5 najlepszych rozwiązań równoważących obciążenie dla stabilnej dystrybucji ruchu sieciowego

Równoważenie obciążenia odnosi się do procesu rozkładania obciążenia usługi na wiele serwerów / systemów. Narzędzie do równoważenia obciążenia oparte na oprogramowaniu może zapewnić maksymalną dostępność usług, oferując usługi dystrybucji ruchu sieciowego.

Na przykład, jeśli Twoja firma ma podstawową domenę biznesową, chcesz, aby Twoja witryna była dostępna dla Twoich obecnych i potencjalnych klientów przez 100% czasu. Zebraliśmy pięć najlepszych load balancers dla Windows z którego będziesz mógł korzystać na swoich serwerach lub w sieci domowej.

Sprawdź ich zestawy funkcji, aby podjąć świadomą decyzję.

Oto najlepsze narzędzia do równoważenia obciążenia dla systemu Windows

1

Menedżer sieci

Równoważenie obciążenia umożliwia podział obciążeń sieciowych na wiele kart interfejsu sieciowego w oparciu o różne algorytmy. Każda sesja IP będzie traktowana indywidualnie przed podjęciem decyzji o ścieżce, a to oznacza, że ​​pojedyncze połączenie IP nie może zostać podzielone podczas procesu. Można oddzielić tylko wiele połączeń.

Oto jak konfigurujesz identyczne wskaźniki kosztów w większej liczbie NIC Network Manager:

 • Musisz kliknąć przycisk Panel sterowania w gadżecie.
 • Kliknij Narzędzia, a następnie Równoważenie obciążenia.
 • Kliknij kartę Windows.
 • Wprowadź wartość metryki, której chcesz użyć; możesz również pozostawić wartości domyślne, a następnie kliknąć Zastosuj.
 • Poczekaj, aż program się odświeży, i możesz zacząć.

Każda karta sieciowa w systemie Windows 7 i nowszych wersjach ma dwie wartości metryki, które są automatycznie przypisywane do niej przez system operacyjny. Zależy to od wydajności połączenia, metryki interfejsu, a także domyślnej metryki bramy.

Karta sieciowa o najmniejszej metodzie trasy pobierze cały ruch. Należy również pamiętać, że jeśli wiele kart sieciowych zostanie ręcznie skonfigurowanych przy użyciu tej samej metryki trasy, połączenia przejdą przez tę, która ma mniejsze obciążenie ruchem.

Możesz znaleźć więcej informacji na temat równoważenia obciążenia w systemie Windows za pomocą Menedżera sieci i możesz spróbować samodzielnie, aby zobaczyć, jak to działa.

 • CZYTAJ TAKŻE: TCP Monitor Plus pozwala śledzić połączenia sieciowe i przeglądać ruch danych

2)

Oprogramowanie SafeKit

The SafeKit Klaster farmy może implementować klaster równoważenia obciążenia sieciowego między kilkoma serwerami. Zapewni to użytkownikom jedno z najprostszych rozwiązań w zakresie krytycznej skalowalności aplikacji i wysokiej dostępności.

W sieci ta sama aplikacja działa na każdym serwerze, a rozkład aktywności w sieci zrównoważy obciążenie. Oprogramowanie SafeKit pozwala zaoszczędzić na kosztach związanych z równoważeniem obciążenia, ułatwiając użytkownikom pracę. Implementacja klastra równoważenia obciążenia sieciowego nie będzie wymagać żadnych konkretnych serwerów nad farmą.

Oto kilka podstawowych funkcji zawartych w SafeKit:

 • SafeKit oferuje ogólny moduł farmy w systemach Windows i Linux w celu zbudowania klastra równoważenia obciążenia sieciowego.
 • Będziesz mógł napisać własny moduł farmy dla swojej aplikacji, zaczynając od ogólnego modułu farmy.
 • Możesz także zaimplementować klaster lustrzany, który oferuje replikację w czasie rzeczywistym i przełączanie awaryjne.

Sprawdź bardziej szczegółowe informacje na temat klastra równoważenia obciążenia sieciowego w systemie Windows oraz na temat działania klastra farmy SafeKit, przechodząc do oficjalnej strony internetowej Evidian i tam przeglądając.

 • CZYTAJ TAKŻE: 6 świetnych narzędzi programowych do kontroli ruchu sieciowego

3)

NGINX i NGINX Plus

Za pomocą NGINX i NGINX Plus, będziesz mógł skalować swoje aplikacje i równomiernie rozłożyć obciążenie na wiele serwerów. Jeśli mamy na myśli aplikację internetową, żądania HTTP są równoważone obciążeniem na większej liczbie serwerów aplikacji.

Jeśli nie wiesz, istnieją dwie podstawowe zalety równoważenia obciążenia: jedną z nich jest skalowanie i obsługa większej liczby użytkowników niż byłoby to możliwe w przypadku pojedynczego serwera, a inne korzyści odnoszą się do redundancji — jeśli serwer zawiedzie, pozostaną dostępne inne, aby mieć pewność, że aplikacja pozostanie online.

Ale na razie zapoznaj się z głównymi funkcjami i korzyściami związanymi z korzystaniem z NGINX / NGINX Plus:

 • Zarówno open source NGINX, jak i NGINX Plus są w stanie ładować równoważący ruch HTTP, UDP i TCP.
 • NGINX Plus rozszerza NGINX typu open source o równoważenie obciążenia klasy korporacyjnej, które obejmuje aktywne kontrole kondycji, trwałość sesji, dodatkowe pomiary i wiele innych.
 • Do zarządzania siecią domową zalecamy korzystanie z otwartego oprogramowania NGINX, ponieważ to wystarczy.
 • NGINX Plus może automatycznie zastosować szeroki zakres ulepszeń do transakcji HTTP, a te optymalizacje obejmują aktualizacje HTTP i transformacje, takie jak buforowanie odpowiedzi i kompresja treści.

Aby dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu NGINX, zalecamy udanie się na oficjalną stronę internetową, ponieważ na liście znajduje się wiele danych i informacji dla użytkowników, aby lepiej zrozumieć, jak to działa.

 • CZYTAJ TAKŻE: FakeNet dowiaduje się, na czym polega złośliwe oprogramowanie, monitorując ruch w sieci

4

Free LoadMaster KEMP

KEMP Darmowy LoadMaster jest zaawansowanym kontrolerem dostarczania aplikacji. KEMP oferuje ten darmowy moduł LoadMaster, aby pomóc małym firmom i deweloperom, zapewniając im atrakcyjną opcję równoważenia obciążenia.

Jeśli ich równoważenie obciążenia będzie rosło i rozszerzało się, użytkownicy będą mieli możliwość uaktualnienia do wersji komercyjnej po tym, jak dowiedzą się, jak działa LoadMaster.

Spójrz na główne funkcje i korzyści, z których będziesz mógł korzystać, jeśli wybierzesz LoadMaster:

 • Jest to ogromny darmowy moduł równoważenia obciążenia, stworzony przez uznaną firmę.
 • Umożliwi to wielu start-upom i zespołom QA / Dev skupienie się na swoich zadaniach bez konieczności martwienia się o kompromis między jakością, kosztami i możliwością rozbudowy, które są zwykle związane z niektórymi innymi obciążeniami typu open source i wbudowanymi w aplikację rozwiązania bilansujące, które można obecnie znaleźć.

Na oficjalnej stronie KEMP będzie można znaleźć porównanie między Free LoadMaster a funkcjami Commercial LoadMaster, aby dowiedzieć się, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 • PRZECZYTAJ TAKŻE: 5 najlepszych antywirusów bezpieczeństwa sieciowego do użycia w Twojej firmie w 2018 roku

5

Snapt

Snapt to moduł równoważenia obciążenia i akcelerator sieciowy, który z pewnością pomoże Ci doładować sieć. Jest to jedna z najlepszych opcji zapory ogniowej aplikacji dla DevOps, chmur i wdrożeń zwirtualizowanych.

Zobacz najlepsze funkcje zawarte w Snapt:

 • Snapt został zbudowany, ponieważ jego twórcy uważali, że rozwiązania oprogramowania do dostarczania aplikacji, które były już na rynku, po prostu nie są wystarczająco dobre.
 • Snapt opracowuje wysokiej jakości rozwiązania do dostarczania aplikacji, a to doskonałe oprogramowanie zostało zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu różnych potrzeb użytkowników.
 • Za pomocą Snapt będziesz w stanie przyspieszyć swoją stronę dzięki solidnemu akceleratorowi HTTP / S.
 • Możesz odciążyć serwery i skrócić czas ładowania strony.
 • Będziesz także mógł pozostać online pod presją za pomocą modułu równoważenia obciążenia, a jednocześnie cieszyć się dobrą widocznością, raportowaniem, alertami i innymi.
 • Możesz także użyć Snapt GSLB do routingu zrozumiałości ruchu na całym świecie.
 • Korzystając z Snapt, będziesz chroniony przed wstrzyknięciami SQL, wyciekami i więcej dzięki funkcji Snapt WAF.

Sprawdź więcej świetnych funkcji, które są spakowane w Snapt, przechodząc na oficjalną stronę internetową.

Oto pięć naszych najlepszych dostępnych obecnie rozwiązań równoważenia obciążenia w systemie Windows. Zapoznaj się z ich kompletnym zestawem funkcji i zalet, aby móc podjąć najlepszą decyzję dotyczącą Twoich umiejętności i potrzeb.

Link do głównej publikacji