5 programów, które automatycznie wykrywają sterowniki i zwiększają wydajność komputera

Detektor sterowników i oprogramowanie aktualizujące mają za zadanie ciągłe korzystanie z Menedżera urządzeń, aby aktualizować sterowniki w systemie Windows.

Szybka, ale sprytna natura oprogramowania, które automatycznie wykrywa sterowniki, uwalnia Cię również od konieczności odwiedzania witryny producenta urządzenia lub sprzętu za każdym razem, aby znaleźć odpowiedni sterownik w dowolnym momencie.

Krótko mówiąc, ułatwiają aktualizację komputera lub sterowników urządzeń.

Wymieniliśmy niektóre z najlepszych programów, które automatycznie wykrywają sterowniki, dzięki czemu możesz wybrać ten, który odpowiada Twoim potrzebom.

6 najlepszych programów, które automatycznie wykrywają sterowniki

1

TweakBit Driver Updater (zalecany)

TweakBit Driver Updater

TweakBit Driver Updater pomaga rozwiązać problemy związane ze sterownikami na komputerze i zapobiegać im. Jest oficjalnie zatwierdzony przez Norton i Microsoft, więc możesz z niego korzystać bez żadnego ryzyka.

To oprogramowanie, które automatycznie wykrywa sterowniki, skanuje system komputera w celu wykrycia wszelkich uszkodzonych, brakujących lub nieaktualnych sterowników i wyszukuje najnowsze wersje w internetowej bazie danych zawierającej ponad 300 000 oficjalnych wersji sterowników.

W oparciu o typ i model urządzenia lub komputera TweakBit Driver Updater wybiera idealne sterowniki, które do niego pasują, a ponadto możesz kliknąć przycisk, aby automatycznie zastosować dowolną lub wszystkie sugerowane aktualizacje sterowników, chociaż możesz to zrobić ręcznie.

  • Pobierz teraz TweakBit Driver Updater za darmo

Proces ręczny jest żmudny i niesie ze sobą ryzyko, takie jak uzyskanie niewłaściwej wersji sterownika lub pobranie nieoficjalnych wersji, które mogą przenosić oprogramowanie szpiegujące lub wirusy do systemu.

Właśnie dlatego TweakBit Driver Updater to kompletne rozwiązanie numer jeden i zalecane oprogramowanie, które automatycznie wykrywa sterowniki, dzięki czemu nie musisz sam podejmować skomplikowanych decyzji.

Funkcje obejmują bezpłatny skaner, lepszą stabilność, ponieważ eliminuje problemy ze zgodnością i błędy systemowe związane ze sterownikami, ulepszoną funkcjonalność po otrzymaniu najnowszych aktualizacji sterowników producenta, wyższą wydajność, oszczędność czasu i absolutne bezpieczeństwo, ponieważ przy tym narzędziu nie ma żadnych zagrożeń bezpieczeństwa .

Posiada również sterowniki dla różnych urządzeń Windows, w tym między innymi laptopów, tabletów, drukarek, skanerów, dysków twardych, Bluetooth, kart wideo i audio.

Aby uzyskać TweakBit Driver Updater, potrzebujesz systemu Windows 10/8/7 / Vista / XP, 256 RAM, 50 MB HDD i procesora 300 MHz. Po spełnieniu tych minimalnych wymagań pobierz narzędzie TweakBit Driver Updater i gotowe.

  • Przeczytaj także: Poprawka: Awaria sterownika AMD w systemie Windows 10

2)

Doktor urządzeń

oprogramowanie, które automatycznie wykrywa sterowniki

Jest to bezpłatna aplikacja systemu Windows, która skanuje sprzęt komputerowy i sprawdza, czy są dostępne nowe aktualizacje sterowników dla komputera lub urządzenia. Lokalizuje również sterowniki dla niezidentyfikowanych urządzeń w Menedżerze urządzeń systemu Windows.

Po kliknięciu Rozpocznij skanowanie, Device Doctor odpytuje bazę danych sterowników producenta i natychmiast pobiera prawidłowe pliki sterowników dla komputera lub urządzenia.

Aktualizuje sterowniki dla ponad 13 milionów pojedynczych urządzeń i komputerów, a kolejne są dodawane co tydzień. Inne funkcje obejmują spójne aktualizacje (w tym nowe wersje sterowników, gdy tylko zostaną wydane), przyszły dowód z wersjami systemu Windows i obsługą 64-bitową, skanowanie w trybie offline oraz zapewnia nazwy urządzeń dla nieznanych urządzeń przed aktualizacją sterowników.

Aby korzystać z Device Doctor, potrzebujesz systemu Windows 10/8 / 8.1 / 7 / Vista / XP i 10 MB wolnego miejsca na dysku twardym.

Pobierz Device Doctor

3)

DriverIdentifier

oprogramowanie, które automatycznie wykrywa sterownikiDriverIdentifier został zaprojektowany jako oprogramowanie, które automatycznie wykrywa sterowniki, dzięki czemu możesz uzyskać odpowiedni sterownik za każdym razem, gdy potrzebujesz aktualizacji na komputerze.

Jego funkcje obejmują niesamowitą bazę danych z najnowszymi sterownikami, brak połączenia internetowego, wystarczy pobrać aplikację na USB i używać jej offline, uproszczone pobieranie sterowników, aktualizacje sterowników, łatwość użycia z prostym i niezawodnym interfejsem, oraz wsparcie dla wszystkich nowoczesnych systemów operacyjnych w wersjach 32-bitowych i 64-bitowych.

Pobierz DriverIdentifier

  • Przeczytaj także: Brak dźwięku po zainstalowaniu sterowników karty graficznej NVIDIA [Poprawka]

4

DriverMax

oprogramowanie, które automatycznie wykrywa sterowniki

To oprogramowanie do wykrywania i aktualizacji sterowników działa w systemach operacyjnych Windows i wszystkich wersjach systemu Windows Server w celu aktualizacji, tworzenia kopii zapasowych i przywracania nieaktualnych, brakujących lub wadliwych sterowników dla ponad 2,3 miliona urządzeń.

DriverMax ma łatwą automatyczną aktualizację sterowników z automatycznymi instalacjami, zaplanowanymi skanami i pełnymi kopiami zapasowymi sterowników urządzeń.

Zapewnia również zwiększoną produktywność komputera, ponieważ zmniejsza zamrożenie systemu i awarie, co zapewnia doskonałą wydajność komputera, gdy otrzymujesz najlepsze i najnowsze aktualizacje.

Analizuje również istniejące sterowniki z najnowszymi wersjami dla ponad 2,3 miliona urządzeń, z inteligentną i unikalną technologią samouczącą się online, która zapewnia zainstalowanie tylko najbardziej odpowiednich i najnowszych wersji sterowników.

Zyskujesz także maksymalne bezpieczeństwo, ponieważ DriverMax testuje każdy nowy sterownik przed zainstalowaniem go na komputerze, z kopiami zapasowymi dla aktualnych sterowników i punktami przywracania systemu, które pozwalają na szybkie przywrócenie instalacji.

Pobierz DriverMax

5

Darmowy Scout Driver

oprogramowanie, które automatycznie wykrywa sterowniki

Jest to proste, kompleksowe oprogramowanie, które automatycznie wykrywa sterowniki oferujące bezpłatne aktualizacje sterowników, z bazą danych dla ponad 1 miliona różnych urządzeń.

Free Driver Scout pomaga uruchomić komputer, eliminując wszystko, co spowalnia system.

Został stworzony, aby zaktualizować wszystkie sterowniki zainstalowane na komputerze i usunąć nieaktualne, uszkodzone i uszkodzone sterowniki z komputera, oferując najnowsze wersje sterowników jako bezpłatne pliki do pobrania.

Jest w 100% kompatybilny z wersjami systemu Windows i oferuje obsługę za pomocą jednego kliknięcia w celu szybkiej i łatwej aktualizacji sterowników, skanowania sterowników, menedżera pobierania, tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania.

Inne funkcje obejmują bezpieczne aktualizacje sterowników, brak powolnego grania, ponieważ sterowniki są aktualizowane, a także można określić miejsce przechowywania kopii zapasowych i aktualizacji. Możesz także automatycznie pobierać, instalować i aktualizować sterowniki za pomocą narzędzia Driver Booster 5, aby poprawić wydajność i zaktualizować sterowniki.

Pobierz darmowy Scout Driver

Czy którekolwiek z tych programów, które automatycznie wykrywają sterowniki, przyciągnęły twoją uwagę? Daj nam znać swój ulubiony wybór, a jeśli używałeś któregoś z nich, podziel się wrażeniami w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji