5 Narzędzia do monitorowania zmian rejestru w systemie Windows

Oto rozwiązania programowe wymienione w tym przewodniku:

 1. Regshot
 2. Co się zmieniło
 3. RegFromApp
 4. Monitor procesu
 5. Reg i FC

Po zainstalowaniu określonego oprogramowania kopiuje on kilka plików do rejestru i może czasem powodować pewne problemy. Rozwiązaniem tego problemu jest monitorowanie zmian rejestru, znajdowanie błędu i resetowanie go z powrotem do normy.

Aby pomóc Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie do monitorowania rejestru, przedstawiamy listę najlepszych programów i narzędzi do monitorowania rejestru.
wind8apps rejestru systemu Windows 10

Jakie są najlepsze narzędzia do śledzenia zmian rejestru w systemie Windows 10?

Regshot

regshot

Regshot to bardzo przydatne narzędzie do monitorowania zmian w rejestrze. Oprócz pokazania aktualnego stanu rejestru systemu Windows, umożliwia zrobienie zrzutu ekranu i zapisanie go do późniejszego porównania.

Regshot to narzędzie typu open source.

Masz problemy z uprawnieniami do rejestru w systemie Windows 10? Rozwiąż je szybko, postępując zgodnie z tym przydatnym przewodnikiem.

To bezpłatne narzędzie do monitorowania działa zarówno w 32-bitowych, jak i 64-bitowych wersjach poprzedniego systemu operacyjnego Windows i będzie działać na wszystkich wersjach systemu Windows 10 bez żadnych problemów.

Oprócz rejestru systemu Windows Regshot umożliwia także wykonanie migawki katalogów Windows. Możesz pobrać to narzędzie do monitorowania rejestru open source ze SourceForge za darmo.

Co się zmieniło

co zmieniło oprogramowanie

WhatChanged to kolejne dobrze znane, bezpłatne narzędzie rejestru służące do śledzenia zmian rejestru systemu Windows.

WhatChanged używa tak zwanej „metody brutalnej siły”, a dzięki niej będziesz mógł skanować rejestr, aby znaleźć zmodyfikowane pliki i ostatnie wpisy rejestru, dzięki czemu można łatwo porównać wszystkie zmiany ustawień systemu.

Jeśli chcesz wyczyścić rejestr, zapoznaj się z tym przewodnikiem krok po kroku, który pomoże ci to zrobić z łatwością.

WhatChanged to świetne narzędzie do sprawdzania programów, które ostatnio zainstalowałeś, i może usunąć niektóre niepotrzebne.

WhatChanged jest dostępny do pobrania za darmo od Major Geeks.

RegFromApp

regforapp monitoruje zmiany rejestru

RegFromApp to narzędzie do monitorowania rejestru, które płynnie monitoruje wszystkie zmiany w rejestrze dokonane przez system Windows lub wybrany program.

Chcesz znaleźć określony klucz rejestru? Sprawdź ten artykuł z najlepszymi narzędziami do wyszukiwania rejestru dla systemu Windows 10.

Tworzy również plik rejestracyjny RegEdit (.reg), który przechowuje wszystkie zmiany rejestru i modyfikacje dokonane przez zainstalowany program lub aplikację.

W razie potrzeby można użyć tego pliku .reg do zaimportowania wszystkich zmian rejestru za pomocą RegEditApp. Możesz pobrać RegFromApp za darmo ze strony dewelopera nirsoft.net.

Monitor procesu

oprogramowanie do monitorowania procesów

Process Monitor to kolejne bardzo popularne, bezpłatne narzędzie do monitorowania rejestru, które oferuje zaawansowane opcje. Działa w czasie rzeczywistym i pokazuje wszystkie pliki systemowe, zmiany rejestru oraz procesy / wątki twojego systemu.

To małe narzędzie jest w stanie naprawić rejestr, jeśli występują błędy, a także usunąć złośliwe oprogramowanie i inne rodzaje złośliwego oprogramowania.

Możesz pobrać to małe, ale potężne narzędzie rejestru z TechNet.

Reg i FC

A teraz coś dla tych, którzy nie lubią używać oprogramowania innych firm do wykonywania zadań systemowych lub jakichkolwiek innych zadań w systemie Windows 10.

Reg i FC to wbudowany w Windows wiersz poleceń z rejestru Windows, który pozwala monitorować i porównywać stany rejestru.

Przed porównaniem zmian rejestru wyeksportuj wszystkie ważne klucze rejestru, które chcesz monitorować (gdy system działa dobrze), do pliku tekstowego i wyeksportuj te klucze ponownie po kilku zmianach lub nowych instalacjach.

Czy wiesz, że system Windows 10 domyślnie nie przechowuje kopii zapasowych rejestru? Znajdź więcej informacji w tym niesamowitym artykule.

Teraz porównaj oba pliki z fc.exe:

 1. Przejdź do wyszukiwania i wpisz fc.exe
 2. Otwórz komendę fc i wprowadź następujący wiersz komend:
  • fc 1st.reg 2nd.reg> result.txt

To polecenie porówna oba pliki i zapisze je w tym samym katalogu, co plik .text.

Teraz wiesz, jakie narzędzia możesz zainstalować na komputerze z systemem Windows 10, aby mieć oko na zmiany w rejestrze, w których różne aplikacje i oprogramowanie działają w systemie operacyjnym.

Wiedzieć, co się zmieniło, to jedno, ale wiedzieć, jak cofnąć zmiany, to inna sprawa.

Jeśli więc chcesz po prostu pozbyć się wszystkich zmian, możesz użyć Punktu przywracania — pod warunkiem, że już go utworzyłeś.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tworzenia punktu przywracania i używania go do faktycznego przywracania rejestru, możesz zapoznać się z poniższymi przewodnikami:

 • Jak utworzyć punkt przywracania systemu w systemie Windows 10
 • Jak utworzyć punkt przywracania z pulpitu systemu Windows 10
 • Jak cofnąć zmiany rejestru w systemie Windows 10

Ponadto, jeśli chcesz zresetować rejestr, możesz również zainstalować jeden z tych programów do czyszczenia rejestru i uruchomić go na swoim komputerze.

Mamy nadzieję, że przynajmniej jedno z tych narzędzi okaże się przydatne i pomoże w łatwym monitorowaniu zmian rejestru.

Jeśli masz jakieś uwagi, sugestie lub znasz inne potężne narzędzia do monitorowania zmian rejestru, skontaktuj się z nami w komentarzach poniżej, chcielibyśmy poznać Twoją opinię.

Link do głównej publikacji