5 oprogramowania do konwersji cyfrowych zdjęć na szkice w 2019 roku

Czy kiedykolwiek chciałeś zamienić swoje ulubione zdjęcie w dzieło sztuki, które wygląda jak naszkicowane ręcznie? Ten rodzaj efektu sprawia, że ​​elementy obrazu wyskakują bardziej i ma charakterystyczny wygląd szkicu.

Aby osiągnąć ten efekt, czasami linie pomocnicze są widoczne, widać rozmazanie papieru przez „artystę”, tak jakby powstałe dzieło zostało ręcznie narysowane przy użyciu węgla drzewnego lub ołówków.

Na szczęście dla ciebie nie musisz brać udziału w zajęciach z rysowania, a następnie spędzać więcej czasu, dopóki nie nauczysz się, jak robić to poprawnie.

Aby uzyskać profesjonalnie wyglądający wynik, najlepszą opcją jest użycie specjalistycznego oprogramowania komputerowego, które analizuje wszystkie piksele i gradienty kolorów znajdujące się na zdjęciu, a następnie przekształca je w wynik podobny do szkicu.

Ponieważ w Internecie istnieje szeroki zakres usług związanych z tym tematem, wypróbowanie każdej opcji może być frustrujące. Dlatego w tym artykule zajmiemy się najlepszymi opcjami oprogramowania, które pozwalają przekształcić dowolne z twoich zdjęć w szkice za pomocą kilku kliknięć.

Za pomocą tych narzędzi zamień swoje zdjęcia w szkice

1

Szuflada szkicu SoftOrbits

Szuflada szkicu SoftOrbits - zdjęcie do szkicu

Sketch Drawer od SoftOrbits to świetna opcja oprogramowania, która pozwala łatwo przekształcić cyfrowe zdjęcia w niesamowite dzieła sztuki o wyglądzie szkicu.

To oprogramowanie analizuje twój obraz, a następnie, jeśli zdecydujesz się to zrobić, może przekształcić wszystkie kolory w kolorowy szkic, przekształcając każdy piksel w pociągnięcie ołówkiem. Ten proces pozwala uzyskać świetne szkice za pomocą kilku kliknięć i przesunięcia niektórych suwaków.

Szuflada szkiców zawiera szeroki zakres ustawień wstępnych, które pozwalają zastosować dowolny pożądany efekt — szkic czarno-biały, akwarela, szkic kolorowy; a to oprogramowanie pozwala również na przetwarzanie wsadowe dużej liczby plików za jednym razem.

Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie Softorbits lub wypróbuj teraz, pobierając wersję próbną.

 • Pobierz teraz Szuflada szkicu SoftOrbits

— POWIĄZANE: 11 najlepszych programów do rysowania tabletów dla profesjonalnych i początkujących artystów cyfrowych

2)

Szkic AKVIS

Szkic AKVIS - zdjęcie naszkicować

AKVIS Sketch daje Ci możliwość łatwego zastosowania szerokiej gamy różnych efektów do zdjęć cyfrowych. Możesz zmienić swoje zdjęcie w czarno-biały szkic lub obraz olejny.

Algorytmy stosowane przez AKVIS gromadzą dane dotyczące kolorów, proporcji i dodanych efektów, aby zaoferować jedne z najlepszych na rynku procesów przetwarzania obrazu, zbliżając się bardzo do rezultatów, jakie uzyskałby prawdziwy artysta.

To oprogramowanie ma łatwy w użyciu interfejs użytkownika, który pozwala przetwarzać zdjęcie z dowolnymi wybranymi filtrami lub edycjami, a następnie możesz zmodyfikować obraz jeszcze bardziej, wybierając, aby kreskowanie było gęstsze lub drobniejsze, zmienić kąt pociągnięć i w razie potrzeby dodaj kolor.

Jedną z najlepszych cech tego oprogramowania są opcje osi czasu. To narzędzie pokazuje historię ostatnich 10 działań w programie i sugeruje najlepsze filtry do dodania, pokazując przykłady innych zmian.

 • Sprawdź Akvis Sketch na oficjalnej stronie internetowej

Możesz także użyć tego oprogramowania do przetwarzania wsadowego obrazów, co pozwala zaoszczędzić czas i oferuje ten sam poziom wyników, co w przypadku przetwarzania pojedynczego obrazu.

 • Zamów teraz AKVIS Sketch

— POWIĄZANE: Potrzebujesz oprogramowania do konwersji zdjęć na obrazy? Oto 5 narzędzi

3)

FotoSketcher

FotoSketcher - zdjęcie do malowania / zdjęcie do szkicu

FotoSketcher to kolejna świetna opcja oprogramowania, która może z łatwością przekształcić cyfrowe obrazy w profesjonalnie wyglądające dzieła sztuki. Efekty znalezione w tym programie obejmują kilka różnych stylów — szkice ołówkiem, akwarele i obrazy olejne, dzieła sztuki abstrakcyjnej itp.

Wystarczy pobrać ten darmowy program, a zaledwie kilkoma kliknięciami i ruchem slajdów można dodać szeroki zakres efektów, a następnie wyeksportować je bezpośrednio.

To oprogramowanie zawiera szeroki zakres ustawień wstępnych, które pozwalają podejmować świadome decyzje dotyczące wyglądu obrazu po zakończeniu procesu. Możesz wyświetlić podgląd efektów przed ich dodaniem i możesz dostosować poziom efektu, który zostanie zastosowany.

To oprogramowanie pozwala również edytować obrazy za pomocą standardowych funkcji, takich jak efekty wyostrzania, dostosowywania jasności, nasycenia kolorów, a także może dostosowywać opcje, takie jak — intensywność krawędzi, próg, poziomy jasności.

Te opcje pozwalają przekształcić dane wyjściowe zgodnie z własnymi potrzebami, a także pozwalają porównać oryginalne i edytowane zdjęcia obok siebie. Ta funkcja może ci pomóc, jeśli chcesz osiągnąć określony wygląd.

Wypróbuj FotoSketcher

— POWIĄZANE: 6 niedrogich monitorów do edycji zdjęć do zakupu w 2019 roku

4

XnSketch

XnSketch - zdjęcie do szkicu

XnSketch to bardzo potężne i darmowe oprogramowanie, które pozwala łatwo zamieniać cyfrowe obrazy w szkice ołówkowe, między innymi efektami.

To oprogramowanie zawiera w sumie 18 różnych efektów — czarne pociągnięcia, białe pociągnięcia, pastel, szkic ołówkiem, szkic kolorowy itp.

Korzystanie z tego oprogramowania daje również możliwość dostosowania siły krawędzi i krycia. Narzędzie oferuje również opcje regulacji kontrastu, jasności, poziomów nasycenia itp.

To oprogramowanie oferuje kompleksowe rozwiązanie dla potrzeb edycji obrazu, pozwalając dzielić się swoją grafiką z innymi, eksportując je jako obraz PNG lub JPG na dysk twardy lub bezpośrednio udostępniając na Facebooku, Picasie, Imgur, Tumblr oraz inne usługi sieci społecznościowych.

Pobierz XnSketch

 • 5

  Natychmiastowy szkic zdjęcia

  Instant-Photo-Sketch - zdjęcie do szkicu

  Instant Photo Sketch to lekkie, bezpłatne oprogramowanie, które pozwala łatwo przekształcać zdjęcia w szkice, wykorzystując ich efekty.

  W porównaniu do innych opcji oprogramowania, które przedstawiliśmy na tej liście, Instant Photo Sketch nie oferuje szerokiej gamy funkcji i opcji dostosowywania, ale, jak sama nazwa wskazuje, szybko wykonuje zadanie, jeśli chodzi o stosowanie efektów szkicu do zdjęcia.

  To oprogramowanie może automatycznie przekształcić obraz, klikając jeden przycisk i przesuwając jeden suwak. Suwak pozwala wybrać poziom, do którego zostaną zastosowane wybrane efekty, a także dostosować pociągnięcie pędzla.

  Możesz także powiększyć podczas edycji zdjęć, a po zakończeniu konwersji możesz łatwo eksportować zdjęcia do plików .jpeg lub .png.

  Pobierz Instant Photo Sketch

  Wniosek

  Możliwość przekształcenia zdjęć w szkice może sprawić, że będą wyglądać naprawdę fajnie, a korzystając z narzędzi, o których wspomnieliśmy powyżej, powinieneś być w stanie łatwo przekonwertować zdjęcia na szkic i zastosować dowolną inną modyfikację efektu w razie potrzeby.

  Nasze rekomendacje obejmują temat tego artykułu, ale oprogramowanie takie jak SoftOrbit Sketch Drawer i AKVIS Sketcher oferuje szeroki zakres innych przydatnych funkcji, takich jak przycinanie obrazu, opcje scalania, dostosowywanie kolorów, dostosowywanie rozmiaru obrysu itp.

  Jeśli chcesz szybko wykonać zadanie i nie chcesz dostosowywać wyglądu swojego wyniku, zalecamy wypróbowanie XnSketch lub Instant Photo Sketch.

  Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej, którą opcję oprogramowania wybrałeś i jak to dla ciebie działało.

Link do głównej publikacji