6 najlepszych programów do animacji 3D na komputery z systemem Windows [LISTA 2019]

Jeśli szukasz mocnego Oprogramowanie do animacji 3D na PC trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule wymienimy najlepsze narzędzia do animacji 3D, których możesz użyć do uwolnienia wyobraźni.

Więcej informacji o animacji komputerowej 3D

Animacja komputerowa to proces generowania animowanych obrazów przy użyciu grafiki komputerowej. Koncepcja animacji komputerowej jest cyfrowym następcą technik poklatkowych z wykorzystaniem modeli 3D i animacji klatek do ilustracji 2D.

Aby stworzyć film animowany, rozwija się iluzja ruchu, a obraz jest wyświetlany na ekranie komputera i wielokrotnie zastępowany nowym obrazem, który jest do niego podobny i tak dalej.

Tę samą technikę osiąga telewizja, a także filmy.

Animację komputerową można opracować za pomocą komputera i oprogramowania do animacji. Animacja ożywi wszystko, pokazując jej ruch, a animacja 3D stworzy obraz, który wygląda jak prawdziwy dla każdego, kto go ogląda.

Sprawienie, by sztuczne przedmioty wyglądały realnie przez ich ruch nie jest łatwym zadaniem. Ruch obiektu jest bardzo trudnym i bardzo złożonym zadaniem. Na szczęście oprogramowanie do animacji może to znacznie ułatwić.

To powiedziawszy, przedstawiamy 4 najfajniejsze programy animacyjne na komputer z systemem Windows.

Często zadawane pytania dotyczące oprogramowania do tworzenia animacji 3D

Przed wybraniem narzędzia do animacji (zwłaszcza jeśli jesteś początkującym), musisz wiedzieć, jakie są najważniejsze funkcje, które musi on posiadać. Odpowiemy na pytania, takie jak:

 • Jak wybrać oprogramowanie do animacji 3D?
 • Czy te narzędzia obsługują szkicowanie 2D?
 • Czy mogę użyć osi czasu klatki kluczowej?
 • Czy oprogramowanie do animacji 3D zapewnia funkcję przechwytywania ruchu?
 • Czy mogę je znaleźć w wolnym dostępie?
 • Czy mają wsparcie dedykowane początkującym?
 • Jaką animację mogę stworzyć?

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do animacji 3D na PC?

OcenaDarmowe / płatneObsługiwane 2D3DOś czasu klatki kluczowejPrzechwytywanie ruchuWsparcie dla początkujących
Mikser4Wolnytaktaktaktak
Cinema 4D Studio4.5Płatny (ma okres próbny)taktaktakNie
Aurora 3D Animation maker4.5PłatnytaktakNietak
Autodesk Maya4Płatny (ma okres próbny)taktaktaktak
Mixamo3.5Płatny (bezpłatna rejestracja)taktakNietak

Najlepsze darmowe oprogramowanie do animacji 3D dla systemu Windows 10

1

Daz3D Studio (zalecane)

okno sceny studio daz3d

Daz3D to potężne narzędzie do tworzenia animacji i scen poprzez manipulowanie ustawieniami modelu. Umożliwia korzystanie z modeli ludzi, pojazdów, zwierząt i obiektów.

Musisz tylko wybrać swoje modele, wybrać potrzebne akcesoria i rozpocząć tworzenie cyfrowych animacji.

Sprawdź ten artykuł z najlepszymi narzędziami do animacji opartymi na przeglądarce dla systemu Windows 10.

Musisz wiedzieć od samego początku, że nie możesz tworzyć własnych modeli, ale jest tak wiele funkcji w modelowaniu i modelowaniu szczegółów, że nawet nie poczujesz różnicy między Daz3D a oprogramowaniem do modelowania 3D.

Nawet jeśli modele są „martwe” na pierwszy rzut oka, wystarczy umieścić na scenie odpowiednie szczegóły, a będzie to arcydzieło sztuki.

Chociaż Daz3D nie jest najlepszym oprogramowaniem dla początkujących, nie jest trudno go przyswoić i przyzwyczaić się do jego funkcji i możliwości.

Poza tym na Youtube możesz znaleźć kilka samouczków, które pomogą Ci zapoznać się z tym generatorem animacji 3D. Kilka dni samouczków i zostaniesz przyszłym profesjonalnym animatorem 3D!

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników mamy dobrą wiadomość: możesz użyć modeli Daz3D w Photoshopie i ZBrush, aby dostosować figury 3D. Możesz użyć tej funkcji za darmo, pobierając darmowe wtyczki, takie jak GoZ.

 • Uzyskaj bezpłatną wersję Daz3D Studio

2)

Mixamo

animacja mixamo 3D

Być może nie słyszałeś o Mixamo do tej pory, ale jesteśmy pewni, że „Adobe” dzwoni za ciebie. Mixamo to niszowe oprogramowanie do animacji 3D, które należy do rodziny Adobe.

Jeśli szukasz niezawodnego narzędzia do tworzenia animowanych postaci 3D, to Mixamo jest właściwym wyborem dla Ciebie. Najlepsze jest to, że do korzystania z tego oprogramowania nie jest wymagana znajomość 3D.

Mixamo oferuje ogromną bibliotekę animacji, z której możesz wybierać. Na przykład nie ma potrzeby animowania każdego kroku, jaki wykonuje twoja postać. Po prostu przejdź do sklepu Mixamo i uzyskaj odpowiednią animację dla swoich potrzeb.

Gdybyśmy użyli tylko dwóch słów do opisania Mixamo, byłyby to „efektywność czasowa”.

Wystarczy użyć kilku markerów, a narzędzie natychmiast obliczy masy skórki, dostosuje kości i inne cechy wizualne.

Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do oficjalnej strony Mixamo.

 • Zarejestruj się w Mixamo

Najlepsze oprogramowanie do animacji 3D dla systemu Windows 10 (wersja płatna)

A teraz zobaczmy, jakie są najlepsze płatne wersje oprogramowania do animacji 3D dostępne na rynku.

Narzędzia te zapewniają dodatkowe funkcje i opcje w porównaniu do bezpłatnego oprogramowania wymienionego powyżej.

3)

Mikser

Mikser to darmowy pakiet do tworzenia 3D typu open source. Obsługuje cały potok 3D, w tym takielunek, modelowanie, symulację, animację, kompozycję i śledzenie ruchu, edycję wideo i tworzenie gier.

Jest to projekt publiczny i jest realizowany przez setki ludzi z całego świata, przez profesjonalistów i hobbystów, studia i indywidualnych artystów, studentów, naukowców, animatorów, ekspertów VFX, artystów gier i tak dalej.

Blender ma wbudowany potężny silnik śledzący ścieżkę prostą o nazwie Cycles, który oferuje fantastyczne realistyczne renderowanie: renderowanie CPU i GPU, podgląd rzutni w czasie rzeczywistym, wsparcie renderowania VR, shadery PBR i obsługę oświetlenia HDR.

Blender oferuje szeroką gamę narzędzi do modelowania, które bardzo ułatwiają przekształcanie, tworzenie i edytowanie modeli.

Jesteś reklamodawcą? Oto najlepsze narzędzia do animacji dla Ciebie!

Program oferuje następujące funkcje: Pełna obsługa N-Gon, Przesuw krawędzi, Wypełnienie, Wypełnienie siatki i mostka i wiele innych, Zaawansowane narzędzia i pędzle do rzeźbienia, Multi-rozdzielczość i dynamiczny podział, Malowanie 3D za pomocą teksturowanych pędzli i maskowania, Skrypty Pythona narzędzia i dodatki.

Blender zawiera także gotowe do produkcji śledzenie kamery i obiektów, które pozwoli ci importować materiał, śledzić go, maskować obszary i widzieć ruchy kamery na żywo w scenie 3D.

Ze względu na różne właściwości Blender jest używany do różnych filmów krótkometrażowych, reklam, filmów fabularnych i seriali telewizyjnych.

Za pomocą oprogramowania możesz teraz rysować 2D w 3D, a rysowanie prosto w rzutni 3D ma wiele sensu i zapewnia niezrównaną swobodę przepływu pracy dla twórców opowieści i artystów 2D.

Blender ma elastyczny interfejs kontrolowany w języku Python, a układ, rozmiar, czcionki i kolory można bardzo łatwo dostosować. Możesz korzystać z setek dodatków przez społeczność lub możesz tworzyć własne, używając API Blendera w Pythonie.

Możesz także zapisać się do Blender Cloud, a za 9,90 USD miesięcznie otrzymasz ponad 100 godzin wysokiej jakości szkolenia, wszystkie samouczki i otwarte filmy oraz ekskluzywny wgląd w produkcję i instrukcje.

 • Uzyskaj członkostwo w Blender Cloud

4

Cinema 4D Studio

Cinema 4D Studio to kolejne najlepsze oprogramowanie do animacji, za pomocą którego można łatwo tworzyć zestawy postaci i zaawansowaną animację postaci za pomocą wielu narzędzi.

Cinema 4D jest bardzo łatwa do nauczenia, a także przekonująca. To naprawdę idealny pakiet dla wszystkich artystów 3D, którzy chcą osiągnąć zapierające dech w piersiach rezultaty tak szybko, jak to możliwe i bezproblemowo.

Wszyscy początkujący i doświadczeni specjaliści będą mogli skorzystać z szerokiej gamy narzędzi i funkcji programu, aby osiągnąć niesamowite rezultaty.

Jeśli lubisz anime, to spójrz na najlepsze oprogramowanie do animacji do anime na Windows 10.

Niezawodność oprogramowania sprawi, że będzie to idealna aplikacja do wymagającej szybkiej produkcji 3D, a dostępny jest szereg atrakcyjnych cenowo pakietów oprogramowania, które zaspokoją wszelkie potrzeby artysty.

Możesz rozpocząć pracę z oprogramowaniem od razu i szybko tworzyć fajne wyniki. Intuicyjny i prosty interfejs oprogramowania ułatwia początkującym wskoczenie na środek oprogramowania i przejęcie kontroli.

Nigdy nie przestaje zadziwiać także profesjonalnych użytkowników, a wiele samouczków i globalna społeczność są niezbędne, aby wprowadzić początkujących w profesjonalny poziom.

Wszystkie nowe funkcje programu działają intuicyjnie i są dokładnie tym, czego potrzebują użytkownicy. Układ Cinema 4D można również łatwo dostosować do potrzeb użytkownika.

Stabilność programu jest świetna, a wszystkie nowe funkcje i funkcje są testowane przed ich wydaniem.

Programiści regularnie wypuszczają bezpłatne dodatki Service Pack, które zoptymalizują oprogramowanie i pozwolą twórcom reagować na zmiany w sterownikach i systemach operacyjnych tak szybko, jak to możliwe.

Elastyczność w zakresie zmian wprowadzanych w ostatniej chwili jest ważna bez względu na projekt, nad którym pracujesz.

Cinema 4D oferuje wiele opcji pracy nieniszczącej: modelowanie parametryczne, shadery proceduralne, tekstury i wiele innych.

System Cinema 4D Take pozwala zapisywać i zarządzać wieloma wersjami sceny w jednym pliku!

Możesz kupić Cinema 4D Studio od Maxon.

 • Kup Cinema 4D

5

Aurora 3D Animation Maker

Aurora 3D Animation Maker jest jednym z najlepszych programów do animacji i oferuje szeroki zakres funkcji.

Oprogramowanie pozwoli użytkownikom tworzyć przyciągające wzrok animacje 3D, które przekształcą Twoje logo lub tekst w oryginalne i niesamowite dzieła.

Otrzymasz możliwość kontrolowania wszystkich aspektów animacji, w tym szybkości odtwarzania, długości animacji i innych.

Możesz utworzyć własne animacje tytułów filmowych dla Internetu i filmów w ciągu kilku minut. Nie potrzebujesz nawet opanowania podstaw projektowania 3D.

Szukasz najlepszego oprogramowania do animacji dla dzieci? Sprawdź tę listę za pomocą naszych najlepszych ofert.

Będziesz mieć możliwość korzystania z następujących funkcji i elementów: animacja klatki kluczowej, ponad 3000 symboli i import SVG, ponad 60 profesjonalnych szablonów projektów, ponad 60 dodatkowych czcionek TrueType, ponad 80 stylów obiektów, jedno kliknięcie, aby zastosować efekty animowane (10+ ), Jedno kliknięcie, aby dodać obiekt 3D (ponad 200 szablonów), Eksportuj animację do filmu HD lub SD, SWF (Windows), animację GIF lub sekwencję obrazów.

Korzystając z oprogramowania do animacji 3D Aurora, możesz uzyskać najlepsze wyniki. Powinieneś wiedzieć, że projektowanie stron internetowych to coś więcej niż tylko wybór odpowiedniego układu i grafiki.

Będziesz potrzebować efektownych obrazów, które przyciągną uwagę odbiorców.

Aurora 3D Animation Maker pozwala tworzyć niesamowite animacje 3D, które przeniosą Twoje logo i teksty na zupełnie nowy poziom.

Oprogramowanie pozwoli Ci tworzyć nieograniczone specjalne efekty animacji i będziesz mógł posunąć się tak daleko, jak tylko pozwala na to Twoja kreatywność.

Wyobraź sobie, jak byłoby zastosować efekty cząsteczkowe do symulacji fajerwerków, dymu, śniegu, płomienia lub pustki przestrzeni.

Lub użyj efektów ruchu, takich jak Linear, Quad, Cubic i Quit, aby dodać choreografię, taką jak odbicie i zwroty akcji.

Gdy jesteś absolutnie zadowolony z końcowego rezultatu, Aurora 3D Animation Maker ułatwia włączenie animacji do strony internetowej, dając ci opcje eksportu jako wideo, Flash, animowany GIF lub jako sekwencję obrazów.

Aurora 3D Animation Maker to jedno z najlepszych fajnych tekstów 3D, animacji logo i narzędzia do tworzenia tytułów wideo 3D.

Możesz kupić Aurora 3D Animation Maker z oficjalnej strony narzędzia.

 • Pobierz Aurora 3D Animation Maker

6

Autodesk Maya

Autodesk Maya jest jednym z najlepszych dostępnych programów do animacji 3D. Za pomocą tego oprogramowania będziesz mógł tworzyć i rozwijać sceny 3D, gry, osoby i filmy.

Oprogramowanie ma kilka fajnych funkcji, które nie są skomplikowane i dzięki czemu program jest idealny do modelowania, animacji i kolorowania.

Szukasz najlepszego oprogramowania do animacji dla początkujących? Spójrz na ten artykuł.

Za pomocą Arnolda RenderView można wyświetlać zmiany scen w czasie rzeczywistym, w tym oświetlenie, materiały i kamerę.

Możesz także tworzyć złożone efekty proceduralne i animacje z instancjami obiektów, a będziesz mógł dokonywać edycji animacji na wysokim poziomie za pomocą nieniszczącego, nieliniowego edytora opartego na klipach.

Intuicyjne narzędzia do pielęgnacji oparte na szczotkach zapewniają większą kontrolę i dokładność podczas stylizacji oraz upiększania włosów i sierści.

Deweloperzy dodali ostatnio do oprogramowania szereg nowych funkcji. Ulepszenia prędkości sprawią, że Twoje sceny będą działały znacznie szybciej, a teraz możesz tworzyć powierzchnie oceanów za pomocą fal.

Możesz także szybko renderować i zarządzać złożonymi scenami oraz generować szablony do konfigurowania ujęcia w celu łatwego ponownego użycia. Teraz możesz łatwiej i szybciej dostroić swoje postacie i animację.

Za pomocą oprogramowania możesz tworzyć branding, sekwencje tytułów, latające logo i więcej projektów wymagających tekstu. Możesz także importować i / lub kopiować / wklejać pliki SVG do programu.

Udoskonalenia lusterek i ulepszenia symetrii narzędzi znacznie ułatwią modelowanie symetryczne, a modele rzeźby i kształtu są teraz bardziej artystyczne i intuicyjne.

Użytkownicy mogą przyspieszyć swoją wydajność dzięki interaktywnemu przepływowi pracy.

Maya pozwala pracować w środowisku o wyższej wierności, a środowisko o wyższej wydajności do edycji zasobów i obrazów jest krótkotrwałe.

Oprogramowanie do animacji Autodesk Maya można kupić w firmie Autodesk. Dostępny jest również 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

 • Kup Autodesk Maya

Jeśli masz umysł twórczy, skorzystaj z jednego z 6 wymienionych powyżej programów, aby stworzyć wspaniałe animacje 3D.

Podczas gdy pierwszych 5 jest naprawdę potężnych i niezwykle wszechstronnych, ostatni na twojej liście, Mixamo jest świetnym niszowym narzędziem do animacji, którego możesz użyć do tworzenia animacji postaci 3D.

Jeśli masz inne pytania na temat tych produktów lub może znasz inną dobrą alternatywę, podziel się nimi w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji