5 najpopularniejszych rozszerzeń przeglądarki słowników, które musisz wypróbować

Jeśli masz otwartą stronę internetową z dużym żargonem, warto mieć pod ręką słownik. Następnie możesz poszukać żargonu w celu uzyskania dalszych wyjaśnień.

Istnieje wiele rozszerzeń słownika dla najważniejszych przeglądarek, które zapewniają szybki słownik. Są to jedne z najlepszych rozszerzeń słownika przeglądarki Google Chrome, Firefox i Opera.

Potrzebujesz słownika podczas przeglądania Internetu? Sprawdź te rozszerzenia

  1. słownik Google
  2. Pop-Up Dictionary
  3. Słownik Podpowiedź
  4. GoodWordGuide.com: Instant Dictionary
  5. Słownik w dowolnym miejscu (Google Translate Anywhere)

1. Słownik Google

Jest to rozszerzenie opracowane przez Google dla przeglądarki Chrome. W związku z tym dodatek integruje się z wyszukiwarką Google, aby uzyskać definicje.

Wspaniałą rzeczą w tym rozszerzeniu jest to, że możesz dwukrotnie kliknąć dowolne słowo, aby wyszukać je w słowniku. To otwiera bańkę pokazaną na zdjęciu bezpośrednio poniżej.

Działa to również z językami obcymi jako narzędziem do tłumaczenia. Możesz też kliknąć przycisk paska narzędzi Słownik Google, aby zamiast tego wpisać tekst w polu wyszukiwania słownika. Może także zapisywać słowa, które wyszukujesz.

rozszerzenie słownika google

2. Pop-Up Dictionary

Dictionary.com to ekskluzywny dodatek do przeglądarki Firefox, który można dodać do przeglądarki z tej strony internetowej. Jest to bardzo podobne do słownika Google, z tym że jest zintegrowane ze Dictionary.com.

W związku z tym możesz dwukrotnie kliknąć słowa na stronie, aby otworzyć dymek definicji pokazany na migawce bezpośrednio poniżej, a następnie kliknąć Więcej otworzyć Dictionary.com.

Zaletą tego dodatku jest to, że zawiera również opcje dostosowywania czcionek w okienku wyskakującym.

rozszerzenie wyskakującego słownika

3. Podpowiedź do słownika

Dictionary Tooltip to kolejny świetny dodatek do słownika Firefox dostępny na tej stronie. Możesz go również dodać do Chrome tutaj. Podobnie jak Google Dictionary and Dictionary Pop-Up, możesz dwukrotnie kliknąć słowa na stronie, aby je wyszukać; Możesz też zaznaczyć tekst i nacisnąć Ctrl + Shift + K, aby otworzyć okno bezpośrednio poniżej.

Jednak tym, co naprawdę podnosi ten dodatek ponad niektóre inne, jest to, że umożliwia wyszukiwanie słów w wielu słownikach poprzez kliknięcie Pokaż słowniki a następnie wybierając alternatywy z menu rozwijanego. Przydaje się również narzędzie do notatek w jego oknie.

rozszerzenie słownika

4. GoodWordGuide.com: Instant Dictionary

To rozszerzenie słownika Google Chrome zintegrowane z GoodWordGuide.com. Możesz wyszukiwać słowa, klikając je dwukrotnie na stronie podobnie jak inne.

Możesz jednak również zaznaczyć tekst, a następnie nacisnąć przycisk D, aby automatycznie wprowadzić słowo w polu wyszukiwania rozszerzenia. Ponadto rozszerzenie zawiera także dodatkowe opcje konfiguracji klawiszy wyzwalacza i rozmiaru czcionki.

5. Dictionary Anywhere (Google Translate Anywhere)

To świetne rozszerzenie słownika zarówno dla Opery, jak i Firefoksa. Kliknij tutaj, aby dodać go do Opery, lub możesz dodać go do Firefoksa z tej strony. Dictionary Anywhere umożliwia wybieranie słów na stronach do definicji. Jednak w przeciwieństwie do innych, jest to również narzędzie do tłumaczenia.

Po kliknięciu przycisku rozszerzenia otworzy się poniższe okno, które zawiera definicję i opcje tłumaczenia. Ponadto możesz także kliknąć Szukaj zamiast tego wyszukaj słowo w wyszukiwarce Google. Ponadto zawiera Kopiuj przycisk, który możesz nacisnąć, aby skopiować tekst do Schowka.

tłumacz google

Za pomocą tych narzędzi słownika możesz teraz szybko wyszukać żargon na stronach internetowych otwartych w Chrome, Firefox lub Opera. Te, które zawierają opcje tłumaczenia, mogą również pomóc w tłumaczeniu stron, ale dostępne są lepsze rozszerzenia tłumaczenia.

Moim ulubionym jest Dictionary Anywhere jako jego tekst Szukaj i Kopiuj narzędzia mogą się przydać.

Mówiąc o rozszerzeniach przeglądarki słownika, jeśli chcesz przejść na szybszą przeglądarkę zorientowaną na prywatność, zalecamy zainstalowanie przeglądarki UR.

Przeglądarka UR: Wszechstronność Google Chrome z ulepszonymi funkcjami prywatności

Rozszerzenia przeglądarki to podstawa wszystkich głównych przeglądarek, umożliwiając użytkownikom dostosowywanie i ulepszanie przeglądania. Często jednak wymieniają prywatność ze względu na wszechstronność. Nie dotyczy to przeglądarki UR.

Przeglądarka UR, zbudowana na bazie projektu Chromium, pozwala na wszystkie rozszerzenia oferowane przez Google Chrome. Jednak kładzie również szczególny nacisk na prywatność i bezpieczeństwo. W obecnym stanie internetu, z wieloma złośliwymi zagrożeniami, ważne jest, aby zachować bezpieczeństwo.

Ważne jest również zachowanie anonimowości, ukrywając przy tym swój podpis cyfrowy.

My w WindowsReport jesteśmy bardziej niż zadowoleni z mnóstwa funkcji, które UR Browser wprowadza do tabeli, szczególnie te dotyczące ochrony prywatności. Przeglądarka jest całkowicie bezpłatna i nie kosztuje nic, aby spróbować. Sprawdź to i przekonaj się sam.
Rekomendacja redakcji
Twoja przeglądarka
Przeglądarka UR

  • Szybkie ładowanie strony
  • Prywatność na poziomie VPN
  • Rozszerzona ochrona
  • Wbudowany skaner antywirusowy

Pobierz teraz przeglądarkę UR

Link do głównej publikacji