5 najlepszych środków do czyszczenia kosza na Windows 10

Dzisiaj będziemy rozmawiać o kosze na śmieci. Jak już wiesz, kosz jest repozytorium do tymczasowego przechowywania usuniętych plików w systemie operacyjnym Windows.

Ponadto użytkownik komputera może przywrócić usunięte pliki lub ręcznie wyczyścić kosz, używając jego „Opróżnij kosz”.

Jednak czyszczenie kosza za pomocą funkcji „Opróżnij kosz” jest żmudnym procesem; stąd potrzeba zautomatyzowanego procesu czyszczenia pojemników na śmieci, tj. aplikacji. Tymczasem mamy listę najlepszych środków do czyszczenia kosza.

Top do czyszczenia kosza na PC z systemem Windows

  1. CCleaner

kosz na śmieciCCleaner to wielokrotnie nagradzany program do czyszczenia komputera, który może być również używany jako urządzenie do czyszczenia kosza z ponad 1,5 miliarda pobrań.

Ten program oferuje również wersję przenośną, z której można korzystać z zewnętrznych dysków. Intrygującym faktem na temat CCleaner jest: „Uruchom CCleaner” i „Otwórz CCleaner” prawym przyciskiem myszy menu kontekstowe w koszu.kosz na śmieci

Ponadto w programie CCleaner można również używać narzędzi takich jak narzędzie do czyszczenia rejestru, deinstalator programu, monitorowanie uruchamiania, wyszukiwanie duplikatów, analizator dysku, przywracanie systemu i inne narzędzia zwiększające wydajność komputera. To oprogramowanie jest jednak kompatybilne z systemami Windows 10, Windows 8, Windows 7, WindowsVista oraz Windows XP 32-bit i 64-bit.

Pobierz bezpłatną wersję lub kup wersję profesjonalną tutaj

  1. Bezpieczna gumka

kosz na śmieciDzięki Secure Eraser możesz pochwalić się wszechstronnym narzędziem PC, które działa również jako urządzenie do czyszczenia kosza. Ten program jest dostępny zarówno w wersji darmowej, jak i profesjonalnej (w cenie 20 euro). Secure Eraser jest łatwy w użyciu ze względu na doskonały graficzny interfejs użytkownika.

Ponadto Secure Eraser działa również jako narzędzie do czyszczenia rejestru i czyszczenia systemu do usuwania niepotrzebnych plików systemowych. Secure Eraser obsługuje główne systemy operacyjne Windows, takie jak Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10 i Windows Server 2003, 2008 i 2012.

Pobierz to tutaj

Przeczytaj także: Jak odzyskać usunięte pliki audio na komputerze z systemem Windows

  1. Bezpiecznie niszczarka plików

kosz na śmieciJeśli potrzebujesz kosza na śmieci z funkcją przeciągnij i upuść, Securely File Shredder to idealny program dla Ciebie. Bezpiecznie niszczarka plików to darmowy i łatwy w użyciu nawet dla początkujących. Możesz łatwo wyczyścić kosz, klikając tylko jeden przycisk.

Ponadto możesz zmienić metodę czyszczenia w celu usunięcia pliku, a także pokazać program w obszarze powiadomień. Jednak ten lekki program jest zgodny tylko z systemami Windows XP, Windows Vista, Windows 7 i Windows 8 32-bit i 64-bit.

Pobierz to tutaj

  1. gumka do mazania

kosz na śmieciJeśli chcesz zaplanować proces czyszczenia kosza, użyj oprogramowania Gumka. Gumka, jak sama nazwa wskazuje, jest bezpiecznym urządzeniem do czyszczenia kosza na dowolnym komputerze z systemem Windows. To oprogramowanie działa poprzez planowanie procesu usuwania zadań.

Możesz skonfigurować zadanie czyszczenia kosza, aby było uruchamiane codziennie, co tydzień lub co miesiąc. Gumka obsługuje główne systemy operacyjne Windows, takie jak Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10 i Windows Server 2003 — 2012.

Oznacza to, że możesz skonfigurować Gumkę, aby na przykład codziennie bezpiecznie opróżniać Kosz lub usuwać pliki z folderu Pobrane zgodnie z harmonogramem. Gumka działa poprzez planowanie zadań w celu usunięcia niektórych plików. Możesz skonfigurować zadanie, aby było uruchamiane natychmiast po jego utworzeniu, ręcznie, przy każdym ponownym uruchomieniu lub cyklicznie według określonego harmonogramu dziennego, tygodniowego lub miesięcznego.

Pobierz to tutaj

Przeczytaj także: 10 najlepszych programów do usuwania dysków twardych dla systemu Windows 10

  1. TweakNow SecureDelete

kosz na śmieciJeśli wolisz kosz na śmieci z ładnym graficznym interfejsem użytkownika (GUI), TweakNow SecureDelete jest dla Ciebie najlepszą opcją. Ten program może trwale usunąć dane z dysków wewnętrznych i zewnętrznych, opróżnić kosz, a także wyczyścić pliki stronicowania.

Z menu „Kosz” z interfejsu programu możesz wyczyścić kosz z podmenu. Ponadto ten darmowy program jest obsługiwany w systemach Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 i Windows 10 OS.

Pobierz to tutaj

Tutaj zakończymy naszą listę; były to narzędzia do czyszczenia kosza, których można użyć do trwałego usunięcia plików z komputera z systemem Windows. Jeśli jednak korzystałeś już z któregoś z wyżej wymienionych narzędzi, powiedz nam więcej o swoich doświadczeniach w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji