6 najlepszych programów antywirusowych do ochrony routera do zainstalowania w 2019 roku

Zwiększona wzajemna łączność między urządzeniami, takimi jak komputery, telefony, tablety i routery w sieci, ma swoje zalety i wyzwania w równym stopniu.

Dzisiejsze zagrożenia nie tylko atakują twoje urządzenia, ale również coraz częściej atakują routery.

Na całym świecie istnieje wiele doniesień o tym, że ludzie nie mogą połączyć się z Internetem, ponieważ cyberprzestępcy zaatakowali swoje routery z powodu zidentyfikowanych luk w zabezpieczeniach.

Sytuacja bezpieczeństwa routera nie uległa poprawie w ciągu ostatnich dwóch lat, ponieważ coraz więcej przypadków routerów atakowanych i wykorzystywanych do przeprowadzania ataków jest obserwowanych i odczuwanych na całym świecie.

To po prostu pokazuje, jak wielkim problemem jest brak zabezpieczenia routera, ponieważ osoby atakujące włamują się na inne urządzenia po uzyskaniu dostępu do routera, aby wykorzystać przepustowość i uzyskać dostęp do danych i innych urządzeń w sieci.

Aby walczyć z tym zagrożeniem, potrzebujesz najlepszego programu antywirusowego do ochrony routera, a my mamy jedne z najlepszych opcji do wyboru tutaj.

Najlepszy program antywirusowy do ochrony routera w 2018 roku

1

Bitdefender (zalecany)

program antywirusowy dla routera

Dzięki Bitdefender BOX 2, sprzętowi, który chroni wszystkie urządzenia z dostępem do Internetu, niezależnie od tego, czy jest to komputer, telefon, tablet, konsola do gier czy smart TV, możesz mieć pewność, że router jest w dobrych rękach.

Ten antywirus z ochroną routera wykorzystuje BOX, który jest wyposażony w antymalware, antyphishing, skanowanie w poszukiwaniu oszustw i stałe monitorowanie urządzeń w sieci, jednocześnie sprawdzając odpowiednie informacje o ich stanie lub lokalizacji.

Korzyści obejmują ochronę urządzeń w sieci domowej, nawet gdy są one poza siedzibą, zarządzanie aktywnością wielu urządzeń, ochronę hasłem, ochronę przeglądania sieci, udzielanie gościom dostępu do zabezpieczonej sieci i ochronę przed zagrożeniami online.

Wraz z wydaniem Bitdefender BOX 2 możesz zabezpieczyć jeszcze więcej urządzeń z dostępem do Internetu, w tym Kindle lub inteligentne termostaty, szczególnie w dobie Internetu Rzeczy i powiązanych zabezpieczeń.

BOX drugiej generacji Bitdefender to inteligentne domowe centrum bezpieczeństwa cybernetycznego z ochroną, która rozciąga się na publiczne sieci Wi-Fi lub sieci komórkowe, dzięki czemu Twoje urządzenia są objęte zasięgiem, gdziekolwiek jesteś.

Potężne funkcje BOX 2 obejmują skanowanie stron internetowych, ocenę podatności (na żądanie), wykrywanie urządzeń i anomalii, zapobieganie exploitom, brutalną siłę i ochronę wrażliwych danych i wiele więcej.

    — Kup Bitdefender BOX 2 z oficjalnej strony firmy

  • Przeczytaj także: 5 najlepszych rozwiązań antywirusowych i antymalware IoT

2)

BullGuard

program antywirusowy dla routera

Ten wielokrotnie nagradzany program antywirusowy do ochrony routerów niedawno nabył Dojo Labs, pioniera inteligentnego bezpieczeństwa w domu, który doprowadził do Dojo by BullGuard — zintegrowane rozwiązanie bezpieczeństwa inteligentnego domu, które bezproblemowo chroni prywatność i bezpieczeństwo danych, urządzeń, domu i rodziny — z całodobowym monitorowaniem zagrożeń.

Dojo by BullGuard jest łatwy w obsłudze i konfiguracji, przenośny i zapewnia potężne zabezpieczenia routera przed podejrzanymi zachowaniami w aktywności sieciowej, aby zabezpieczyć podłączone do niego urządzenia.

To inteligentne rozwiązanie bezpieczeństwa w domu obejmuje sprzęt Dojo — mały czarny „kamyk” z pierścieniami światła, które oświetlają jeden z trzech kolorów (czerwony, zielony lub żółty), gdy wykrywa jakąkolwiek aktywność w sieci.

Aplikacja Dojo na smartfony umożliwia użytkownikom interakcję z kamykiem Dojo za pomocą intuicyjnego interfejsu wiadomości, który monituje o zezwolenie lub blokowanie aktywności sieciowej i informuje ich o potencjalnych zagrożeniach.

Wreszcie, technologia sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego Dojo napędza silnik cyberbezpieczeństwa na platformie chmurowej, która stale analizuje wzorce urządzeń i usług, aby zapewnić ochronę prywatności z czasem.

Zdobądź BullGuard Dojo

3)

Panda

program antywirusowy dla routera

Ten program antywirusowy do ochrony routera zabezpiecza sieć za pomocą Panda GateDefender Integra eSeries, zunifikowanego urządzenia zabezpieczającego na obwodzie, do ochrony przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami i jest dostępne z chmury.

Zapewnia pełną ochronę bramy internetowej, elastyczną łączność i zarządzanie za pomocą jednego i łatwego w użyciu interfejsu, a także zwiększa produktywność firmy.

Funkcje obejmują zaporę ogniową, oprogramowanie antymalware, filtry antyspamowe, filtry sieciowe i treści, VPN, Hotspot, wiele technologii połączeń w celu uzyskania dostępu do Internetu i sieci firmowej, a także system zapobiegania włamaniom zapobiegający atakom włamaniowym.

Zdobądź Panda GateDefender

  • Przeczytaj także: 5 najlepszych antywirusów offline, aby zabezpieczyć komputer w 2018 roku

4

Avast

program antywirusowy dla routera

Ten wiodący program antywirusowy do ochrony routera jest dostarczany wraz z programem Avast Home Network Security Scan z inspektorem Wi-Fi.

Skan Avast Home Network Security, zawarty w programie antywirusowym Avast Free, wykrywa, czy port TCP routera jest otwarty i dostępny z zewnątrz, co czyni go podatnym na ataki.

Inspektor Wi-Fi skanuje sieć w poszukiwaniu luk w zabezpieczeniach, jednocześnie identyfikując potencjalne problemy bezpieczeństwa, które otwierają drzwi przed wieloma zagrożeniami. Sprawdza także stan sieci, podłączone do niej urządzenia i ustawienia routera, pomagając zabezpieczyć ją przed atakami próbującymi uzyskać do niej dostęp lub niewłaściwie wykorzystującymi twoje dane osobowe.

Inspektor Wi-Fi ujawnia słabe lub domyślne hasła do administrowania Wi-Fi i routerem, podatności oprogramowania układowego routera, nieszyfrowane i niezabezpieczone sieci bezprzewodowe, przejęcie DNS na urządzeniach i routerach, a także otwarte porty sieciowe do zdalnego dostępu lub Telnet, między innymi .

Pokazuje również wyniki skanowania na ekranie z panelami dla urządzeń, routera, wszelkich wykrytych urządzeń, szczegóły takie jak adres IP lub MAC, dostawca, model i nazwa DNS, a także uruchomione usługi i powiązane porty sieciowe.

Bezpieczeństwo Avast Home Network zapewnia alerty, takie jak infekcja routera, i łatwy dostęp do routera z Internetu.

Uzyskaj Avast Home Network Security

  • Przeczytaj także: 6 najlepszych programów antywirusowych z antyspamem, aby pozbyć się wszystkich niechcianych wiadomości e-mail

5

McAfee

program antywirusowy dla routera

McAfee Secure Home Platform to antywirus zintegrowany w chmurze dla routera i pełna ochrona wszystkich urządzeń w sieci domowej.

Ta bezpieczna platforma domowa jest wbudowana w router, zapewniając ochronę każdego urządzenia, niezależnie od tego, czy są to tablety, kamery IP, inteligentne zamki do drzwi, inteligentne systemy oświetleniowe czy termostaty.

Internet rzeczy przyniósł ze sobą większą szansę na cyberprzestępczość i ataki, gdy hakerzy włamują się do inteligentnych i połączonych urządzeń domowych, zbierających dane osobowe, a tym samym rosną kradzieże tożsamości, a także zagrożenia dla twojego bezpieczeństwa osobistego.

Funkcje obejmują kontrolę rodzicielską, identyfikację urządzenia, wstrzymywanie Internetu, powiadomienia w czasie rzeczywistym o potencjalnych słabych punktach, pobieranie odcisków palców urządzenia i Global Threat Intelligence — stale aktualizowaną usługę, która chroni router i urządzenia przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym.

Jest dostępny wstępnie zintegrowany z routerami Wi-Fi i modemami kablowymi, takimi jak ARRIS SURFboard, jeden z pierwszych routerów z SHP.

Uzyskaj McAfee Secure Home Platform

6

F-Secure SENSE

F-Secure Sense Antivirus dla routera

Jeśli chcesz chronić swoją sieć domową, możesz zainteresować się routerem F-Secure Sense. To urządzenie pochodzi od znanego producenta oprogramowania antywirusowego i zapewnia szybkie Wi-Fi, chroniąc jednocześnie wszystkie urządzenia w sieci.

Router automatycznie blokuje złośliwe strony internetowe i inne zagrożenia, więc nie musisz się martwić o bezpieczeństwo swojej sieci. Aby monitorować sieć, F-Secure SENSE jest dostarczana z dedykowaną aplikacją, dzięki której możesz monitorować bezpieczeństwo sieci na smartfonie.

Dedykowana aplikacja działa również jako przewodnik i poprowadzi Cię przez proces instalacji. Warto wspomnieć, że ten router jest zoptymalizowany pod kątem ochrony urządzeń inteligentnych, dlatego idealnie nadaje się do ochrony telewizora, konsoli lub inteligentnych urządzeń domowych.

Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, F-Secure SENSE jest stale aktualizowany o nowe funkcje i definicje zabezpieczeń, dzięki czemu sieć będzie chroniona przed najnowszymi zagrożeniami online.

F-Secure Sense to świetne urządzenie, które doskonale sprawdzi się w każdej sieci domowej, zwłaszcza jeśli często używasz inteligentnych urządzeń w domu.

Przegląd:

  • Ochrona wszystkich urządzeń w sieci
  • Dedykowana aplikacja na smartfony do monitorowania
  • Łatwy w konfiguracji
  • Zoptymalizowany dla inteligentnych urządzeń i urządzeń
  • Uzyskaj teraz F-Secure SENSE

Czy próbowałeś kiedyś jednego z tych programów antywirusowych dla routera? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami i ulubionymi w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji