wiele szablonów HTML na swojej stronie internetowej, dzięki którym można szybciej skonfigurować e-książki. Ponadto oprogramowanie to umożliwia konfigurowanie haseł, ustalanie okresów próbnych i tworzenie brandingu ikon dla e-booków.

  • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów do zarządzania ebookami na komputer z systemem Windows 7, 10

5

Kaliber

Calibre to oprogramowanie do katalogowania i publikowania e-booków dla 32- i 64-bitowych platform Windows, Linux i macOS. W związku z tym za pomocą tego oprogramowania można zarówno skonfigurować e-książki, jak i skatalogować je w bazie danych. Jest to darmowy pakiet, który można pobrać, klikając ikonę Windows na tej stronie internetowej. Calibre ma również wersję przenośną, którą można dodać do napędu USB.

Po pierwszym otwarciu Calibre może wydawać się bardziej oprogramowaniem do katalogowania niż twórcą e-booków. Calibre umożliwia jednak również konwersję manuskryptów ODT, DOCX, PDF, HTML, TXT i RTF na wiele formatów e-booków.

Możesz przekonwertować plik wejściowy na EPUB, MOBI, LIT, PDB, LRF, PDF, HTMLZ i inne formaty książek cyfrowych. Oprogramowanie ma wbudowany edytor, za pomocą którego użytkownicy mogą edytować formatowanie e-booków, dodawać spis treści, renderować zdjęcia i projektować okładki.

Ponadto Calibre zawiera własną przeglądarkę e-booków, za pomocą której można wyświetlić podgląd wszystkich podstawowych formatów e-booków.

  • Przeczytaj także: Jak ustawić Microsoft Edge, aby czytał na głos twoje eBooki

6

Pieczęć

Sigil to twórca e-booków typu open source, który można uruchamiać na platformach Windows i Mac. Oprogramowanie to zaawansowany edytor e-booków EPUB, który ma wiele opcji i narzędzi do edycji układów cyfrowych książek.

Możesz zapisać 32-bitowy instalator oprogramowania, klikając Sigil-0.9.7-Windows-Setup.exe na dole tej strony. Kliknij Sigil-0.9.7-Windows-x64-Setup.exe aby pobrać 64-bitowy instalator systemu Windows.

Sigil ma intuicyjny edytor WYSIWYG, który pozwala użytkownikom dodawać okładki, audio, wideo, indeksy i spis treści do e-booków. Edytor oprogramowania zapewnia liczne opcje formatowania umożliwiające dodawanie indeksu górnego, indeksu dolnego, różnych nagłówków, efektów przekreślenia, tabel i hiperłączy do e-książek.

Prawdziwym pięknem Sigil jest podzielony tryb przeglądania, który umożliwia przeglądanie zarówno układu e-booka, jak i kodu źródłowego obok siebie. Oprogramowanie obejmuje również Widok kodu aby użytkownicy Sigil mogli edytować składnię plików EPUB.

To sześć najlepszych programów dla systemu Windows, za pomocą których możesz złożyć e-booka do dystrybucji internetowej na Amazon, Barnes Szlachetne, smashwords itp.

Należy pamiętać, że istnieją również internetowe usługi tworzenia e-booków, z których można korzystać w przeglądarkach. Lucidpress, Pressbooks i Createspace to trzy usługi publikowania e-booków, za pomocą których można skonfigurować e-booka.

Link do głównej publikacji